...

Brangiausia pasaulyje biurų nuoma

Verslas

2015.11.13

Autorius: Veronika Bielinytė

Temos: .

Brangiausia pasaulyje biurų nuoma

Metinė verslo biuro nuomos kaina už kv. pėdą (http://www.statista.com) Statista.com nuotr.

Kiek reikės susimokėti, jei nutarsime atidaryti savo verslo biurą Londone, Honkonge ar Niujorke? Bet koks prestižas kainuoja tikrai daug. Vis dėlto kokiuose pasaulio miestuose biurų nuoma brangiausia?

Už brangiausių biurų nuomą teks pakloti dideles sumas

Honkongas – brangiausias miestas pasaulyje, kuriame išsinuomoti biuro patalpas yra tikra prabanga. Remiantis „Knight Frank Skyscraper“ indeksu, metinis biuro nuomos mokestis už kv. pėdą viename iš Honkongo dangoraižių sudaro 255,50 JAV dolerių, t. y. 2 750 JAV dolerių už kv. metrą. Antroje vietoje rikiuojasi Niujorkas, kur nuoma už kv. pėdą sudaro 153 JAV dolerius, t. y. 1 647 JAV dolerius už kv. m, tačiau tai net 100 JAV dolerių mažiau nei Honkonge. Po šių miestų rikiuojasi Tokijas, Londonas ir San Fransiskas.

Atkreiptinas dėmesys, kad Honkonge ir Niujorke, brangiausiuose verslo biuro nuomos miestuose, augimas sudarė 2 proc. per pirmąjį šių metų pusmetį, o Londone paklausa augo net 11 procentų.

Matematika paprasta, jei tektų išsinuomoti padoresnį biurą, prireiktų 500 kv. m., o Honkonge tai sudarytų daugiau nei 1,37 mln. JAV dolerių.

Pasak „Ober-Haus“ Vertinimo ir rinkos tyrimų departamento vadovo Sauliaus Vagonio, Vilniuje A klasės verslo metinė biuro kaina už kv. m siekia apie 218,69 JAV dolerio (204 eurus arba 17 eurų per mėnesį).

Parengta remiantis „Statista.com“ šaltiniu.

Šaltinis – „Ober-Haus“, 2015 m. lapkričio 13 d.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.