...

7 iššūkiai: sporte – kaip versle

Verslas

2013.01.22

Autorius: Juliana Miliut

Temos: .

7 iššūkiai: sporte – kaip versle

„Visuma yra kur kas daugiau nei jos dalių suma“. (Aristotelis) wallpaperstock.net nuotr.

„Olimpinių medalių laimėtojai ir žymiausi pasaulyje atletai nuolat susiduria su tokiais pačiais iššūkiais, kaip ir verslininkai kasdieniuose darbuose“, – teigia žymiausi sporto psichologai. Pagrindiniai bruožai, siejantys verslo atstovus ir sportininkus, yra kasdienis savo įgūdžių tobulinimas, savo komandos skatinimas ir, žinoma, pergalių siekimas. Iš arčiau pažvelkime į septynias svarbiausias atletų savybes ir strategijas, itin efektyviai pritaikomas verslo labirintuose.

Komandinis darbas. Nors yra šimtai ne komandinėms sporto šakoms atstovaujančių medalininkų, verslininkams derėtų atsigręžti būtent į pirmuosius. Pačios sėkmingiausios pasaulyje sporto komandos yra tos, kurių žaidėjai beatodairiškai priklausomi vieni nuo kitų. Michealo Jordano teigimu, „talentas padeda laimėti žaidimus, tačiau komandinis darbas ir intelektas laimi čempionatus“.

Verslininkas gali būti pats sau žvaigždė, tačiau jo kompanija retai kada sulauks pasaulinio pripažinimo ir sėkmės be šaunios komandos. Aristotelis pagrindė šią mintį: „Visuma yra kur kas daugiau nei jos dalių suma.“

Pasiaukojimas. Ledo ritulio žaidėjas perduos riedulį dar geresniam žaidėjui, kuris įmuš įvartį, krepšinio, futbolo komandos nariai taip pat linkę aukotis ir perduoti kamuolį tą akimirką daugiau galimybių turinčiam komandos nariui. Verslo vadovai taip pat turi aukotis dėl savo komandos. Ir nesvarbu, ar teks dirbti iki išnaktų, kad darbuotojai gautų reikiamą informaciją anksti ryte, tačiau tokio pasiaukojimo supratimas nenuginčijamai atneš sėkmę ir trokštamas pergales.

Pergalės siekimas. Nerastume nė vieno olimpinio medalio laimėtojo, kuris kiekvieną dieną nesiekia pergalių. Būtent toks mąstymas yra pamatinė sporto priežastis. Versle laimėjimai ir pergalės yra lygiai tiek pat svarbūs ne tiek nugalėjimo, kiek lenktyniavimo prasme. Kiekvienas verslininkas turi siekti sėkmės ir pergalių, kurios keliauja kartu su šlove ir pažanga.

Tobulėjimas. Patys tvirčiausi ryšiai, lemiantys olimpines pergales, yra tarp trenerio ir sportininko. Treneriai pateikia kontekstus, struktūras, duoda patarimus, kuriais atletas gali ir turi naudotis kiekvieną dieną. Patys geriausi pasaulio verslininkai taip pat nuolat bendrauja ir ieško trenerių, kurie suteikia žinių. Tobulėjimas ir bendravimas su skirtingų verslo sričių mentoriais, treneriais ir mokytojais yra vienas verslo sėkmės aspektų.

Pozityvus mąstymas. Nuosmukiai, krizės ir pralaimėjimai, kuriuos dažnai lydi nusivylimas, yra neatsiejami tiek sporto, tiek verslo žmonių palydovai. Nesėkmės atvejais dažniausiai kyla mintys: „Aš nesu pakankamai geras“, „Aš negaliu to įveikti“, „Man niekas niekada nesiseka“ ir daugelis kitų. Tačiau visos šios negatyvios mintys tik dar labiau pablogins situaciją. Vertėtų paklausti savęs: ,,Kokia teigiama šios situacijos pusė?”, ,,Ko man trūksta, kad galėčiau įveikti sunkumus?“ Kuo greičiau verslininkai, kaip tai daro atletai, išmoks nuvyti negatyvias mintis, tuo greičiau susidoros su iškilusiais sunkumais.

Baimių nugalėjimas. Artėjant olimpinėms žaidynėms atletai išgyvena didžiulį stresą ir spaudimą, kurį dažnai lydi įvairiausios kilmės ir priežasčių baimės. Lygiai tokius pat jausmus išgyvena verslininkai prieš svarbius sandorius, pasirodymą rinkoje, naujo etapo pradžią ar kitą svarbų verslui žingsnį. Baimė yra visa griaunanti ir paralyžiuojanti jėga, kuriai būtina pasipriešinti, juk kitaip neturėtume nė vieno aukso medalio. Saviįtaiga ir susitelkimas į čia ir dabar yra geriausias priešnuodis. Svarbiausia yra nepasinerti į praeitį ir ateitį.

Ištvermė. Sportininkai dažnai susiduria su fizinėmis traumomis ir pervargimu. Lygiai taip pat verslininkai kartais perdega atiduodami visas jėgas savo verslui, todėl jiems verta pasinaudoti atletų praktika ir ne tik gerai, bet ir reguliariai ilsėtis. Tinkama mityba ir griežtas režimas daro stebuklus ir padeda nugalėti net ir baugiausius konkurentus. Ir nesvarbu, ar verslo atstovas gali sau leisti tik 10 minučių pertraukas, ar savaitės atostogas, ilsėtis yra būtina!

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.