...

Studentai, susikrovę turtus iš miego

Verslas

2012.08.07

Autorius: Juliana Miliut

Temos: , , , .

Studentai, susikrovę turtus iš miego

Zeo Inc. įkūrėjai Browno universiteto studentai Ben, Eric ir Jason myzeo.com nuotr.

Maistas, miegas ir vanduo yra trys pagrindiniai žmogaus poreikiai, palaikantys gyvybę. Be visų šių trijų komponentų joks, net ir sumaniausias, verslininkas nesugebėtų įgyvendinti genialaus verslo plano. Tačiau dar sumanesni renkasi šiuos gyvybiškai svarbius žmonijos poreikius įgyvendindami savo verslo planus. Maitinimo įstaigos ir vandens apdorojimo įmonės tapo aukso gyslomis sumaniesiems. Ar kas nors gali juos pralenkti? Neskubėkime atsakyti – būrys Browno universiteto studentų Ben, Eric ir Jason susikrovė milijonus iš trečio ir kone svarbiausio kiekvienos gyvos būtybės poreikio – miego…

Idėja, kilusi iš poreikio

„Zeo Inc.“ kelias prasidėjo nuo blogai miegančių studentų grupės Browno universitete. Ieškodami būdo, kaip kovoti su nuovargiu ir dirbti didesniu pajėgumu dieną, jie sužinojo, kad miego stadija, per kurią žmogus atsibunda, turi didžiulę įtaką tam, kaip jis jaučiasi ryte. Taigi jie išplėtojo patogų miego sekimo būdą, padedantį atsibusti „tinkamoje lovos pusėje“: ,,Kai vartotojai išbandė mūsų naująjį būdą atsibusti, jie susižavėjo asmeniniais miego duomenimis ir paprašė daugiau papasakoti apie miegą, duoti daugiau miegojimo patarimų. Tuomet ir gimė „Zeo“ miego valdymo sistema“, – teigia įkūrėjai.

„Startupas“

Verslas buvo įsteigtas 2003 metais, kai studentai laimėjo 18 000 JAV dolerių stipendiją savo „startupui“. Prizą įsteigė Nacionalinių koledžų išradėjų ir novatorių sąjunga, kuri remia technologines inovacijas ir verslininkystę universitetuose bei kolegijose, kad būtų sukurtos eksperimentinio mokymosi galimybės studentams ir sėkmingiems, socialiai naudingiems verslams. NKIINS kanalas suteikia kylantiems studentams pradžią su ankstyvosios stadijos finansavimu, verslo strategijos plėtojimo apmokymu, stebėjimu ir investavimu.

„E-Team“ komanda

„Sukurti „Zeo“ prietaisą prireikė daugiau nei penkerių metų inžinerinės inovacijos ir kruopštaus vartotojų tikrinimo, kai apimamos kritiškos žinios iš miego mokslo srities. „E-Team“ pasivadinusią komandą sudarė šeši paskutinio kurso studentai, specialistai, išmanantys pažintinį neuromokslą, kompiuterių mokslą, viešojo ir privataus sektoriaus organizacijas, kompiuterinę inžineriją, elektros inžineriją bei mechaninę inžineriją.

Keturi profesoriai, turintys psichiatrijos ir žmogaus elgesio, inžinerijos, technologijų planavimo bei rinkodaros kompetencijas, vadovavo studentams. Komanda sukūrė išmanųjį žadintuvą, kuris pažadina vartotoją tik lengvo miego metu, stebint akių judesius. Nustatęs vėliausią įmanomą atsibudimo laiką, vartotojas eina miegoti ryšėdamas akių judesių stebėjimo raištį aplink kaktą. Juosta belaidžiu būdu perduoda miego informaciją žadintuvui analizės atžvilgiu. Prietaisas nustato atsibudimo langą, paremtą informacija, ir sukelia aliarmą tik tada, kai akių judesiai parodo, kad vartotojas yra lengvo miego būsenos.

„Zeo“ ir pažangiausių technologijų sąjunga

2011 m. rugsėjo 26 d. „Zeo“ paleido mobiliąją naujosios „Zeo® Sleep Manager™“ vartotojų produktų linijos versiją. „Zeo“ „Sleep Manager Mobile“ leidžia vartotojams sekti tiek miego kiekį, tiek miego kokybę jų pačių lovų komforto atžvilgiu, taip pat padeda žmonėms valdyti ir pagerinti miegą, naudojant „iPhone“, „iPod Touch“, „iPad“ ir populiarius „Android“ išmaniuosius telefonus. „Zeo Sleep Manager“ yra vienintelė vartotojų miego sekimo sistema su moksliškai įrodytu tikslumu, kuri matuoja faktines miego fazes, įskaitant lengvą, gilų ir neramų miegą, ir suteikia išsamų vartotojų miego vaizdą. Tuomet „Zeo Sleep Manager Mobile“ siunčia duomenis tiesiai į vartotojų išmaniuosius telefonus, kurie automatiškai prisijungia prie tiesioginių „Zeo“ sąskaitų, taigi vartotojai gali lengvai prieiti prie tiesioginių analitinių priemonių ir pritaikytos individualios ekspertų pagalbos, susijusios su jų miego pagerinimu. Vidutinė ,,Zeo“ miego kontrolės prietaiso kaina yra 100 JAV dolerių.

Galvos raištis su davikliais

Naudojantis išradimu miegama ryšint minkštą galvos raištį su davikliais, kurie stebi smegenų bangas ir siunčia signalus belaidžiu ryšiu į prietaisą, kuris atrodo kaip gražus laikrodis-radijas. Jis rodo, ar esate atsibudęs, ar lengvai miegate, kietai miegate, ar esate neramaus miegojimo būsenos, visą naktį.

„Jeigu galite išmatuoti miegą, galite jį ir valdyti“, – sako Stephanas Fabregas, vienas iš dviejų naujausių Browno universiteto doktorantų. ,,Kiekvieną rytą „Zeo“ parodo jums, kaip miegojote, įskaitant, kiek laiko praleidote neramaus ir kieto miego būsenos, kurios būtinos psichiniam aiškumui, fizinei gerovei ir maksimaliam darbui.

„Zeo“ taip pat pateikia bendrą miego kokybės rezultatą, pavadintą ZQ, kurį galite sekti laikui bėgant ir net palyginti savo amžiaus grupėje. Su galingomis tiesioginėmis priemonėmis ir ekspertų 7 žingsnių „Sleep Fitness™“ miego treniravimo programa „Zeo“ padeda rasti ir valdyti asmeninius miego vagis, kad galėtumėte mėgautis geresniu nakties miegu: ,, Kofeinas, stresas, gulimo metas, vaistai ir daugelis kitų faktorių gali turėti įtakos jūsų miego kokybei. „Zeo“ padės nustatyti, kurie faktoriai gali sudrumsti neramų ar kietą miegą arba priversti patirti daugiau laiko nemiegant lovoje naktį. Laisvai pasirenkamos „SmartWake™“ aliarmo savybės suteikia galimybę naudoti „SoftWave“ daviklius, kad rastumėte natūralų žadinimo tašką ryte, būtumėte švelniai pažadinti optimaliausiu metu“, – teigia išradėjai.

Pasaulinis pripažinimas

„Zeo“ buvo išrinkta iš keturiasdešimt penkių bendrovių kaip 2006 metų Rodo salos verslo plano konkurso nugalėtoja ir gavo daugiau nei 55 000 JAV dolerių grynaisiais ir paslaugomis. Bendrovė taip pat suformavo tvirtą tarybą ir patarėjų grupę, įskaitant Harvardo miego mokslininkus, buvusį „Bose“ prezidentą ir kelis kitus. „Zeo“ novatoriškas žadintuvas buvo reklamuojamas daugybėje žiniasklaidos priemonių, įskaitant „Boston Globe“, BBC, NPR, „New Scientist Magazine“, „Entrepreneur Magazine“, „Providence Journal“, „Yahoo! News“ ir kelis kitus. 2010 m. „Zeo“ laimėjo „Triple Tree“ apdovanojimą už geriausias vartotojų praktikas belaidžio gyvenimo mokslų srityse bei prestižinį Edisono apdovanojimą už geriausią naują produktą, kurį pristatė „Discovery“ kanalas.

Filantropiška misija

„Zeo“ misija yra padėti žmonėms rasti naujus moksliškai paremtus būdus pagerinti gyvenimo kokybę miegu: ,,Kad įvykdytume šią misiją, mes sujungiame perversmo mokomąsias miego technologijas ir priemones su įrodytais treniravimo metodais tiek iš miego mokslo, tiek iš elgesio mokslo. Tikime, kad bendrovės turėtų būti paremtos vartotojų idėjomis ir inovacijomis, etinėmis vertybėmis ir tinkama komanda, kurią sudaro rūpestingi ir atsakingi žmonės. Savo misiją išplėtojome žinodami, kad tai suformuos bendrovės ateitį ir padės susitelkti į tai, kas svarbu – mokyti ir motyvuoti klientus gauti geresnį nakties miegą, kad jie galėtų pajusti visa, kas geriausia“, – teigiama pranešime spaudai.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.