...

Daug užtrenktų durų paskatino kovoti dėl savo idėjos

Verslas

2016.04.06

Autorius: Ieva Drungilaitė

Temos: .

Daug užtrenktų durų paskatino kovoti dėl savo idėjos

Prekių ženklo „Monej“ kūrėja - Vilma Matulevičienė. Asmeninio archyvo nuotr.

Kartais verslas pradedamas netikėtai, kai nebėra kur trauktis. Anksčiau dirbusi informacinių technologijų mokytoja, dabar dviejų vaikų mama kaunietė Vilma Matulevičienė (34) kuria vienetinius aksesuarus ir drąsiai teigia, kad veikla per pusantrų metų jau duoda vaisių. „Iš pradžių nebuvo minties, kad ryšiuosi nuosavam verslui. Kai su šeima persikraustėme gyventi į Kauną, bandžiau rasti darbą pagal specialybę, tačiau nesėkmingai. Tada ryžausi rizikuoti ir įgyvendinti seniai brandintą norą dirbti sau. Pradėjau kurti prekių ženklą „Monej“, siūti pirmąsias peteliškes. Teko atlaikyti aplinkinių spaudimą. Niekas netikėjo, kad toks netradicinis, anot jų, nepopuliarus verslas gali būti sėkmingas. Kiti patarė megzti kojines, nes bus naudingiau, bet savo pasirinkimu neabejojau, vidinė nuojauta sakė, kad man pavyks“, – prisimena pašnekovė.

Viskas buvo nauja

Nuo mažens V. Matulevičienė buvo kūrybiška asmenybė, tačiau verslo kūrimo subtilybių teko mokytis nuo nulio. „Greitai atradau savo stilių ir pradėjau pažinti klientus, suprasti, ko jiems reikia. Nesu profesionali dizainerė, visko mokausi, viskas įdomu ir mane tai įkvepia. Manau, jei neturi kūrybos dovanos, jokie universitetai iš tavęs nepadarys kūrėjo. Stengiuosi nieko nekopijuoti, neįsprausti savęs į griežtus rėmus. Pagrindiniai kuriamų aksesuarų kriterijai – tai turi būti subtiliai gražu, estetiška, atspindėti mano pasaulėžiūrą ir būtinai aukštos kokybės“, – atskleidžia idėjos autorė.

 

„Daug durų buvo uždaryta prieš pat nosį. Priimtas ne vienas klaidingas investicinis sprendimas, tačiau nenuleidau rankų. Iš klaidų pasimokiau ir žinojau, kad dar ne viską išbandžiau, todėl negaliu pasiduoti“

V. Matulevičienė

 

Kūrėja pasakoja, kad didžiausius sunkumus teko įveikti verslo pradžioje. Nors gaminys nedidelis, investicijų vis tik prireikė, o laiko sąnaudų V. Matule-vičienė jau nebeskaičiuoja. Ji prisimena, kad sunkiausia buvo prisibelsti pas pirmuosius partnerius – parduotuves, prekiausiančias „Monej“ gaminiais. „Daug durų buvo uždaryta prieš pat nosį. Priimtas ne vienas klaidingas investicinis sprendimas, tačiau nenuleidau rankų. Iš klaidų pasimokiau ir žinojau, kad dar ne viską išbandžiau, todėl negaliu pasiduoti“, – teigia pašnekovė.

Verslo sėkmė – nuoširdumas

Anot pašnekovės, labiausiai jos verslą į priekį veda dėkingi klientai, kuriuos ji pakeri savo paprastumu. „Nemėgstu rinkodaros triukų, kai apeliuojama į vartotojo sąžinę. Gal tai nepopuliaru, bet nuoširdumas man svarbiausia vertybė užmezgant ryšį su klientais. Dėl to esu sulaukusi ne vieną komplimentą“, – džiaugiasi moteris.

Monej“ kūrėja tikisi tolesnės plėtros ir mano, kad dizaino srityje svarbiausia turėti kantrybės, kruopštumo bei atkaklumo. Pasak jos, reikia elgtis racionaliai, įvertinti rizikas, tačiau nuoširdžiai tikėti savo idėja. „Dizaineriui vienas iš kelių į sėkmę yra kūrybiškumas ir netradicinės idėjos. Taip pat reikia pereiti kitus kelius, kad tavo produktą pamatytų ir įvertintų visuomenė. Svarbi vadyba, rinkodara, finansų valdymas ir kt. Sėkmė ateina, kai tarp visų šių sričių sugebi išlaikyti pusiausvyrą“, – sėkmingo verslo receptą atskleidžia V. Matulevičienė.

„TOP 50 inovatyviausių jaunų verslų, sukurtų moterų” iniciatyvos ėmėsi „BZN start“ kartu su partneriais: naujienų portalu „Delfi“, „Žinių radiju“„Swedbank“, AB, „BIOK la-boratorija“, ir Mykolo Romerio universitetu. Susipažinti su visomis šio projekto dalyvėmis ir balsuoti už labiausiai patikusias idėjas galite svetainėje http://www.bznstart.lt/StartupsWomen iki birželio 2 d. O jaunų verslų įkūrėjas, jau kviečiame registruotis į kitų metų sąrašą: http://www.bznstart.lt/surveys/display/2h3q8kgz

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.