...

Sunkus darbas ir užsispyrimas užtikrino sėkmingą veiklą programėlių rinkoje

Verslas

2013.05.20

Autorius: Veronika Bielinė

Temos: , , .

Sunkus darbas ir užsispyrimas užtikrino sėkmingą veiklą programėlių rinkoje

Martynas ir Algirdas bzn start fotomontažas

Vilniečių brolių Algirdo (25 m.) ir Martyno (27 m.) Lunių sukurta mobilioji programėlė „My Budgeter“, padedanti valdyti asmenines išlaidas, per kelias dienas tapo dažniausiai parsisiunčiama finansų kategorijos programėle Lietuvoje.

Verslo pradžia

Idėja Algirdui ir Martynui gimė beveik prieš metus. Martyno sukaupta patirtis IT srityje ir Algirdo pardavimo žinios įkvėpė brolius imtis nuosavo verslo. Nors savo produktą broliai planavo pristatyti jau šių metų pradžioje, kai po švenčių žmonės turi mažiau pinigų ir labiau nori taupyti, programėlė buvo paleista gegužės pradžioje.

Algirdas prasitarė, kad siekiant sukurti tobulą programėlę reikėjo nuolat ir daug dirbti: „Kelis praeitos vasaros mėnesius praleidome kurdami app – modeliavome ir dėliojome, kaip jis turėtų atrodyti ir veikti. Kitus pusę metų vyko programavimo ir bandymo darbai, programėlę nuolat tobulinome. Jeigu parodytume, kaip „My Budgeter“ atrodė pradiniuose brėžiniuose ir realybėje, rastumėte ne vieną skirtumą.“

„My Budgeter“ idėja ir sprendimas

Programėlė „My Budgeter“ leidžia vartotojams efektyviai sekti, valdyti ir planuoti asmenines išlaidas. Programėlėje patogu suvesti išlaidas ir priskirti jas skirtingoms kategorijoms, o nustačius mėnesinį pasirinktų kategorijų biudžetą galima sužinoti, kur buvo išleisti pinigai.

Programėlė skirta mėgstantiems tiksliai ir efektyviai valdyti savo finansus.

Asmenines išlaidas daugiau negu metus vedžiausi į telefono užrašų knygelę, o brolis, kadangi yra finansininkas, jau seniai savo išlaidas fiksavo „Excel“ lentelėse. Pamanėme, kad būtų labai patogu tai daryti telefone naudojant specialią mobiliąją programėlę. Išbandę daugiau nei 10 geriausių programėlių nusivylėme, nes nė viena nebuvo patogi. Dabar džiaugiamės galėdami pristatyti savo darbo vaisius“, – šyptelėjo „MA Solutions“ įkūrėjas A. Lunys. Visi norintys išbandyti programėlę ją gali rasti „App Store“. Paklaustas, kiek kainavo sukurti tokią programėlę, pašnekovas buvo atviras: „Daugiausia kainavo laiko. Tikriausiai nebuvo dienos, kai ko nors nedarėme dėl programėlės.“

Padėjo valstybės parama ir draugai

Broliai pasinaudojo ir aktualia verslo teikiama parama, „Verslios Lietuvos“ pirmųjų verslo metų paslaugų krepšeliu.

„Kai įkūrėme mažąją bendriją, gavome verslo krepšelį, į kurį įėjo konsultacijos įvairiais klausimais. Konsultantai tikrai nemažai padėjo“, – džiaugėsi Algirdas.

Komanda yra didžiausias pasididžiavimas

Jauniems verslininkams išgryninti ir patobulinti idėją padėjo draugai, pažįstami, programuotojai, dizainerė ir kiti žmonės, su kuriais bendravo ir dalijosi idėja.

„Supratome, kad turint idėją reikia dalytis ja su kitais, kalbėtis su kuo įvairesniais žmonėmis, nes tai padės ją ištobulinti“, – pasakojo Algirdas.

Programėlę programavo talentingi vyrukai iš UAB „JD Baltic“, o dizaino sprendimais rūpinosi perspektyvi dizainėrė Ieva Griškevičiūtė (nuotr.). Savo komanda broliai labai didžiuojasi, nes visi ėjo tuo pačiu keliu ir siekė to paties tikslo.

Programėlės išskirtinumas

„My Budgeter“ yra skirta „Apple“ produktams. Jos išskirtinumas – paprastumas. Kuriant programėlę buvo palyginti beveik visų pagrindinių konkurentų sprendimai, o geriausi pritaikyti „My Budgeter“.

Nors programėlių kūrėjai paprastai stengiasi pasiūlyti kuo daugiau funkcijų, broliai Luniai susitelkė į pagrindines ir programėlės draugiškumą vartotojams.

„Po beveik metų sunkaus darbo jaučiame, kad vartotojo sąsaja tapo intuityvi ir švelni kaip šilkas“, – juokavo broliai.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.