...

T. Dirvonskas: „Mobiliųjų programėlių ateitis – stebuklinga!“

Verslas

2014.04.30

Autorius: Karolina Kondratjevaitė

Temos: .

T. Dirvonskas: „Mobiliųjų programėlių ateitis –  stebuklinga!“

Įmonės „Lemon Labs“ įkūrėjas Tomas Dirvonskas Asmeninio albumo nuotr.

Jau dabar išmaniųjų telefonų pardavimo rodikliai pasaulyje didesni nei asmeninių kompiuterių, bet manoma, kad kasmet ši tendencija tik stiprės. Remiantis kompanijos IDC (International Data Corporation) prognozėmis, iki 2018 m. kasmetis mobiliųjų telefonų tiekimo augimas sudarys vidutiniškai 11,5 %.

„Gyvenimas be mobiliojo telefono jau sunkiai įsivaizduojamas, – sakė vienas mobiliųjų programėlių kūrimo įmonės „Lemon Labs“ įkūrėjų Tomas Dirvonskas. – Verslas turi taikytis prie kintančių žmonių poreikių, gyvenimo sąlygų. Būtent dėl šios priežasties mobiliosios programėlės įgyja vis didesnę vertę.“

Kas pasikeitė?

T. Dirvonskas prisimena dieną, kai gavo pirmą mobilųjį telefoną: „Tuo metu buvau vienuoliktokas. Nuo to laiko viskas pasikeitė. Mobilieji telefonai iš esmės pakeitė mūsų elgesį. Ar prisimenate, kad neturėdami mobiliųjų žmonės nevėluodavo į susitikimus? Priešingai, ateidavome anksčiau, kad žmogus, su kuriuo susitinkame, mus rastų, kad rastume jį. O dabar viskas paprasta, užtenka brūkštelėti: „Vėluosiu 15 minučių.“

„Dar didesnius pokyčius atnešė 2007 m. pasaulį sudrebinęs išmanusis telefonas. Per trumpą laiką jis tapo mums brangiu ir itin asmenišku daiktu, kurį nešamės į lovą, su kuriuo nubundame. Išmanusis telefonas tapo neatskiriama gyvenimo dalimi“, – teigė pašnekovas.

Ar šie pokyčiai geri? Teisingą atsakymą turime kiekvienas, tačiau aišku viena: jie nėra galutiniai.

„Technologijos artėja prie mūsų buities. Ieškoma būdų, kaip sujungti išmaniuosius telefonus su kasdien namuose ar darbe naudojamais įrenginiais“, – naujausias tendencijas įvardijo T. Dirvonskas.

„Išmanusis telefonas gali pamatuoti kraujospūdį, įjungti šildymą namuose. Galimybės neribotos“, – kūrėjas įsitikinęs, kad mobiliosios programėlės kiekvieno gyvenimą gali padaryti geresnį ir patogesnį.

Už geresnę gyvenimo kokybę

„Svarbu, kad programėlė teiktų tikrą naudą ar spręstų problemą“, – sakė T. Dirvonskas ir pateikė kelis mobiliąsias programėles, kurios gyvenimą daro patogesnį.

„UPCoffee“ atsakys į klausimą, ar esi tolerantiškas kofeinui. Ši programėlė ne tik leidžia pamatyti, kiek per dieną, savaitę, mėnesį suvartoji kofeino, bet ir stebėti jo poveikį organizmui, miegui. Tai puikus sprendimas siekiantiems riboti kavos kiekį ar norintiems išvengti miego sutrikimų.

„Be to, ši programėlė leidžia sekti visų gėrimų, turinčių kofeino, vartojimą“, – programėlės išskirtinumą pabrėžė T. Dirvonskas.

Programėlė „Sleep Cycle“ padės nustatyti individualiam organizmui tinkamą miego ritmą. Tereikia pasidėti išmanųjį telefoną ant čiužinio prieš einant miegoti. Priklausomai nuo jūsų judesių, užfiksuotų miego metu, programėlė patars, kiek valandų turite miegoti, kada keltis, kad miegas būtų kokybiškas.

„Daugėja programėlių, kurios leidžia konkuruoti su draugais ir pažįstamais. Taip žmogus nepraranda motyvacijos“, – sakė T. Dirvonskas. Anot programėlių kūrėjo, tokiu principu kuriamos su sportu susijusios programėlės.

„Nemėgstantiems aktyvaus sporto, tačiau norintiems palaikyti formą siūlau išbandyti „The Moves“ vaikščiojimo programėlę. Kai matau, kad mano draugas vaikščioja daugiau nei aš, palieku mašiną namuose ir į darbą einu pėsčiomis“, – šypsojosi T. Dirvonskas.

Nauja niša

„Pasaulyje sparčiai populiarėja „Beacon“ (liet. švyturys) technologija, kuri veikia „Bluetooth Low Energy“ („Bluetooth LE“) pagrindu, – sakė T. Dirvonskas. – Ši technologija – vartai į neribotas galimybes tiek vartotojams, tiek verslui. „Beacon“ gali būti naudojamas reklamai, atsiskaitymams, informacijai perduoti.

Išdėliojus keletą „Bluetooth“ signalo imtuvų erdvėje galima keliasdešimties centimetrų tikslumu nustatyti vartotojo buvimo vietą ir bendrauti su juo. Tereikia įtikinti vartotoją, kad įjungtas „Bluetooth“ signalas neiškraus jo telefono.“

T. Dirvonsko pateikiami technologijos panaudojimo pavyzdžiai verčia suglumti. Anot kūrėjo, šios technologijos muziejuose leis nebekovoti dėl vietos norint paskaityti, kas ir kada nutapė vieną ar kitą paveikslą, – informacija pasieks telefono aparatu. Lygiai kaip ir vaikščiodami parduotuvėje su pirkinių sąrašu užsukę į pieno produktų skyrių gausime priminimą nusipirkti sūrio arba būsime pakviesti kavos vos praėję pro kavinę. „Įmanoma viskas, reikia tik pasitelkti fantaziją“, – sakė T. Dirvonskas.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.