...

Agnė Gilytė: „Spintologija“ moko pažinti savo spintą, figūrą ir rasti jai tinkamą stilių“

Verslas

2015.03.10

Autorius: Marija Rudzevičiūtė

Temos: .

Agnė Gilytė: „Spintologija“ moko pažinti savo spintą, figūrą ir rasti jai tinkamą stilių“

„Spintologijos“ autorė - stilistė Agnė Gilytė. Luko Griciaus nuotr.

„Visi turime svajonių. Vieni nori apkeliauti pasaulį, kiti įkopti į kalną, o aš visuomet maniau, kaip būtų šaunu parašyti knygą. Ir buvau tikra, kad kada nors tikrai tai padarysiu“, – sako stilistė Agnė Gilytė ir sutinka pasidalyti „Spintologijos“ idėja. Ši knyga jau guli kiekvienos savo apranga besirūpinančios moters ir merginos rankinėje.

Moterims, kurios ieško

„Nutiko taip, kad gimus sūnui prisiruošiau ir pagaliau ją parašiau. Prireikė tik nedidelio paskatinimo. Kokia ji bus, man jau buvo aišku seniai. Tad ir parašyti ją trukau visai neilgai – vos keletas prisėdimų, ir tai, kas buvo sukaupta manyje, nugulė lapuose. Ką apie tai galvojau, ką žinojau dirbdama su savo klientais, iš perskaitytos literatūros, tą ir parašiau“, – nusijuokia pašnekovė.

Labai svarbu pasimatuoti drabužius ir sąžiningai išmesti tai, kas jums netinka. Nereikia laukti, kol kada nors sulieknėsite, papilnėsite, pasikeisite, ar geras drabužis kada grįš į madą. Spinta turi atrodyti taip, kaip parduotuvėje nauja kolekcija – viskas laisvai sudėliota, tarp pakabų yra tarpų, o ne kaip per išpardavimą, kai viskas suspausta…

A. Gilytė

„Lietuvoje vadintis mados ir stiliaus ekspertu tapo labai madinga, o tikrų specialistų, deja, nėra daug. O aš galvojau kitaip – parašysiu taip, kaip mąstau ir dirbu aš pati, kokią matau spintos turinio svarbą ir problematiką. Juk eiti į parduotuves ieškoti ko nors nauja, kai nesi susitvarkęs spintos, – tai lyg savęs speitimas į kampą“, – atskleidžia A. Gilytė ir sako suprantanti, kad pagalba moterims susitvarkyti drabužinę pagal savo figūrą nėra vien tik stilistų konsultacijos. Todėl toms, kurios negali ar nenori sau to leisti, praverstų toks stiliaus vadovas. Ir ši idėja, atsižvelgiant į knygos populiarumą, suveikė puikiai.

„Spintologija“ vienareikšmiškai skirta moterims, kurioms svarbu, kaip jos atrodo. Kai ją rašiau, įsivaizdavau kelių tipų moteris, kurioms tai turėtų būti įdomu. Tai ir jaunos merginos, kurios dar tik pradeda stiliaus paieškas, ir moterys, kurios neatrado savo stiliaus ir vis dar ieško atsakymų į kylančius spintos bei stiliaus klausimus“, – pasakoja „Spintologijos“ kūrėja.

„Rašydama knygą neišskyriau nė vieno tipo moterų. Aš taikiau į tas, kurios nori atrodyti gražiai, neskaidydama jų nei pagal amžių, nei pagal svorį ar ūgį, nei pagal finansinę padėtį ir pan. Ir mano knygoje, kaip pastebėjau, moterys ieško atsakymų į klausimus, kurių dar nesurado“, – teigia stilistė. Moteris užsimena, kad pavadinimą šiai projektu virstančiai knygai sugalvojo spontaniškai. Sako, jog norėjosi ko nors nesusijusio su vyraujančiu žodžiu „stilius“. Ir tai, esą, pavyko puikiai.

Kaip tinkamai sutvarkyti spintą?

Stilistė sako, kad moterims, prisiruošusioms susitvarkyti savo spintą ir atnaujinti aprangą, pirmiausia reikėtų turimus drabužius surūšiuoti į keturias krūveles.

„Svarbiausia, nutarus susitvarkyti spintą, matuotis daiktus ir žiūrėti, kas tinka dabar, o ne gali tikti po kurio laiko. Jei drabužiai atrodo gerai, jie jums tinka ir patinka, puiku. Juos galima dėti į tą krūvelę, kurioje yra drabužiai, kuriuos ketinate ir turite su kuo dėvėti.

Antroji krūvelė yra ta, kuri tikrai netinka. Jei šie drabužiai per maži, per dideli, nusitrynę, nepatogūs, nebemalonūs, atsibodę ir pan., juos patariu tiesiog sudėti į maišą ir pamiršti, išdalyti, atiduoti.

Trečiojoje krūvelėje reikėtų sudėti drabužius, kurie kelia abejonių, tačiau manote, kad juos dar priderinsite. Tačiau, jei po kurio laiko vis dar jų nedėvite, išmeskite, atiduokite ar pan.

Ir ketvirtoji krūvelė. Joje yra tie drabužiai, kuriuos galima nunešti pas siuvėją ir sutvarkyti – jei jie per ilgi, per trumpi, per platūs, bet mėgstami, juos galima pataisyti ir dėvėti toliau. Be to, čia gula drabužiai, kurių mes nedėvime, nes neturime su kuo dėvėti. Tad galima jiems tiesiog surasti porą parduotuvėse. Taip ir gimsta būtinų pirkinių sąrašas“, – įsitikinusi A. Gilytė.

Dar keletas patarimų

Stilistė sako, jog taip pat svarbu žinoti, koks yra jūsų kūnas: „Ne koks buvo, o koks yra dabar. Reikia atrasti, kas jame yra gražiausia, ir nusistatyti figūros tipą. Tai leidžia suvokti, kodėl vieni drabužiai tinka, o kiti ne. Ir tai visai nesusiję su drabužio dydžiu. Atsakymas yra pačių kūno proporcijų suderinimas ir išryškinimas. Taip net parduotuvėje sugaištama mažiau laiko, nes galima iš karto atsirinkti, kurios prekės domina, o kurios ne, nes žinai, kas netinka, o kas tinka.“

Pašnekovė vaizdžiai dalijasi ir spintos turinio vizija: „Labai svarbu pasimatuoti drabužius ir sąžiningai išmesti tai, kas jums netinka. Nereikia laukti, kol kada nors sulieknėsite, papilnėsite, pasikeisite, ar geras drabužis kada grįš į madą. Spinta turi atrodyti taip, kaip parduotuvėje nauja kolekcija – viskas laisvai sudėliota, tarp pakabų yra tarpų, o ne kaip per išpardavimą, kai viskas suspausta…“

A. Gilytė priduria, kad kuo daugiau daiktų reikia kabinti ant pakabų: „Tai automatiškai skatina užmesti akį ir jau dėlioti tam tikrus derinius. Kai nereikia prisiminti, kad dar kažkur stalčiuje guli koks gražus megztinis… Tad nutinka taip, kad labai gražūs daiktai, tokie kaip dailios pėdkelnės, išskirtiniai džinsai ir pan., taip ir guli stalčiuje. Be to, spintai labai svarbūs sezonai. Kartais gali atrodyti, kad turite labai daug drabužių, tačiau jie tam sezonui netinka, tad ir tinkamai apsivilkti tampa sudėtinga.“

Stilistė tikina, kad stiliaus pojūtis ir pati „Spintologija“ nėra orientuota į prabangą. Pasak jos, puikių drabužių derinių galima rasti ir visai nebrangiose parduotuvėse, turint ribotą biudžetą. Svarbu žinoti, kas jums tinka ir kaip norite atrodyti.

„SPINTOLOGIJA“

161-1425897183-755140.jpg 161-1425897183-340903.jpg 161-1425897183-723908.jpg 161-1425897183-712077.jpg

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.