...

TOP 5 geriausi tinklalapiai ir programos, padedančios mokytis programavimo

Verslas

2014.01.07

Autorius: Povilas Sabaliasukas

Temos: , .

TOP 5 geriausi tinklalapiai ir programos, padedančios mokytis programavimo

Gyvename kompiuterių, išmaniųjų technologijų amžiuje, tačiau programuoti moka tik maža žmonių dalis. hqwide.com nuotr.

Gyvename kompiuterių, išmaniųjų technologijų amžiuje, tačiau programuoti moka tik maža žmonių dalis. Mes, to nesugebantys, ko gero, jiems primename beraščius. Tačiau mokytis juk niekada nevėlu. Šiandien yra daugybė galimybių bent šiek tiek pramokti programavimo ir taip praplėsti akiratį. Todėl pristatome kelis tinklalapius, kurie galbūt padės žengti pirmuosius žingsnius programavimo srityje.

1. „Codeacademy“. Ši visiškai nemokama programa sudomina interaktyvumu bei galimybe įsitraukti į besimokančiųjų bendruomenę. Kompanija netgi skelbiasi pasiryžusi šiek tiek pakeisti mūsų mąstymą apie švietimą. Jie sako, kad esama švietimo sistema jau pasenusi ir nespėja žengti koja kojon su šiuolaikiniu pasauliu. Kūrėjai sako, kad internetas pakeitė verslą, socializavimosi procesą. Pasaulyje yra tūkstančiai žmonių, kurie gali mokyti. „Codeacademy“ yra pasiryžę padėti jiems tai daryti. Čia yra ta vieta, kur norintieji mokyti ir mokytis susitinka. Mokymasis čia vyksta ne tik efektyviai, bet ir smagiai. Mokiniai į priekį žengia kurdami interneto puslapius, žaidimus. Jiems suteikiama galimybė su draugais įgyvendinti bendrus projektus. O vertinimo sistema padeda stebėti savo tobulėjimą.

2. „Code.org“. Šis tinklalapis žavi universalumu. Galimybę nuo ko nors pradėti jis pasiūlys net ir tiems, kurie apie programavimą iki tol nieko nenutuokė. Patogus ir lengvai suprantamas „drag and drop“ principas padeda gauti pirmąsias žinias apie programavimą ir sukurti debiutinį savo produktą. Sistema prieinama ir suprantama tiek septynmečiam, tiek aštuoniasdešimtmečiam. Tinklalapio stiprybė ir patrauklumas tas, kad jis prisitaiko prie vartotojo pasiūlydamas jam net kelias mokymosi programas. Vaikams gal patogiausia bus pradėti nuo nesudėtingų žaidimų kūrimo, o vyresnieji gali pasimokyti programavimo su JAVASCRIPT. Taigi variantų daugybė – reikia išsirinkti ir pradėti.

3. „Hopscotch“. Ši programėlė, skirta „iPad“, gal ir nėra pats universaliausias produktas, bet tiems, kurie turi „iPad“ ir nori nuo ko nors pradėti, puikiai tiks. „Hopscotch“ pirmiausia skirta vaikams, bet puikiai tiks ir suaugusiesiems. Programa apsieina be skaičių ar formulių ir moko tik pačių pagrindų. Ši programa irgi veikia vis populiarėjančiu „drag and drop“ principu. Mokinys tokiu principu parašo kodą, o po to gali pasidžiaugti paties sukurta animacija ar nesudėtingu žaidimu.

„Hopscotch“ sulaukė puikių vertinimų ir vis daugiau vaikų pradeda programuoti nuo jos.


4. CodeAvengers.com.
Šis tinklalapis jau šiek tiek rimtesnis. Tiesa, išsigąsti neverta – viską čia turėtų suprasti ir pradedantysis, bet puslapis skirtas suaugusiesiems, kuriems norisi ne tik A, B ir C, bet gal F, G ir H. Tinklalapio kūrėjai siūlo mokytis JAVASCRIPT, HTML, CSSR 3 programavimo kalbų. Viskas prasideda nuo dar gana paprasto įvado į programavimą, bet ilgainiui lygis kyla.

„CodeAvengers“ stiprybė ir ta, kad čia aktyviausiai veikia programuotojai, aktyviai veikiantys internetinėje bendruomenėje ir norintys pasidalyti žiniomis. Su jais gal iš pradžių ir bus sunku, bet galiausiai pasirodys, kad nauda iš tokio mokymosi – dviguba.


5. Treehouse.com.
Tinklalapio kūrėjai giriasi, kad su jų sistema galima pradėti nuo nulio ir gebėjimus ištobulinti iki tokio lygio, kad net karjerą galėtumėte sieti su programavimu. „Treehouse“ išskirtinis tuo, kad daugiau dėmesio skiria ne programavimo kalboms, bet moko per projektų įgyvendinimą. Tai daro šį puslapį itin patrauklų pradedantiesiems.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.