...

Verslo istorija. Ilja Laurs: tūkstančio mylių kelionė prasideda nuo vieno žingsnelio

Verslas

2013.05.04

Autorius: Povilas Sabaliauskas

Temos: , , .

Verslo istorija. Ilja Laurs: tūkstančio mylių kelionė prasideda nuo vieno žingsnelio

Ilja Laurs GetJar nuotr.

Pagrindinė „bzn start“ VERSLO ISTORIJOS gegužės mėnesio tema apie ko gero, pasaulyje geriausiai žinomą lietuvių verslininką Ilją Laurs, kaunietį, išplėtojusį antrą pagal dydį pasaulyje mobiliųjų programėlių parsisiuntimo platformą „GetJar“, kuri tapo globalios sėkmės pavyzdžiu. Jo vadovaujama aplikacijų parduotuvė „GetJar“ parsisiuntimų skaičiumi nusileidžia tik „Apple AppStore“. Verslininkas, beveik visą veiklą yra prkėlęs į Silicio slėnį.

Verslo pradžia

„GetJar“ istorija prasidėjo maždaug 2000-aisiais. Būtent tada jaunas verslininkas užmezgė ryšius su Jungtinėje Karalystėje įsikūrusia žaidimų kūrėja „Midas“. O pastūmėjo noras rasti giminaičius užsienyje. Nors Ilja kilęs iš Kauno, jo šeima turi olandiškų šaknų. Susidūrimas su „Midas“ buvo atsitiktinis. Vienas pirmų dalykų, kurio ėmėsi I.Laurs turėdamas prieigą prie interneto, buvo šeimos istorijos tyrinėjimas. Taip rado giminaitį Olandijoje Robertą Laursą kuris tuo metu dirbo garsioje britų žaidimų kompanijoje „Midas“. Tuomet ir prasidėjo pirmos verslo užuomazgos.

Verslininko nuomone, svarbiausia pradėti eiti, o į kurią pusę – ne taip svarbu. „Žmogus siekia rasti sėkmės formulę ir tikisi, kad ji bus paprasta. Deja, taip nėra. Mėgstu sakyti, kad savotiška sėkmė yra daugelio, netgi tūkstančių sprendimų rezultatas. Kiekvieną sekundę priimi sprendimus. Kiekvienas sprendimas gali būti kryžkelė, kuri arba priartina, arba nutolina nuo sėkmės. Ką tu darai, yra ne taip svarbu. Svarbu pradėti. Nė viena kompanija, esanti didžiausiųjų šimtuke, nepradėjo nuo produkto, dėl kurio dabar yra žinoma. Nei „Google“, nei „Microsoft“ nebuvo pradėtos tokiu pavidalu”.

Kaip sekėsi plėtoti verslą, skaitykite naują „bzn start“ gegužės mėnesio žurnalą, kur rasite visą straipsnį apie sukurtą sėkmingą pasaulinio dydžio lietuvišką verslą!

Ekspertai

Ilja Laurs

Ilja Laurs

Įkūrėjas, valdybos pirmininkas / „Nextury Ventures”

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.