...

10 Peterio F. Druckerio verslo tiesų

Verslas

2016.08.24

Autorius: Gintaras Gimžauskas

Temos: .

10 Peterio F. Druckerio verslo tiesų

Valdomi nesutarimai, kurie skatina diskusijas, yra sveikintini. pexels.com nuotr.

Peteris F. Druckeris yra vadinamas moderniosios vadybos tėvu. Jis parašė net 35 šią sritį tyrinėjančias knygas. Nors P. Druckeris gimė 1905 m., jo darbuose išdėstyti principai dar ir mūsų dienomis yra aktualūs daugeliui verslininkų bei pavienių profesionalų. Peteris didžiausią dėmesį skyrė vadybos filosofijai ir efektyvumui, bet taip pat žymiai prisidėjo prie šiuolaikinio verslo principų formavimo, inovacijų taikymo, sprendimų priėmimo proceso tobulinimo, lyderystės, laiko valdymo ir asmeninio efektyvumo apibrėžimo.

Nors vadybos tyrinėtojas ir teoretikas gimė Austrijoje, šlovė ir pripažinimas jį aplankė JAV. Už Atlanto jis tapo gerbiamu žurnalistu, o 1950 m. Niujorko universitete – ir vadybos profesoriumi.

Būtų naivu ir tiesiog kvaila tikėtis, kad visos geros P. Druckerio mintys tilptų viename nedideliame straipsnyje. Norintys bent šiek tiek artimiau susipažinti su šio vadybos genijaus idėjomis turėtų perskaityti bent vieną jo knygą. Turbūt geriausias variantas pradedant – “Drukerio mokymo pagrindai. Tai, kas geriausia iš Peterio Druckerio svarbiausių veikalų apie vadybą“.

Žinoma, ne viskas, ką siūlo šis mokslininkas, yra priimtina ar taikytina šiuolaikiniame versle. Vis dėlto jo išmintimi gali pasinaudoti ne vienas. Štai keli aukso grynuoliai, kurie galbūt privers susimąstyti arba pasidomėti P. Druckerio idėjomis.

1. Žinok, kas tinkamiausia

Yra sprendimų, kurie gali patikti kitiems, bet yra ir tokių, kurie daugeliui nepatiks. Tačiau nei vieni, nei kiti neturėtų būti svarbūs tam, kuris priima sprendimą. Jis tiesiog turi žinoti, kas tinkamiausia konkrečioje situacijoje. Vadovaujantis tokiu principu sprendimų priėmimas turėtų tapti paprastesnis ir lengvesnis.

2. Brangink laiką

Laiko nei atimsi, nei pridėsi. Jo visiems yra skirta vienodai. Tai itin svarbus išteklis, kurį kiekvienas turėtų išmokti branginti ir išspausti iš jo viską, ką įmanoma. Todėl patartina sudaryti nemalonių ir skubių darbų sąrašus, o svarbiausia – laikytis plano. Efektyviausiai dirbantiems profesionalams tai yra įprotis, o ne prievolė.

3. Stebėk, kaip naudoji savo laiką

Tam, kad galėtum valdyti savo laiką, pirmiausia turi žinoti, kam jį naudoji. Didžiausia klaida siekiant tai daryti būtų pasikliauti savo protu. Jis yra linkęs prisiminti tai, ką jūs turėjote padaryti, bet nebūtinai padarėte. Dėl šios priežasties patartina bent kurį laiką registruoti savo veiklą.

4. Geriau nesutarimas nei konsensusas

Valdomi nesutarimai, kurie skatina diskusijas, yra sveikintini. Jie atveria kelius į alternatyvas, įaudrina vaizduotę ir padeda išsiveržti iš užburto stereotipų bei nusistovėjusių dogmų rato. Tam, kad būtų tinkamai išnaudojamos situacijos, kai nesutariama, būtina gerai suprasti alternatyvas, suvokti, kodėl nesutariama ir kokie visų pusių argumentai. Na, o svarbiausia yra žinoti tai, ko žmonės nepasako.

5. Suplanuotas darbų nutraukimas

Įgyvendinant bet kokį projektą svarbu nustatyti, kiek jam įgyvendinti bus skirta laiko arba kiek pats vykdytojas jam galės skirti laiko. Nubrėžti laiko kontūrai padės nuspręsti, ar apskritai verta imtis vieno ar kito darbo. Atminkite: jei nutraukiamas vienas projektas, vietos atsiranda kitam, kuris gali būti net sėkmingesnis.

6. Lyderystės pasiekimus nusako tik rezultatai

Efektyviai dirbantis lyderis nėra tas, kuris bando aplinkinius sužavėti skambiomis kalbomis, ar tas, kurį mėgsta žmonės. Jį atrasti ir įvardyti padeda tik pasiekti rezultatai. Atminkite, kad vadybininkas atlieka darbus tinkamai, o lyderis atlieka tinkamus darbus.

7. Žinokite, kokio mažiausio pelno jums reikia

Apskaičiuokite, kiek jūsų verslas turi uždirbti, kad galėtų išsilaikyti. Turėkite omenyje, kad numatytas minimumas gali būti mažesnis nei realus. Dėl šios priežasties planuojant mažiausią galimą pelną reikėtų žvelgti pro jo maksimizavimo prizmę.

8. Žinokite savo stipriąsias puses ir nuolat tobulėkite

Vis daugiau žmonių, priskiriamų darbo jėgai (tarp jų ir dauguma protinio darbo darbuotojų), privalo valdyti ir atsakyti už save. Jie turi dirbti ten, kur gali įnešti didžiausią indėlį. Jie turi mokytis ugdyti save, išlikti jauni ir išsaugoti gyvą protą per visus darbo metus. Todėl žmonėms teks išmokti atpažinti situacijas, kurios reikalauja asmeninių gebėjimų ir veiksmų pokyčių, ir niekada nenutraukti mokymosi proceso.

9. Išmokite tinkamai leisti laisvalaikį

P. Druckeris mėgo sakyti, kad laisvalaikio leidimas yra sudėtinga užduotis. Anot jo, neatleistina, jei vienintelis savęs realizavimo būdas yra darbas. Todėl patartina susirasti kokią nors šalutinę veikla, kuri leistų patirti džiaugsmą, atsipalaidavimą ar padidintų savivertę.

10. Kodėl mano verslas yra, bus ir turi būti

Nešvaistykite laiko stengdamiesi pateisinti ar apginti praeityje priimtus sprendimus ar atliktus darbus. Gilinkitės į dabartinę situaciją ir bandykite numatyti ateitį, renkitės iššūkiams.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.