...

5 Oprah’os pamokos verslo lyderiams

Verslas

2016.11.13

Autorius: Tomas Fedaravičius

Temos: .

5 Oprah’os pamokos verslo lyderiams

Oprah Winfrey flickr.com nuotr.

Amerikietė Oprah Winfrey yra viena ryškiausių pastarųjų dešimtmečių pramogų verslo asmenybių, šiemet Forbes paskelbta kaip viena įtakingiausių moterų (užėmė #21 vietą) . Iš mažai kam žinomo Misisipės kaimo kilusią Oprah’ą užaugino tarnaite dirbusi mama. Nuo mažumės apie kitokį gyvenimą svajojusiai O. Winfrey teko įveikti daugybę kliūčių pakeliui į milžiniška konkurencija garsėjančio JAV pramogų pasaulio olimpą. Jos patirtis ir išmintis gali įkvėpti ir savojo kelio ieškančius verslininkus.

Oprah apie baimes

„Tai, ko jūs labiausiai bijote, dažniausiai neturi jums jokios galios. Jus valdo ne jūsų baimės objektas, o pati baimė. Kai ryžtatės pažvelgti jai tiesiai į akis, tampate laisvi“, – teigia Oprah. Esminis O. Winfrey karjeros lūžis įvyko, kai ji dirbo mažoje vietinėje Baltimorės televizijoje. Atsitiktinai jos vienos laidos įrašą išvydo nacionalinės ABC televizijos prodiuseris ir netrukus pakvietė į laidos apie maisto gamybą vedėjos atranką. „Apie virtuvės reikalus neišmaniau nieko. Tik žinojau, kad tai mano šansas. Sėkmė lydi tada, kai nuolat ruošiesi kelyje pasitaikančioms galimybėms ir atsiradusią progą išnaudoji maksimaliai. Didžiausia rizika gyvenime yra bijoti rizikuoti“, – įsitikinusi garsioji televizijos laidų vedėja.

Oprah apie nesėkmes

„Vieninteliai žmonės, kurie neklysta, yra tie, kurie nedaro nieko. Kartais visi suklumpame. Kai guli paguldytas ant menčių, pasaulį pamatai kitu kampu. Reikia pasisemti išminties iš savo klaidų“, – teigia O. Winfrey.

Kai ABC televizijos vadovai pareiškė, kad Oprah’os šou, nepaisant populiarumo, liks įdomus tik Čikagos namų šeimininkėms, ji nutraukė ryšius su kanalu ir savo laidą kaip nepriklausoma prodiuserė ėmėsi kurti pati. Šiuo metu O. Winfrey žiniasklaidos tinklo ir prekių ženklo vertė siekia 2,8 mlrd. JAV dolerių (7,3 mlrd. litų).

„Mąstykite kaip karalienė. Karalienė nebijo suklysti. Nesėkmė yra tik dar vienas žingsnis iki didybės“, – mano Oprah.

Oprah apie paprastumą

„Būkite truputį paprastesni“, – sako vienos lietuviškos humoro laidos veikėjas. Tą patį rekomenduoja ir Oprah: „Niekada gyvenime netikėjau, kad būdama savimi galiu pelnyti tokį populiarumą. Jaunystėje pernelyg bandžiau visiems įtikti.“

Didžiulė O. Winfrey sėkmė yra tai, kad gerbėjai visada pasitikėjo jos nuomone. Jei Oprah rekomenduoja naują gaminį, filmą ar dietą, tai pati tiki to nauda. Į Oprah’ą įvairios bendrovės kreipiasi su daugybe pasiūlymų reklamuoti vieną ar kitą produktą, tačiau dažniausiai nieko nepeša.

„Norėdami, kad jus lydėtų sėkmė, turite veikti aistringai. Supraskite, ko norite iš gyvenimo, nusistatykite tikslus ir dirbkite iki nukritimo siekdami rezultatų. Didžioji sėkmės paslaptis yra ta, kad jokios paslapties nėra. Jei atsiduosi savo tikslui, galiausiai jį pasieksi“, – neabejoja garsenybė.

Oprah apie pinigus

„Pinigai yra puikus dalykas, tačiau daug pinigų automatiškai nereiškia, kad jūs esate laimingas žmogus. Sunkus darbas turi teikti ne tik pinigų, bet ir prasmę. Jei gyvensite be prasmės, jūs niekada nebūsite iš tiesų turtingas. Jei šiuo metu jums nesiseka taip, kaip norėtumėte, žinokite, kad žmogus gali pakeisti ateitį, tiesiog pakeisdamas savo požiūrį. Jei užsiimsite prasminga veikla, net ir maži žingsniai į priekį teiks daug džiaugsmo“, – pataria Oprah.

Oprah apie komandą

Puikus verslininkas ir vadovas, O. Winfrey nuomone, geba džiaugtis ne tik savo, bet ir darbuotojų sėkme. Atrinkti tinkamus komandos narius – sunki užduotis: „Daugybė žmonių nori kartu važiuoti limuzinu. Bet kvieskite į kelionę tuos, kurie vėliau nepabūgs važiuoti autobusu, jei nutiks taip, kad limuzinas suges.“

Anot Oprah’os, galiausiai kiekvienas galime pelnyti viską, ko trokštame. Tačiau niekada to nepavyks padaryti iškart. Tam, kad pradėtum naują verslą, pasirinktum tinkamą komandą ir partnerius bei sukurtum puikų produktą ar paslaugą, reikia valios ir laiko: „Tik tie, kurie turės pakankamai kantrybės ir užsispyrimo, galiausiai užkariaus pasaulį!“

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.