...

Darbas, o ne gera idėja garantuoja sėkmę

Verslas

2014.06.13

Autorius: Gintaras Gimžauskas

Temos: , .

Darbas, o ne gera idėja garantuoja sėkmę

Vienas bendrovės „Vinted“ įkūrėjų Justas Janauskas BFL archyvas/ Ingos Juodytės nuotr.

„Kai pirmą kartą išgirdau idėją, kad reikia kurti programėlę, kuri padėtų merginoms keistis drabužiais, pamaniau, kad tai nesąmonė. Tačiau pakalbėjęs su pažįstamomis supratau, kad tai tikrai reikalingas įrankis“, – apie „Vinted“ pradžią pasakojo vienas bendrovės įkūrėjų Justas Janauskas.

Projektas „Manodrabužiai“, kuris vėliau sulaukė didelių investicijų ir galiausiai tapo sėkmingai veikiančia pasauline bendrove „Vinted“, yra geras pavyzdys, kai kalbama apie idėjas, įdėtą darbą bei žinojimą, kaip reikia paskirstyti savo pastangas, kad rezultatas būtų toks, kokio tikimasi, o gal net ir geresnis.

Nuolatinė kaita

Ne vienam startuolių kūrėjui Lietuvoje „Vinted“ istorija atrodo tarsi sapnas. Daugeliu tai net siekis. Tačiau, pasak J. Janausko, tai gali būti didžiausia įmanoma klaida, kuri lems stagnaciją.

„Nors mums sekasi, negaliu sakyti, kad esame sėkminga kompanija. Jei taip teigčiau, tai reikštų, kad toliau tobulėti negalime, kad viską pasiekėme. O taip toli gražu nėra. Mes kasdien transformuojamės, keičiamės ir augame kartu su įmone. Visada judame – tokia mūsų filosofija“, – teigė pašnekovas.

 

Aš laimingas, kai esu sutrikęs. Tai katalizatorius, spyris į užpakalį, paskatinimas mąstyti, tobulėti ir nenustoti judėti. Mane labiausiai žavi procesas, dinamiškas judėjimas į priekį. Todėl neturiu nei idealo, nei konkrečių tikslų.

J. Janauskas

 

Anot jo, tai, kad atsitiktinai rado būtent šią verslo idėją, kuri vėliau tapo puikiai besivystančiu projektu, nėra pagrindinis sėkmės faktorius. Daug svarbiau tai, kad buvo atkakliai dirbama.

„Mes ilgai iš šio projekto neuždirbome nė lito. Tačiau mums buvo svarbu toliau jį tobulinti. Tikėjome, kad jis gali būti naudingas ir reikalingas tūkstančiams žmonių“, – pasakojo J. Janauskas ir pridūrė, kad jei jau kiti juos vadina laikomais sėkmės, tai daryti turėtų dėl darbų, o ne dėl idėjos.

Svarbu žinoti, kuris darbas svarbesnis

Vienas tų darbų, kuriais Justas didžiuojasi, – įmonės vidinės darbo kultūros sukūrimas. Aišku, „Vinted“ darbuotojai gauna geriausią įmanomą įrangą ir aplinką, tačiau svarbiausia ne tai. Labiausiai vertinama, pavyzdžiui, tai, jog priimant sprendimus dalyvauja kiekvienas bendrovės darbuotojas.

„Kartais nubundu ir galvoju – jėga, nereikia rūpintis problemomis, nes darbuotojai jas išsprendžia patys. Todėl aš galiu susikoncentruoti į sistemos, svarbių jos dalių kūrimą ir tobulinimą. Kalbu ne apie programavimą, o apie bendrą įmonės veiklą ir darbus“, – patikslino pašnekovas.

Nors pirmuosius „Manodrabužiai“ programavimo darbus per porą savaičių atliko pats Justas, dabar tai nėra ta veikla, kuri įmonei teiktų daugiausia naudos. Anot vaikino, šiuo metu daug didesniu pasiekimu galima laikyti darbuotojų darbo efektyvumo padidinimą 1 proc.

Laimingas, kai sutrikęs

Vienas iš „Vinted“ įkūrėjų taip pat mano, kad pagrindinis asmeninę ir bendrovės evoliuciją, tobulėjimą lemiantis faktorius – sutrikimas.

„Aš laimingas, kai esu sutrikęs. Tai katalizatorius, spyris į užpakalį, paskatinimas mąstyti, tobulėti ir nenustoti judėti. Mane labiausiai žavi procesas, dinamiškas judėjimas į priekį. Todėl neturiu nei idealo, nei konkrečių tikslų. Tiesiog noriu, kad mūsų įmonės darbuotojams viskas būtų kaip įmanoma geriau – juk laimingi žmonės kuria geresnius produktus, o geresni produktai suteikia daugiau laimės ir naudos juos naudojantiems“, – paaiškino J. Janauskas.

Anot jo, įgyvendinus tai bus lengviau siekti ir bendro kompanijos tikslo – sukurti pasaulinę tendenciją, padaryti tam tikrą kultūrinę įtaką visuomenei.

„Mūsų misija – taip tobulinti „Vinted“, kad tai būtų pirmas dalykas, apie kurį pagalvoja merginos, norinčios keistis drabužiais. Nesvarbu, kurioje pasaulio šalyje jos gyvena“, – atskleidė J. Janauskas.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.