...

10 patarimų norintiems sužlugdyti savo verslą

Verslas

2013.01.18

Autorius: Povilas Sabaliauskas

Temos: .

10 patarimų norintiems sužlugdyti savo verslą

Natūralu, kad pasiekus šiokią tokią sėkmę norisi sustoti ir tiesiog bandyti išsaugoti tai, ką jau turite. Bet ilgainiui per daug atsargi veikla lems sąstingį. bzn start fotomontažas

Kai kitą sykį dalyvausite kokioje nors verslininkų konferencijoje ar seminare, atkreipkite dėmesį į kalbėtojų žodyną ir sąvokas, kurias jie vartoja. Pasiklausai valandą kitą ir staiga supranti, kad versle „žmonių“ ar „asmenybių“ kaip ir nelikę. Jie visi buvo susodinti į laivus ir išplukdyti į kažkokį kruizą. Vietoj jų radosi „klientai“ ir „vartotojai“ vienoje pusėje bei „kolegos“ ir „partneriai“ kitoje. Žinoma, nėra čia ko burbėti. Juk dėl patogumo šitaip. Tačiau ką mums toks žodynas sako apie verslą apskritai?

Kaip pastebi, Donaldas R. Keough, verslas pasidarė anonimiškas… Sėkmė ar nesėkmė ištinka nebe žmones, kompanijas. Sakome, kad kompanija „nesugebėjo laiku atsinaujinti“, „nepateisino akcininkų lūkesčių“, „padarė tą ir aną, bet nesugebėjo pasiekti šio bei to…“ ir t. t.

Atrodytų, kad kompanija yra mistinė būtybė, veikianti pagal savo valią. Tačiau juk kompanija – tai dirbtinė struktūra, sukurta žmonių. Nieko daugiau. Kompanija klaidų nedaro. Jas daro žmonės. Ir tos klaidos paprastai būna žmogiškos. Ne viskas sukasi aplink strategijas, skaičius ir sutartis. Jūsų nesėkmę gali lemti ir tai, kad šiandien atsibudote prastos nuotaikos.

Nors ir labai norėtume, tokio dalyko kaip universali sėkmės formulė paprasčiausiai nėra. Įvairūs seminarų vedėjai, tikinantys priešingai, paprasčiausiai meluoja. Tiek jums, tiek sau. Verslą kurti – tai ne pyragą kepti. Čia nėra recepto, kuriuo vadovaudamiesi galite gauti pageidaujamą rezultatą. Viskas, ką galite padaryti, tai vengti paprastų, žmogiškų klaidų, kurios dažniausiai ir pakiša koją. Pateikiame jums D. R. Keough sudarytą sąrašą patarimų, kuriais vadovautųsi nebent norintys sugriauti savo verslą.

Nustokite rizikuoti

Natūralu, kad pasiekus šiokią tokią sėkmę norisi sustoti ir tiesiog bandyti išsaugoti tai, ką jau turite. Deja, toks principas teisingas tik iki tam tikros ribos. Ilgainiui per daug atsargi veikla lems sąstingį. Jeigu norite, kad jūsų verslas nuolat išliktų konkurencingas, privalote mokytis, keistis, t. y. rizikuoti.

Būkite nelankstūs

Vadovaujatės principu „Bus taip, kaip aš noriu, arba nebus išvis“? Tai tiesus kelias į nesėkmę. Jeigu nesugebėsite derėtis, ieškoti kompromisų, susitarti, jūsų verslas tikrai ilgai netemps.

Izoliuokitės nuo aplinkinių

Graikų filosofas Aristotelis rašė, kad žmogus yra bendruomeninis gyvūnas. Sunku nesutikti. Ši taisyklė galioja visose srityse. Žinoma, versle taip pat. Jeigu netapsite verslininkų bendruomenės nariu, nebendrausite su kolegomis, neabejotinai greitai susidursite su dideliais sunkumais.

Jauskitės neklystantys

Nemokėjimas pripažinti savo klaidų ir iš jų pasimokyti yra savybė, trukdanti ne tik kasdieniame gyvenime, bet ir versle. Pasitikėjimas savimi yra viena, o arogancija – visai kas kita.

Žaiskite ties pražangos riba

Agresyvumas ir tiesmukiškumas ne visada yra blogai. Pasitaiko situacijų, kai tik tokiu būdu galima pasiekti reikiamą rezultatą. Tačiau kai toks veikimo principas tampa nuolankus, pasekmės bus nemalonios. Chuliganai juk niekam nepatinka.

Nemąstykite

Kartais įvykiai taip sparčiai veja vienas kitą, kad, regis, nelieka laiko sustoti ir juos apmąstyti. Vis dėlto tai padaryti būtina. Jeigu pasiduosite tėkmei, greitai prarasite kontrolę.

Visiškai pasitikėkite ekspertais ir įvairiais konsultantais

Mes visi norime sėkmės formulės, stebuklingos burtų lazdelės ar džino… Arba bent jau kažko, kas dedasi žiną visus atsakymus. Deja, tokių žmonių nėra. Nepatikėkite svarbių sprendimų pašaliniams žmonėms. Galvokite patys.

Didinkite biurokratizmą

Žodis „biurokratija“ turi neigiamą konotaciją. Biurokratija – tai lėto, neefektyvaus, gal net nelabai skaidraus veikimo sinonimas. Kuo daugiau biurokratijos, tuo lengviau pulti į stagnaciją.

Kalbėkite užuolankomis

Jeigu jums verkiant reikia šimto kilogramų baltos mišrainės šiam savaitgaliui ir paklausus kokio nors restorano vadovo, ar tai įmanoma, šis jums atsakytų: „Gal…“, ką pamanytumėte apie tą restoraną? Ar jis jums pasirodytų patikimas? Ar norėtumėte turėti su juo dar kokių reikalų? Vargu.

Bijokite ateities

Taip, ateitis tikrai baugina. Baugina nežinomybe. Gal pakils žaliavų kainos, gal vėl ištiks finansų krizė? Visko gali atsitikti. Tačiau atsiminkite, kad ateitis visiems vienodai nežinoma. Ruoškitės jai, o ne bijokite jos.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.