...

8 veiksmai, kurie įkvepia lyderius veikti kitaip

Verslas

2013.10.28

Autorius: Justina Ūsaitė

Temos: .

8 veiksmai, kurie įkvepia lyderius veikti kitaip

8 veiksmai, kurie įkvepia lyderius veikti kitaip flickr.com nuotr.

Vertybėmis paremti veiksmai ir sprendimai leidžia lyderiui drąsiai elgtis kitaip. Nėra konkrečių taisyklių, pritraukiančių sėkmę. Vienaip esame priversti dirbti, būdami mažos įmonės lyderiais, kitaip – būdami atsakingi už stambios įmonės darbuotojus. Nėra schemų bei instrukcijų.

Daiva Lingytė (nuotr. po dešine), personalo atrankos ir mokymų įmonės „HR Partner“ vadovė pasidalino patarimais apie tai, kaip turi veikti lyderis.

Laisvė saviraiškai, kūrybiškumui.

Baimė, nepasitikėjimas savimi riboja visas galimybes net ir pačiose perspektyviausiose srityse ir veiklose. Įveikdami savo paties nusistatytas ribas, suteikiame laisvę saviraiškai ir kūrybiškumui. Tai įkvepia bet kokiai gražiai naujai pradžiai.

Tikėjimas idėja – viena svarbiausių sąlygų, įkvepiančių įgyvendinti naują idėją.

Patikėkite, labai dažnai tenka išgirsti kritikos, abejonių, netikėjimo iš aplinkos, ne retai ir iš artimųjų, nors tuo metu mums tereikia paprasčiausio palaikymo. Išmokime atskirti naudingą kritiką nuo abejonių, nuo negatyviai nusiteikusių žmonių. Jei Jūs žinote, kad verslo idėja nėra nematoma žvaigždė danguje (nors ir jos yra sėkmingai parduodamos), jei Jūs turite aiškią viziją ir esate numatę, kokios būtinos priemonės idėjai įgyvendinti – veikite. Jūsų degančios akys priverčia verslininkus patikėti Jumis ir įkvepia investuoti į Jūsų idėją.

Pozityvus komandos nusiteikimas. Entuziazmas.

Teigiamas komandos nusiteikimas, gera nuotaika, pasitikėjimas savimi ir savo komandos nariais įkvepia judėti sparčiais žingsniai į priekį, o lyderį vesti savo komandą į sėkmę. Tačiau nepervertinkite situacijos, neužsisvajokite trypčiodami vietoje. Turite išlikti racionalūs. Naivumas dar niekam neatnešė naudos. Su entuziazmu prisiimdami atsakomybę, turėdami aiškų veiksmų planą, Jūs ne tik būsite įkvėpti naujiems veiksmams, bet ir įkvėpsite savo teigiama nuotaika aplink Jus esančius žmones.

Pažangių idėjų įgyvendinimas. Tobulėjimas.

Šiandien laimi tie, kas randa būdus veikti naujai. Privalome vystyti asmenines bei profesines kompetencijas. Būtina dalyvauti seminaruose, mokymuose, konferencijose ir nenutrūkstamai plėsti savo žinias bei ryšius tiek privačioje, tiek verslo aplinkoje. Nepakanka skaityti teorijos. Tik investuodami savo laiką į mokymąsi, dalyvaudami praktikoje, tampame pasirengę pažangiems iššūkiams.

Šalia dirbantys išmintingi žmonės.

Darbuotojų žinios, gebėjimai, kompetencija yra sėkmingo verslo garantas. Įmonės personalas visais laikais vertinamas kaip svarbiausias išteklius. Jis garantuoja efektyvią, kokybišką veiklą. Žmogaus intelektas ir praktinė darbo patirtis ypač reikšminga besikeičiančioje ekonominėje aplinkoje. Kiekvienas savo srities specialistas netrukdo vienas kito darbui, vyrauja abipusis pasitikėjimas, kuriama bendra komandinė perspektyva. Šalia esanti išmintis visada skatina tobulėti ir pačiam, ieškoti naujų sprendimų. Tai motyvuoja drąsiems atradimams.

Drąsa rizikuoti ir veikti naujai.

Aukščiau paminėtos priežastys skatina ir įkvepia kiekvieną lyderį drąsiai rizikuoti, tačiau tai, kas nepatikrinta yra tuo pačiu ir ne saugu. Turbūt sutiksite, kad be rizikos neįmanomos naujovės, o be pastarųjų neįsivaizduojamas šiandieninis pasaulis. Taigi kiekvieną dieną kažkas pasiryžta priimti drąsius, naujus sprendimus, kodėl tie kažkas nesate Jūs? Rizikai sumažinti patarsime veikti, remiantis Jūsų veiklos vertybėmis bei principais.

Įmonės vertybės ir prioritetai.

Kiekvienas verslas privalėtų turėti savo įmonės vertybes ir principingai veikti, remiantis jomis. Iš savo darbo patirties HR srityje, galiu papasakoti vieną liūdną pavyzdį, kuomet verslo kultūra nyko lyg rūkas:

Kai dirbau samdoma personalo atrankos specialiste, iš savo vadovo (jis buvo samdomas direktorius) gavau kelis kartus griežtus nurodymus, atrinkti kuo daugiau naujų darbuotojų įmonėms, mažiau investuojant laiko, t.y. skiriant mažiau dėmesio į potencialių kandidatų kompetenciją ir rekomendacijas. Darbo kokybė man visada buvo pagrindinė vertybė, išskirianti mus iš gausaus konkurentų rato. Priversta atsisakyti veiklos principų, nebeįžvelgiau ilgalaikės perspektyvos įmonėje, atsistatydinau. Šiandien mano buvęs darbdavys oficialiai bankrutavęs. Išvadas ir prioritetus susidėliokite patys.

Veikla, užtarnaujanti šeimos narių, draugų, klientų ir partnerių pagarbą.

Visi esame skirtingi ir kiekvienas turime skirtingus poreikius, skirtingai matome tuos pačius reiškinius ir skirtingai vertiname veiklas, bet neabejoju, kad didelei daugumai svarbi mūsų artimųjų ir klientų nuomonė. Teigiami žmonių atsiliepimai ir sklindančios rekomendacijos iš lūpų į lūpas įkvepia naujiems, prasmingiems darbams.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.