...

Būti verslininku nereiškia važinėti brangiu mersedesu

Verslas

2013.02.18

Autorius: Gintaras Gimžauskas

Temos: .

Būti verslininku nereiškia važinėti brangiu mersedesu

Verslininkas neskaičiuoja, kada prasideda ir baigiasi jo darbo valandos. Jis tiesiog atlieka tai, ką reikia ir kada reikia. wide-wallpapers.net nuotr.

Verslininkai. Tai žmonės, į kuriuos ne vienas žiūri su pavydu. Juk jie turi tiek daug! Be to, gali laisvai keliauti kur ir kada panorėję. Nedarbinga nuotaika? Stojiesi ir eini į kino teatrą ar sporto klubą pravėdinti galvos. Tačiau mažai kas susimąsto, kad kuo didesnes galimybes turi žmogus, tuo svaresni įsipareigojimai ir atsakomybė slegia pečius. Tad ar tikrai taip smagu ir gera būti verslininku?

Pats neseniai tapau verslininku. Viskas prasidėjo nuo laisvai samdomo specialisto veiklos, į kurią pasukau išėjęs iš darbo abipusiu savo ir darbdavio sutarimu. Iš pradžių buvo neramu, tačiau per kelis mėnesius įsitikinau, kad nauja veikla sekasi, o jau po pusmečio supratau, kad grįžti į samdomą darbą negalėsiu. Tai patvirtino ir aplinkiniai, kurie patys tai patyrė ar pažįsta tokių, kuriems taip nutiko.

Jų teiginiai ir mano mintys pasitvirtino – samdomo darbo daugiau nedirbau. Ėmiausi nuosavo verslo (norėjosi žengti dar vieną žingsnį į nepriklausomybę). Laimė, mano idėjas aktyviai palaikė žmona. Sunkiausiomis akimirkomis, kai jau būdavau bepradedąs dvejoti, ji padrąsindavo ir padėdavo atgauti optimizmą.

Tiesa, dalis nuopelnų už tai, kad ryžausi pasukti į verslą, turėtų tekti „bzn start“, nes nuolat bendraudamas su verslininkais ir rašydamas apie juos straipsnius turėjau puikią progą kaip niekada iš arti pamatyti, koks tas verslas yra iš tiesų ir kas jį kuria. Aišku, iš šalies žiūrint viskas atrodo daug gražiau. Ne veltui sakoma, kad nėra namų be dūmų.

Dabar iš savo patirties galiu pasakyti, kad verslas – ne tik pranašumai ir malonumai. Jie – net ne svarbiausi. Iš pradžių reikia galvoti apie dalykus, formuojančius ir išlaikančius verslą, o kai kuriuos kaip tik tenka pamiršti. Pavyzdžiui, verslininkas neskaičiuoja, kada prasideda ir baigiasi jo darbo valandos. Jis tiesiog atlieka tai, ką reikia ir kada reikia. Diena ar naktis.

Įdomiausia ir baisiausia, o ypač trokštantiems greitai praturtėti, yra tai, kad net ir puikiai atlikus visus darbus pinigų teks palūkėti. Juk pirmiausia reikia pasirūpinti darbuotojais bei įvairiais paslaugų teikėjais ir įsipareigojimais, o tik tada galima galvoti apie atlygį sau.

Žinoma, jei verslininkas viską daro teisingai, galiausiai verslas pradeda dirbti jam, o ne jis verslui. Tai ir yra pagrindinis daugelio verslaujančių žmonių siekis. Mano – taip pat. Tada atsiveria visos galimybės ir išsiskleidžia malonumų paletė. Atsiranda erdvės naujoms idėjoms, planams. Na, o norint pasiekti tokį lygį reikia turėti užsispyrimo, noro, šiek tiek naivumo ir, be abejo, nevienadienio tikslo.

Vis dėlto net ir sutelkus visas jėgas sėkmė negarantuojama. Niekas nežino formulės, kuri užtikrintų sklandžią kelionę triumfo link. Statistika kerta negailestingai – sėkmės lydimų verslininkų yra mažiau nei tų, kuriems nepavyko įgyvendinti savo sumanymų ar išsilaikyti.

Dažnai to priežastis – verslininkas neturi konkretaus savo pareigybių aprašo. Nemažai daliai tai reiškia, kad gali nieko nedaryti arba privalai imtis visko. Nė vienu atveju nieko gero iš to neišeina. Vienintelė išeitis – išmokti skirstyti užduotis kitiems ir suprasti, kurie darbai yra svarbūs, o kurie tik trukdo augti.

Štai sąrašas verslo „džiaugsmų“:

verslininkas atlygį gauna paskutinis;

jo darbo valandos neapibrėžtos;

verslo sėkmė nėra garantuojama;

verslininko darbo pobūdis neapibrėžiamas – jis gali daryti viską, todėl dažnai tiesiog susipainioja.

Prisipažinsiu, pasitaiko dienų, kai atrodo, kad samdomas darbas būtų gerokai lengvesnė išeitis, tačiau pakanka šiek tiek pamąstyti ir kaipmat suprantu, kad grįžti atgal nenoriu. Nesvarbu, kad dieviška verslo ambrozija kartais virsta karčiu pelynų gėrimu. Verslas svaigina ir erzina, nes tai saldumas, kuris gali apkarsti. Galiausiai, jei esi pakankamai užsispyręs ir darbštus, pastangos atsiperka ir leidžia mėgautis gyvenimu. Kita vertus, man kiekviena diena yra džiaugsminga, nes į darbą neinu.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.