...

Britų dirbtinio intelekto kompanija investuoja į lietuvių startuolį

Verslas

2019.04.10

Autorius: Ieva Kniukštienė

Temos: , , .

Britų dirbtinio intelekto kompanija investuoja į lietuvių startuolį

„Data Dog“ komanda. Asmeninio albumo nuotr.

Prieš septynerius metus įkurtą ir vienu sėkmingiausių lietuviškų startuolių vadinamą IT bendrovę „Data Dog“ įsigijo ilgamečiai jų partneriai – įmonė iš Didžiosios Britanijos. Dirbtinio intelekto ir duomenų mokslo bendrovė „Satalia“ perėmė 100 proc. „Data Dog“ akcijų.

Drauge dirbo penkerius metus

Didžiosios Britanijos bendrovė „Satalia“ įkurta prieš vienuolika metų, o šiandien jau gali pasigirti inovatyviausiomis dirbtinio intelekto technologijomis bei gebėjimu spręsti svarbias optimizavimo problemas pasauliniams prekių ženklams. Lietuviškoji „Data Dog“ įkurta prieš aštuonerius metus ir daugiausia dėmesio buvo sutelkusi į kompiuterinės įrangos plėtojimą bei paslaugas. Kurį laiką abi bendrovės bendradarbiavo, atlikdamos garsių įmonių užsakymus.

„Su „Data Dog“ pradėjome bendradarbiauti dar 2014 m. ir nuo tada išvystėme nuostabią partnerystę. Dirbdami su savo tiesioginiais klientais, turėjome ir bendrų projektų, kuriuose pasitelkėme duomenų mokslo ir optimizacijos sprendimų žinias, pritaikydami jas tokiems klientams kaip „Tesco“ ar „PwC“. Šie projektai parodė didžiulį mūsų potencialą dirbant drauge, todėl jau šį mėnesį oficialiai užbaigėme įsigijimo sandorį“, – sako „Satalia“ vykdomasis direktorius Danielas Hulmesas.

Lietuvių komanda lieka

Lietuvių startuolis jau buvo užaugęs iki daugiau nei 40 darbuotojų komandos, todėl puikių specialistų prarasti nenorėta. Kiekvienas „Data Dog“ darbuotojas taps „Satalia“ dalimi. Pastarojoje įmonėje darbuotojų skaičius viršija 100. Pasak „Data Dog“ bendraįkūrėjo ir vadovo Domo Janicko, abi įmonės turi panašias vertybes, tapatų darbo suvokimą ir decentralizuotos komandos veiklos principus.

„Per kelerius metus sukūrėme glaudų verslo ir kultūrinį ryšį. Mes sustiprinome jų duomenų mokslo ir optimizavimo patirtį savo turimais programinės įrangos kūrimo įgūdžiais, o tai leido priimti didesnius projektus. Šis sandoris atėjo kaip natūralus susivienijimas“, – atskleidžia D. Janickas.

Veiklą vykdys Lietuvoje

Sujungtos bendrovės augimas numatomas abiejose šalyse. Tai įmanoma padaryti dėl decentralizuoto veiklos modelio. Įmonėje nėra vadovų hierarchijos, žmonės laisvai dirba su norimais projektais, komandos veikia savarankiškai. Anot įmonės vadovų, tai leidžia pritraukti geriausius dirbtinio intelekto kūrėjus, IT srities talentus ir sukurti motyvuotų bei laimingų darbuotojų erdvę, kurioje jie veikia produktyviau ir pateikia novatoriškesnių idėjų. Pagal panašų veiklos modelį dirbo ir lietuviškoji „Data Dog“, tad įmonių sujungimas didelio kultūrinio šoko darbuotojams neatneš.

Įmonės augimas numatomas Lietuvoje ieškant „Java“ ir „Python“ kūrėjų, duomenų mokslininkų, optimizavimo ir kokybės užtikrinimo specialistų. Taip pat bus reikalingi projektų valdymo, rinkodaros, žmogiškųjų išteklių ir finansų srities atstovai.

Per artimiausius mėnesius startuolis turės savo pavadinimą pakeisti į „Satalia Lietuva“, tačiau įmonės vadovu ir toliau išliks D. Janickas.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.