...

7 sėkmės lydimų verslininkų patarimai

Verslas

2014.10.02

Autorius: Marija Rudzevičiūtė

Temos: .

7 sėkmės lydimų verslininkų patarimai

Kas nebijojo rizikuoti nei pinigais, nei įmone ar tuo, ką turi, yra vieni geriausių rinkoje. flickr.com nuotr.

Pelnyti pasisekimą – kiekvieno pradedančiojo verslininko svajonė. Tačiau praėjusieji pačius sunkiausius verslo kūrimo ir plėtojimo etapus žino – tai sunkus darbas, net talentas. Taigi, kokiais paprastais principais vadovaujantis pasiekti tą išsvajotą viršūnę, pataria pasaulio verslininkai.

Siekite ir pasieksite

Yra daugybė istorijų, kaip užsidirbti pinigų, jei žinote, į ką kreipti dėmesį. Tuo įsitikinęs „Kayabut Games“ įkūrėjas Trey’us Smithas: „Susiraskite įdomią bendrovę, sėkmingai kuriančią produktus ar teikiančią paslaugas, ir bandykite išsiaiškinti, kokia jų sėkmės paslaptis.

Aš naudoju savotišką metodą, kad atskirčiau du veiksnius – įmonės užimtumą ir monetizavimą. Labai svarbu išsiaiškinti, kaip bendrovė atsirenka geriausius žmones, kaip juos išugdo ir paverčia profesionalais.“ Verslininkas mano, kad, atsakius į šiuos ir kitus panašius klausimus, galima imtis savo verslo.

Svarbiausia ne siekti sėkmės, o dirbti dėl tikslo, jo prasmės. Tuomet sėkmė ateis savaime.

Nellie Akalp

Nebijokite prarasti

„Aš neturėjau ko prarasti. O štai dabar turiu labai daug ko netekti, – sako įmonės „Visalus“ įkūrėjas Ryanas Brailas. – Vis dėlto esu įsitikinęs, kad, net užkopęs į savo verslo viršūnę, vis tiek turi apsimesti, kad neturi ko prarasti. Tik taip nebijosi rizikuoti ir augsi.“

Pasak verslininko, tie, kas nebijojo rizikuoti nei pinigais, nei įmone ar tuo, ką turi, yra vieni geriausių rinkoje.

Dirbkite dėl tikslo

„Svarbiausia ne siekti sėkmės, o dirbti dėl tikslo, jo prasmės. Tuomet sėkmė ateis savaime“, – įsitikinusi „Corpnet“ įkūrėja Nellie Akalp. Verslininkės teigimu, reikia dirbti tai, kas teikia pasitenkinimą, imtis tokios veiklos, kokios siekia asmenybė, ir su laiku atsiras ramybė versle.

„Esu tikra, kad finansinė sėkmė mane lydi todėl, kad aš nė akimirką nepamaniau, kad mano pagrindinis tikslas yra uždirbti daug pinigų“, – sako N. Akalp.

Nebijokite savo svajonių

„Ruffe Butts“ įkūrėjas Amberas Schaubas įsitikinęs, kad svarbiau daug dirbti, nei turėti aukštąjį išsilavinimą, gerą finansinę padėtį ar būti labai išmintingam. Nes sėkmė ateina tada, kai dirbi dėl svajonių. „Visuomet važiuokite ilgesniu keliu. Ten yra mažiau spūsčių, nei vykstant trumpesniu keliu“, – metaforiškai verslumo idėją įvardija verslininkas.

Jis pataria netikėti tais, kurie jūsų svajones vadina „tik verslu“. Juk tai kur kas daugiau. Reikia tikėti kiekviena savo idėja. Tuomet nutinka netikėčiausių dalykų.

Būkite idėjų lyderiai

„Mano asmeninė patirtis parodė, kad reikia būti minčių lyderiu savo asmeninėje industrijoje. Šiomis dienomis labai lengva dalytis asmenine informacija. Būkite pozityvūs ir dalykitės ja su kitais“, – pataria „Byrnes Consulting“ įkūrėjas Mike’as Byrnesas.

Verslininko nuomone, padedant plėtotis ir kitiems, nutinka puikių dalykų. Sunkus darbas ir pasiaukojimas kartais gali atskirti sėkmės istoriją nuo tos, kurią nešiojate širdyje. Taigi jis pataria daryti tai, ką mėgstate, vadovautis savo idėjomis ir niekada nereikės atostogų pailsėti nuo darbo.

Vertinkite tai, ką darote

„Rinkitės daryti tai, kas kelia asmeninį susidomėjimą, kam jaučiate aistrą. Tuomet tai niekada netaps darbu. Ir nebijokite suklysti, – sako „Home Away“ įkūrėjas Brianas Shaplesas. – Nepatariu per anksti samdyti atsitiktinių darbuotojų. Verčiau raskite žmonių, kurie kartu su jumis tikėtų idėja. Tada viskas eisis lengviau.“

Pasak verslininko, jei versle daroma tai, kas patinka, nelabai svarbu, ar jis sekasi ypač puikiai, ar prasčiau, visuomet smagu bendrauti su savo klientais, užmegzti su jais gerus santykius ir siekti jiems pateikti geriausią produktą.

Daugiausia dėmesio skirkite kokybei

„Didžiausią pasisekimą pelnę verslininkai dirba vertingai ir pasitelkia komandinį darbą, kuriantį sinergiją. Jie kasdien skiria dėmesį tam, kad taptų nors truputį geresni ir padarytų kažką prasminga“, – sako broliai Chadas ir Troy’us McWhinney, tapę milijonieriais po to, kai išplėtojo savo įmonę.

Broliai būsimiems verslininkams pataria numatyti ir būtinai užrašyti siekiamus rezultatus: drąsius, keliančius aistrą, tačiau realius. Pasak verslininkų Ch. ir T. McWhinney, reikia mažiau dirbti dėl augimo ir labiau dėl kokybės, tuomet kils ir pats verslas. Jie taip pat primena, kad sėkmė aplanko tuos, kurie žengia prieš neišvengiamybę.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.