...

5 „Krikštatėvio“ pamokos verslininkui

Verslas

2016.09.23

Autorius: Juliana Miliut

Temos: .

5 „Krikštatėvio“ pamokos verslininkui

Žinok savo tikslą ir pažink konkurentus http://cf.drafthouse.com nuotr.

„Krikštatėvis“ (angl. The Godfather) – italų rašytojo Mario Puzo kriminalinis romanas, išleistas 1969 metais, pasakojantis apie italų mafijos tėvo Vito Karleonės išgyvenimus mafijos valdomame Niujorke. Knygos pardavimas patraukė Holivudo režisierių dėmesį, todėl 1972 metais buvo pastatytas filmas tuo pačiu pavadinimu. Juosta gavo 3 „Oskarus“, 5 Auksinius gaublius ir 1 „Grammy“ apdovanojimą. Iš viso jis uždirbo 269 milijonus JAV dolerių. Ir dar ne viskas – šiuolaikiniam verslininkui Krikštatėvis paliko itin vertingų pamokų.

1 pamoka

Ryšiai ir kontaktai sukuria galingą tinklą. Vito Korleonė atėjo į valdžią ir pasiekė pripažinimą darydamas paslaugas kitiems ir pelnydamas pagarbą tarp verslo partnerių. Jis kūrė savo reputaciją kaip asmuo, puikiai suvokiantis palankumo ir palaikymo naudą.

Tačiau naudingų žmonių pažinojimas nėra viskas. Kai Konės vestuvių dieną verslininkas Bonasera paprašė paslaugos, Korleonė atrėžė: ,,Mes pažįstame vienas kitą daug metų, tačiau tai yra pirmas kartas, kai tu kreipiesi į mane pagalbos. Aš negaliu prisiminti, kada pastarąjį kartą tu kvietei mane į savo namus puodelio kavos, nors mano žmona yra tavo vienintelio vaiko krikštamotė. Nesirodyk tik tada, kai tau reikia ko nors.“ Taigi užmezgus naudingų pažinčių, kad jų nauda būtų apčiuopiama, dera nuolat palaikyti ir stiprinti ryšius.

2 pamoka

Žinok savo tikslą ir pažink konkurentus. Versle itin svarbu žinoti savo tikslus ir turėti planą, kaip jų siekti. Lygiai taip pat svarbu išlaikyti šią informaciją paslaptyje bent tam tikrą laiką. Trilogijoje yra daugybė scenų, kuriose pagrindine trečiųjų šalių sėkmės priežastimi tampa konkrečių tikslų ir, žinoma, dažnai viešai neskelbiamos informacijos apie konkurentus turėjimas. Vito sūnus Maiklas Karleonė sako: niekada neleiskite kitiems žinoti, apie ką galvojate. Verslininkai turėtų nepamiršti stebėti rinkos pokyčių ir konkurentų, net jeigu jų pačių verslas užima lyderio poziciją, o sumanymais vertėtų dalytis tik numatytu laiku su kompetentingais asmenimis.

3 pamoka

Turėk aiškią viziją ir būk kantrus. Maiklas turėjo planą atitolinti savo klaną nuo neteisėtos veiklos ir viską legalizuoti. Tačiau vienu metu jam žmona ėmė priekaištauti dėl to, kad jis pažadėjo atlikti tai per penkerius metus, o jau praėjo kone septyneri.

Nors Maiklas niekada nepasiekė savo tikslų, visuose trijuose filmuose jis dirbo itin kruopščiai. Jis visuomet laikėsi savo planų ir bandė priartėti prie galutinio tikslo, net ir tomis akimirkomis, kai suvokdavo esantis aklinoje tamsoje ir jausdavosi beprarandantis formą. Šiuolaikiniams verslininkams tai turėtų tapti puikiu ryžto ir kantrybės pavyzdžiu. Beatodairiškas ėjimas tik į priekį ir pasitikėjimas savimi anksčiau ar vėliau atveda bent prie teigiamų ir, žinoma, pelningų rezultatų.

4 pamoka

Turėk patikimą šaltinį ir nešališkus atsiliepimus. Mafijoje Krikštatėvis dažniausiai turi concigliere – patarėją ar konsultantą, kuris pateikia nešališkus atsiliepimus ir padeda priimti svarbius sprendimus. Verslo pasaulyje tai lygiai taip pat svarbu. Jeigu turite kompetentingą asmenį, galintį tiesiai šviesiai išsakyti objektyvią nuomonę apie jūsų teikiamas paslaugas ar produktą, galite nebijoti užmigti ant laurų ar nepastebėti daug ką lemiančių rodiklių. Taip pat svarbu skrupulingai atsirinkti duomenis apie rinką, konkurentus ar jūsų pačių verslo rezultato šaltinius. Verslo konsultantas ar patarėjas yra vienas iš jūsų sėkmės rodiklių.

5 pamoka

Pagalba žmonėms yra naudinga verslui. Pagalba kitiems siekti jų išsikeltų tikslų gali sukurti jums puikią reputaciją bei prestižą arba dar daugiau – įtvirtinti savo vardą kaip žmogaus ar kompanijos, kuris geba nuversti kalnus. Prisiminkime, ką Džonis Ola sakė Maiklui Korleonei: „Rotas visada kala pinigus savo partneriams. Vienas po kito visi seni mūsų draugai dingo… Rotas yra vienintelis, kuris liko, tik todėl, jog visuomet kalė pinigus savo partneriams.“

Žmonės ilgai prisimena asmenis, kurie jiems padėjo. Donas Altobelo trečioje filmo dalyje sako: „Turtingiausias žmogus yra tas, kuris turi galingiausius draugus.“ Neverta bijoti ištiesti pagalbos rankos ar padirbėti kito labui, nes visa tai su kaupu grįš šlamančiais banknotais tiesiai į jūsų verslo sąskaitą.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.