...

5 laimingo verslininko hipotezės

Verslas

2013.02.06

Autorius: Justina Ūsaitė

Temos: .

5 laimingo verslininko hipotezės

Pateiksime 5 laimingo verslininko hipotezes Jūsų apmąstymui. Galbūt šios hipotezės Jums pravers, ieškant rakto į savo laimę? flickr.com nuotr.

Knygynų lentynos sprogsta nuo knygų su verslo patarimais, kurie „tikrai tikrai“ Jums garantuos sėkmę ir laimę. Tiesa tokia, kad tai, kas tinka vienam, visai nebūtinai tiks ir kitam. Mes nebandysime Jums „vėdinti smegenų“, o pateiksime 5 laimingo verslininko hipotezes Jūsų apmąstymui. Galbūt šios hipotezės Jums pravers, ieškant rakto į savo laimę?

1. Iškelkite sau tikslus. Sėkmę pasiekę žmonės viena pagrindinių juos į priekį vedančių priežasčių įvardija asmeninio tikslo iškėlimą. Jie realizavo save ir tai jiems atnešė asmeninę laimę. Vis dėlto, niekaip nepasieksite tikslų, jei tiksliai nežinosite, ko siekiate. Pagalvokite, ko trokštate taip, kad Jums net skauda? Ko norite taip, kad net pabudę vidury nakties apie tai galvojate? Kas Jums neduoda ramybės ir įkvepia trumpos pergalės akimirką, siekiant šio tikslo? Jei Jus aplanko šie jausmai, galvojant apie Jūsų tikslą, Jūs žinote, ko Jums reikia. Pirmyn. Nelaukite, bet ir neskubinkite įvykių. Nepersistenkite. Jūs pasieksite savo tikslą ir tai puikiai žinote!

2. Išnaudokite naujas galimybes. Karjeros kelyje sutikę patrauklias galimybes, nespjaukite į jas. Jeigu galite skirti laiko, negailėkite savęs, bandykite ir ieškokite savęs. Kas žino, gal atrasite naujų, neįtikėtinai puikių verslo galimybių? Nauja veikla gimdo galimybes, o uždaras gyvenimo būdas ir neveiklumas jas žlugdo. Sutikę naują galimybę savo gyvenime, paklauskite savęs, ar norite ja pasinaudoti? Jei jaučiate stiprų potraukį sumišusį su baime – pirmyn. Jus veda teigiamas adrenalino poveikis. Jūs privalote patenkinti savo smalsumą, tad leiskite sau! Žinoma, pravartu įvertinti galimybes ne tik savo intuicijos, bet ir proto pagalba. Paklauskite savęs, ar Jums pakaks išteklių, laiko, įvertinkite riziką. Kad ir kokiais kriterijais remsitės priimdami sprendimus – gyvenkite taip, kad Jums netektų gailėtis ir būsite ne tik sėkmingi, bet ir laimingi.

3. Nesustokite tobulėti. Nuolat tobulinkite savo profesinius gebėjimus ir savo asmenybę. Yra žinoma, kad investicijos į save visada duoda pelną. Ypač kalbant apie savo laimę! Daugiau kurkite patys, o ne imituokite. Pridėtinę vertę kuriame, priversdami savo smegenis „prakaituoti“, kuriant naujus problemų sprendimo būdus. Daug paprasčiau pasinaudoti kieno nors pasiūlytais metodais, mintimis, idėjomis. Ko nors mokantis net psichologai pataria kartoti ir imituoti kitus. Tačiau pasiekus profesionalumo, kliautis vien kitais nereikėtų. Jeigu jaučiate, kad turite ką pasakyti ir žinote, kaip galite išreikšti savo individualybę, nestabdykite savęs. Jūs jau žengiate savirealizacijos link. Savirealizacija yra aukščiausia psichologo A. Maslow sudarytos poreikių, reikalingų asmenybės augimui, piramidės pakopa. Tobulėdami neabejotinai judate teisinga linkme!

4. Nuolat bandykite. Nesenai vienoje laidoje mačiau interviu su verslininku I. Laurs. Jis pasakė, kad iškart nesulaukė sėkmės ir puiki idėja įkurti sėkmingą kompaniją „GetJar“ sekė po daugybės kitų jo kurtų verslų, kurie patyrė nesėkmę. Ką jau kalbėti apie išradėją T. Edisoną, sukūrusį virš 100 išradimų. Toli gražu ne visos mokslininko idėjos sulaukė pripažinimo, tačiau ar aštraus proto sukurti nesėkmingi išradimai nebuvo verti to vienintelio šviesą žmonijai atnešusio išradimo – lemputės?! Nebijojimas bandyti ir klysti yra tai, ką turėtų įsisavinti sėkmės ir laimės siekiantis verslininkas. O iš klaidų, be abejo, visada galite (ir turite!) pasimokyti.

5. Sutelkite dėmesį į save ir pajamas teikiančią veiklą. Laimė – slidi ir individuali sąvoka. Dvasiniai guru, kaip ir kai kurie mokslininkai bei psichologai, laime įvardina harmoningą gyvenimą. Harmonija – pusiausvyra – apima tiek profesinę, tiek asmeninę sėkmę. Protingai paskirstykite laiką. Per darbus nepamirškite savęs. Dalį laiko skirkite veiklai, kuri Jums neša pajamas – savo verslui, o likusį laiką skirkite Jums maloniai, turiningai veiklai. Nors kartais tai suvokti sunku, tačiau proporcijas pasirinkti galite patys. Jūsų versle yra veiksnių, kurie Jūsų netenkina? Pagalvokite, kaip galite išspręsti problemas.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.