...

5 dalykai, erzinantys verslininkus

Verslas

2012.11.13

Autorius: Juliana Miliut

Temos: .

5 dalykai, erzinantys verslininkus

Dauguma verslininkų pripažįsta, kad, be visų verslo pranašumų, yra dalykų, kurie be galo erzina. wallpowper.com nuotr.

Nenuginčijamas faktas, kad verslininkai mėgsta kurti. Jie mėgaujasi visu procesu nuo pirmų nedidelių blykstelėjimų rinkoje iki tarptautinio pripažinimo ir pavydėtino rezultato. Kartais atrodo, kad savo veiklą jie vertina labiau nei artimuosius ar save patį, be to, dažnas neformalioje aplinkoje naują verslą nesigėdydamas pavadina savo kūdikiu. Vis dėlto dauguma verslininkų pripažįsta, kad, be visų verslo pranašumų, yra dalykų, kurie be galo erzina.

Paieškos. Jeigu „Google“ paieškos laukelyje pabandytume rasti atsakymą, kas labiausiai erzina verslininkus, daugiausia palaikymo, ypač forumuose ir tinklaraščiuose, sulauktų užtrukusių užsakymų ar dingusių dokumentų, raštinės reikmenų ir galų gale mėgstamiausio kavos puodelio, kurį valytoja per neatsargumą sudaužė ir nuslėpė visus įkalčius, paieškos. Lygiagrečiai su paieškomis – skolininkų prašymai atidėti mokėjimus. Verslininkai kartais net pedantiškai mėgsta tvarką ir pareigingumą.

Biurokratija. Buhalterinių metų pabaigoje iš Mokesčių inspekcijos plūstantys prašymai užpildyti formas, kuriose reikia pateikti begalę tikslių, bet per metus gerokai primirštų duomenų, yra viena iš nemėgstamiausių verslininkų užduočių. Dar labiau jie ima niršti, kai kalba pasisuka apie draudimo ir teisinių dokumentų pildymą, nes tai atima galybę brangaus laiko. O ką jau kalbėti apie nervų ląsteles, sunaikintas bandant nepaklysti savo atminties labirintuose ir dokumentų archyvuose.

Valstybės institucijos. Į labiausiai verslo žmones erzinančių užsiėmimų penketuką pakliūva ir bendravimas, ypač skambinimas įvairioms valstybės institucijoms, pradedant Mokesčių inspekcija, baigiant Socialinio draudimo fondo valdyba bei teismais. Net jei visi finansiniai mechanizmai įmonėje veikia nepriekaištingai, kartais į el. pašto dėžutę atklysta laiškas iš valstybės organizacijos su prašymu nuveikti ar pateikti ką nors, kas jau seniausiai atlikta. Tuomet nelieka nieko kito, kaip tik sukąsti dantis ir bandyti prisiskambinti atsakingam asmeniui, o vėliau dar ir įrodyti savo nekaltumą.

Buhalterija. Šis aspektas vargiai paliečia vidutinio ar stambaus verslo atstovus, tačiau yra vienas pagrindinių nervus gadinančių veiksnių smulkiesiems verslininkams. Nors šiuolaikinės technologijos ir kompiuterizuota buhalterinės apskaitos sistema įmonės apskaitą leidžia tvarkyti lengviau, sąskaitų išrašymai ir apmokėjimai, darbuotojų algalapių bei atostoginių skaičiavimas bei atitinkamų formų pildymas atima nemažai laiko.

Rutina. Rutininiai darbai labiausiai iš proto veda kūrybinių verslo sričių atstovus. Inventorizacija, likučių skaičiavimas, užsakymų priėmimas ir teikimas, kainų kontrolė ir daugelis kitų, kūrybininkų žodžiais, nuobodžių ir nuolat pasikartojančių veiksmų reikalauja apsišarvuoti kantrybe. Tiesa, dauguma jų, net ir atlikdami tokias užduotis, geba išreikšti savo kūrybingumą, pavyzdžiui, pažaidžia lankstydami lėktuvėlius iš kasos kvitų ar pajamų orderių.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.