...

Ateities technologijų kūrėjus džiugina investuotojų susidomėjimas

Verslas

2016.01.26

Autorius: Kristina Augustinaitė

Temos: , .

Ateities technologijų kūrėjus džiugina investuotojų susidomėjimas

„Sidewalk“ sukūrusi komanda - projekto vadovas Skirmantas Gricius ir vienas iš idėjos sumanytojų Romanas Drokovas. BFL/Andriaus Ufarto nuotr.

„Šiuolaikiniai vartotojai rezultato nori čia ir dabar, jie nelinkę ilgai laukti paslaugos“, – įsitikinusi transportavimo robotuką „Sidewalk“ sukūrusi komanda, kurią sudaro idėjos sumanytojai Romanas Drokovas (37) ir Mangirdas Skripka (31) bei projekto vadovas Skirmantas Gricius (22).

Robotai – ateities kasdienybė

Greitas aptarnavimas lemia dideles išlaidas įmonėms ir galutiniam vartotojui, todėl startuolis „Sidewalk“, pasitelkdamas novatorišką idėją, darančią revoliucinį perversmą transportavimo srityje, siekia optimizuoti brangiausią ir sudėtingiausią logistikos proceso dalį – siuntinio paruošimą ir pristatymą vartotojui.

 

„Šiuo metu „Sidewalk“ turi planų plėstis užsienyje, todėl aktyviai ieško naujų komandos narių, kurie prisidėtų prie projekto plėtojimo ir kurtų vertę,“

S. Gricius

 

Projekto vadovas S. Gricius prisipažįsta, kad pradžioje sulaukė skeptiškų vertinimų, o utopine idėja vadintas sumanymas sukurti aplinkai nekenkiantį transportavimo robotuką, kuris gabentų daiktus iš taško A į tašką B bei tausotų svarbiausius šiuolaikinius išteklius – žmogiškuosius resursus bei laiką, turi nepaprastai daug potencialo vis labiau automatizuojamoje miesto aplinkoje. Pašnekovas įsitikinęs, kad tik laiko klausimas, kada robotai taps neatsiejama kasdienybės dalimi.

Kritika padėjo išgryninti sumanymą

Skeptiškų nuomonių sulaukęs „Sidewalk“ išradimas komandos užmojų nesumažino, priešingai, padėjo išgryninti idėją ir suformuoti aiškesnę verslo kryptį. „Kiekviena nuomonė, nesvarbu, teigiama ar neigiama, yra labai svarbi, nes leidžia koreguoti verslo kryptį“, – sako S. Gricius. Pašnekovas džiaugiasi, kad užsienio investuotojai įžvelgia ypač didelę transportavimo robotuko paklausą ir galimybes ateityje. „Sidewalk“ kūrėjai tiki, kad netolimoje ateityje robotai taps neatskiriama miestų gyvenimo dalimi ir būtinais kasdienio gyvenimo pagalbininkais. Tikimasi, kad ateityje robotai išlaisvins žmones nuo mechaninio ir rutininio darbo bei atvers naujas galimybes žmonėms dirbti kūrybinį ir intelektualinį darbą.

Planuoja plėstis į užsienio rinką

Nors „Sidewalk“ tebėra bandomas, tačiau šis projektas jau turi partnerį – visame pasaulyje siuntas gabenančią siuntų tarnybą DHL, kuri yra ir šio startuolio mentorius, teikiantis rekomendacijas, kaip patobulinti roboto logistinį pajėgumą. Pasak S. Griciaus, šiuo metu robotukas gali pergabenti iki 20 kg svorio krovinį bei pasiekti vartotoją 15 km spinduliu. „Sidewalk“ juda šaligatviais ir laviruoja tarp praeivių pagal GPS signalo duomenis. Nors robotas valdomas nuotoliniu būdu, ateityje jo veikimo funkcija bus patobulinta – robotas bus visiškai išmanus ir veiks autonomiškai. Pašnekovas tikina, kad ateityje planuojama robotą padaryti visiškai savarankišką, kad jis sugebėtų atpažinti aplinką, pasitelkdamas vaizdų atpažinimo sistemą. Nors transportavimo srityje konkurencija gana didelė, „Sidewalk“ komandos ji negąsdina, nes, pašnekovo teigimu, konkurencija tiesiog parodo, kad reaguojama į vartotojų poreikius. „Šiuo metu „Sidewalk“ turi planų plėstis užsienyje, todėl aktyviai ieško naujų komandos narių, kurie prisidėtų prie projekto plėtojimo ir kurtų vertę,“ – sako S. Gricius.

Didžiausia investicija – laikas

„Sidewalk“ projekto vadovas prisipažįsta, kad kuriant ir plėtojant transportavimo robotuką daugiausia buvo investuota laiko. Vis dėlto pašnekovas pabrėžia, kad per mažai laiko skirta vartotojų analizei ir tikslinių vartotojų apibrėžimui, nes buvo analizuota didelė vartotojų grupė, kurią sudarė įmonės ir pavieniai vartotojai. „Kiekvieno kliento poreikių analizei reikia skirti pakankamai daug laiko“, – įsitikinęs pašnekovas. Todėl dabar pagrindinis „Sidewalk“ komandos tikslas – sutelkti visą dėmesį į konkrečius vartotojų poreikius.

Kitiems novatoriškiems startuoliams pašnekovas linki išsikelti konkrečius verslo tikslus ir jokiu būdu nepraleisti pasitaikančių galimybių.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.