...

10 pasisekimą pelniusių žmonių, suklupusių karjeros kelyje

Verslas

2017.01.17

Autorius: Marija Rudzevičiūtė

Temos: .

10 pasisekimą pelniusių žmonių, suklupusių karjeros kelyje

10 pasisekimą pelniusių žmonių, suklupusių karjeros kelyje Flickr.com nuotr.

Pasiekti puikių rezultatų pirmuoju bandymu – kiekvieno ambicingo jaunuolio svajonė, tačiau retam jų išsipildanti. Kiekvienas sėkmės lydimas verslininkas, mokslininkas, menininkas ar kitos srities specialistas žino – kartais į sėkmę atveda daugybė nesėkmių. Tokį kelią iki pasaulinės šlovės keliavo ir ne viena šiandien dėl savo veiklos puikiai žinoma asmenybė.

Thomas Edisonas

Šiam amerikiečių išradėjui ir verslininkui mokykloje mokytojai nuolat kartojo, kad jis labai negabus ir per kvailas bet kokiam mokslui. Vėliau jaunuoliui sekėsi nė kiek ne geriau – vaikiną iš darbo atleido net dviejose pirmosiose darbovietėse. Pradžioje jam nesisekė ir išradimai – mokslininkas atliko tūkstantį nesėkmingų bandymų. Vis dėlto šios nesėkmės galiausiai atvedė jį prie mokslinės sėkmės – elektros lemputės išradimo.

Henry Fordas

Tai žmogus, žinomas dėl populiaraus prekių ženklo „Ford“, – pramonininkas, automobilių gamyklos savininkas. Tačiau šis laimėjimas H. Fordui – daugybės nesėkmių rezultatas. Jo veiklos pradžioje verslas klostėsi nesėkmingai, o įkurtų įmonių veiklą reikėjo nutraukti. Taip jis buvo suklupęs net penkis kartus, kol galiausiai įkūrė sėkmingą bendrovę „Ford Motor“.

Winstonas Churchillis

Tai britų politikas, Nobelio premijos laureatas, du kartus išrinktas Didžiosios Britanijos Ministru Pirmininku. Tačiau ši sėkmė – ilgalaikio darbo rezultatas. W. Churchilliui dėl savo idėjų teko nuolatos kovoti tiek mokykloje, tiek politiko kelyje. Baigęs mokslus ir politinių aukštumų siekęs vyras susidūrė su daugybe politinių nesėkmių, buvo nugalėtas per kiekvienus rinkimus, kol pagaliau, būdamas jau garbaus amžiaus, tapo Didžiosios Britanijos Ministru Pirmininku.

Vincentas van Goghas

Per savo gyvenimą šis olandų tapytojas ir grafikas pardavė tik vieną tapybos paveikslą – jį už labai nedidelę pinigų sumą nupirko dailininko draugas. Nors V. van Gogho niekada nelydėjo sėkmė, visą savo gyvenimą ir energiją jis skyrė tapybai. Tačiau dėl šio amato nesėkmių dailininkui kartais net tekdavo badauti. Nepasidavęs nesėkmėms, V. van Goghas vis tiek užbaigė daugiau kaip 800 dabar gerai žinomų kūrinių. Dabar jie kaupia šimtus milijonų.

Robertas Goddardas

Šis amerikiečių fizikas ir išradėjas dabar šlovinamas dėl mokslinių tyrimų ir eksperimentų su skystuoju kuru varomomis raketomis. Tačiau visą gyvenimą jo idėjos buvo dažnai atmetamos, jaunystėje iš jo mokslinių tyrimų tyčiojosi bendraamžiai. Jie manė, kad viskas, kuo užsiima R. Goddardas, yra neįtikėtina ir neįmanoma. O štai dabar raketos ir kosmoso kelionės neatrodo nerealios, dėl šio mokslininko darbo priešinantis laikotarpio įsitikinimams.

Abrahamas Lincolnas

Nors dabar šis amerikiečių politikas bei šešioliktasis JAV prezidentas prisimenamas kaip vienas didžiausių amerikiečių lyderių, A. Lincolno gyvenimas nebuvo lengvas. Jaunystėje jo saviraiška buvo neįvertinta ir nesėkminga, vėliau siekiami rezultatai – neveiksmingi. Tačiau tai nesutrukdė jam siekti savo tikslų. Tiesa, pirminis jo entuziazmas verslauti taip pat nepadėjo – ne viena įmonė tiesiog žlugo. Vis dėlto patyręs daugybę nesėkmių jis nepalūžo ir tapo iškilia asmenybe.

Oprah Winfrey

Dauguma amerikiečių žiniasklaidos sekėjų O. Winfrey žino kaip vieną autoritetingiausių televizijos asmenybių, turėjusią 12 mln. JAV televizijos žiūrovų auditoriją, taip pat kaip vieną turtingiausių ir didžiausią pasisekimą pelniusių moterų pasaulyje. Savo kelyje O. Winfrey susidūrė su dideliais sunkumais, kol prasiskynė kelią į šią poziciją. Patyrusi sunkią vaikystę bei daugybę karjeros nesėkmių, tokių kaip atleidimas iš televizijos reporterės darbo dėl netinkamumo šioms pareigoms, galiausiai ji sukūrė puikią karjerą būtent televizijoje.

Charlesas Darwinas

Anglų gamtininkas ir keliautojas Ch. Darwinas, sukūręs evoliucinę gyvųjų organizmų natūralios atrankos teoriją, jaunystės metus paskyrė mediko karjerai. Tačiau dėl aplinkinių įvardijamo jo tingumo ir svajingumo atliekant darbus jaunystėje vaikinas buvo dažnai baudžiamas tėvo. Pats vyras rašė: „Visi mane laikė labai įprastu vaikinu, net gana žemo intelekto.“ Mokslininko manymu, kaip tik tokie aplinkinių vertinimai paskatino jį veikti atkakliau, todėl šiuo metu jis yra gerai žinomas dėl savo mokslinių tyrimų.

Orville’is ir Wilburas Wrightai

Šie JAV išradėjai ir aviacijos pradininkai vaikystėje bei jaunystėje kovojo su depresija ir šeimos ligomis, kol galiausiai pasiryžo keisti savo gyvenimą ir ėmėsi išsvajotosios idėjos – verslo. Šis užsiėmimas jiems suteikė galimybę eksperimentuoti su skrydžiais. Tam prireikė daugybės bandymų, sunkaus darbo, nevykusių sprendimų, tačiau galiausiai broliai sukūrė skraidymo aparatus, t. y. sklandytuvus, galinčius pakilti ir laikytis ore.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.