...

Verslininko dėmesio vertos programėlės išmaniesiems telefonams

Verslas

2012.11.14

Autorius: Gintaras Gimžauskas

Temos: .

Verslininko dėmesio vertos programėlės išmaniesiems telefonams

kokią programėlę verta pradėti naudoti? flickr.com nuotr.

2007-ieji buvo ne taip jau ir seniai, tačiau dabartinis pasaulis gerokai skiriasi nuo to, kuriame gyvenome prieš penkeris metus. Anuomet pristatytas pirmosios kartos išmanusis telefonas „iPhone“, o dar po metų startavusi programėlių parduotuvė „App Store“ pakeitė daugelį žmonių darbo, informacijos gavimo bei kitų įpročių.

Tiesa, įrenginiai be tinkamos operacinės sistemos būtų nieko verti. O šiuo metu pasaulio rinkoje populiariausios sistemos yra 2: „Apple iOS“ ir „Android“. Antrajai pastaruoju metu sekasi geriau. Padedama Pietų Korėjos kompanijos „Samsung“, ji tapo populiariausia išmaniesiems telefonams skirta operacine sistema pasaulyje.

Tiek „App Store“, tiek „Google Play“ parduotuvėje įvairiausių programėlių yra marios. Štai „Android“ naudotojai gali rinktis iš daugiau nei 700 000. Panašus programėlių kiekis yra sukurtas ir „iPhone“ šeimininkams. Tad pasirinkimas – milžiniškas. Žinoma, didelė dalis programėlių yra besikartojančios, nes jų kūrėjai nori pasiekti kuo didesnį vartotojų būrį, todėl siūlo sprendimus skirtingoms platformoms. Bet net ir tuomet sunku nuspręsti, ką verta diegti išmaniajame telefone.

Peržvelgę daugybę aprašymų bei įvertinimų „bzn start“ sudarė verslininkų dėmesio verčiausių programėlių sąrašą. Jis turi padėti laiką taupantiems ir užsiėmusiems žmonėms greičiau nuspręsti, kokią programėlę verta pradėti naudoti.

Užsienietiškos programėlės

Genius Scan

Šiuolaikiniams verslininkams, kurie daug keliauja ir neužsibūna biure, „Genius Scan“ yra tikras išsigelbėjimas, nes naudojantis ja galima greitai nuskenuoti popierinius dokumentus ir juos išsaugoti telefone. Nepagailėję 3 JAV dolerių ir įsigiję mokamą šios programėlės versiją galės džiaugtis sinchronizavimo su „Dropbox“, „Evernote“ ir „Google Disk“ galimybe.

TeamViewer

Šiais laikais didžiąją dalį informacijos galime nuolat turėti su savimi, ją išsaugoję mobiliuosiuose prietaisuose arba pperkeldami į debesiją. Vis dėlto pasitaiko situacijų, kai be nuosavame kompiuteryje esančios informacijos neišsiversi. Tokiu atveju gali padėti „TeamViewer“. Pasitelkus šią programėlę galima nuotoliniu būdu prisijungti prie „Windows“, „Mac OS X“ arba „Linux“ operacinę sistemą turinčio kompiuterio. Tik prieš tai jame reikia įdiegti „TeamViewer“ programinę įrangą. Vartotojai gali rinktis kokybišką ir be reklamos veikiančią nemokamą išmaniesiems telefonams skirtą programėlę arba įsigyti PRO versiją, kuri kainuoja beveik 90 JAV dolerių.

QR Droid“/„QR Reader

QR kodai yra daugeliui matyti. Tačiau ne visi, kurie turi galimybę, žino, kaip jais naudotis. „QR Droid“ šūkis skelbia: „Išmanusis telefonas be QR kodo skenerio nėra išmanus.“ Tad kiekvienas save gerbiantis verslininkas turėtų pasirūpinti tokia programėle, nes vis dažniau QR kodai spausdinami žurnalų puslapiuose, reklaminiuose stenduose, vizitinėse kortelėse, renginių bilietuose ar net oro uostų pateikiamoje informacijoje.

Lietuviškos programėlės

Atlyginimų skaičiuoklė

Ši programėlė turėtų būti ypač aktuali pradedantiems verslininkams, kurie neturi lėšų buhalterio paslaugoms. Pasitelkus tokį sprendimą galima įvertinti darbo vietos kainą, apskaičiuoti mokamą atlyginimą, autoriaus užmokestį į rankas ir priskaičiuotą atlyginimą popieriuje, taip pat išsiaiškinti individualiosios veiklos mokesčius. Programėlė yra nemokama.

Gifty

Šiais laikais žmonėms, ypač tiems, kurie daug dirba arba plėtoja savo verslą, darosi vis sunkiau rasti laiko bendravimui su kolegomis ar partneriais akis į akį. O juk rodomas dėmesys yra gerų santykių pamatas. Išeitį iš tokios situacijos siūlo pasaulyje analogų neturinti programėlė „Gifty“. Jos naudotojai gali nuotoliniu būdu pageidaujamą žmogų pavaišinti kava, alumi arba nusiųsti gėlių. Iš viso „Gifty“ siūlo apie 50 skirtingų prekių, kurios nuolatos keičiasi. Geriausia yra tai, kad dovanos gavėjai neprivalo turėti nei šios programėlės, nei išmaniojo telefono – jiems atsiunčiama trumpoji žinutė su specialiu kodu. Be to, „Gifty“ sprendimas gali pagelbėti ir kaip kontaktų mezgimo priemonė. Programėlė irgi yra nemokama.

Parking in Lithuania

Matyt, daug aiškinti nereikia. Pavadinimas viską pasako. Verta tik paminėti, kad tai patogiausia ir sparčiausiai veikianti automobilių statymo mokesčio mokėjimo programėlė. Nežinantiems jos veikimo principo galima pasakyti, kad ją naudojant mokestį už automobilio statymą Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Trakuose galima sumokėti išsiuntus SMS, kurią sugeneruoja programėlė. Mokestis įtraukiamas į einamojo mėnesio mobiliojo ryšio sąskaitą. Viskas, ko reikia, kad veiktų ši paslauga, – specialus lipdukas su brūkšniniu kodu, kurį reikia priklijuoti ant priekinio automobilio lango. Jį nemokamai gausite savo mobiliojo ryšio tiekėjo salone. Programėlė yra nemokama.

Taip pat verta išbandyti

Robin“ –Apple“ sukurtos „Siri“ programėlės, veikiančios kaip virtualusis asistentas, atitikmuo „Android“ sistemoje. Daug kas sako, kad ši yra geresnė už „Siri“.

avast! Mobile Security“ – nemokama kokybiška išmaniojo telefono apsauga. Šiais laikais atsargumo negali būti per daug. Ypač jei telefone yra daug svarbios informacijos ar jis naudojamas prisijungiant prie e. bankininkystės.

Flipboard“ – neatsilikti nuo gyvenimo ritmo ir sekti naujienas yra būtina. Tad kodėl gi to nedaryti patogioje ir išvaizdžioje aplinkoje?

Pocket“ – kad ir kaip patogu būtų skaityti ar žiūrėti vaizdo siužetus, laiko viskam iškart neužteks. Leimė, tai ne bėda – galima likusią medžiagą išsaugoti ir peržvelgti vėliau, net neturint interneto ryšio.

Documents ToGo“ – išeitis nuolat keliaujantiems ir nemėgstantiems tampytis nešiojamojo kompiuterio. Juk dokumentus galima rengti ar peržiūrėti ir mažuose išmaniuosiuose prietaisuose.

CamCard Lite“ – modernus verslininkas visada daro įspūdį. Tad jei norite toks būti, verta pamiršti popierines vizitines korteles ir pradėti naudoti elektronines.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.