...

Startuoja pirmoji šalyje platforma, skatinanti moterų lyderystę biotechnologijų srityje

Verslas

2020.09.13

Autorius: bzn start

Temos: .

Startuoja pirmoji šalyje platforma, skatinanti moterų lyderystę biotechnologijų srityje

Rugsėjo 29 – spalio 20 dienomis Lietuvoje vyks virtualių renginių ciklas „Women in Biotech 2020“, kviečiantis šalies moteris atrasti naujas galimybes gyvybės mokslų sektoriuje. Platformą organizuojanti Lietuvos biotechnologų asociacija (LBTA) teigia, kad iniciatyva skatins sparčiau vystytis Lietuvos biotechnologijų startuolių ekosistemą, prisidės prie smulkių ir vidutinių įmonių plėtros bei sudomins jaunimą siekti karjeros gyvybės mokslų srityje.

Trūksta vadovaujančių moterų

Viena iš idėjos autorių, LBTA viceprezidentė Agnė Vaitkevičienė sako, kad poreikis sukurti platformą, skatinančią moterų lyderystę biotechnologijų srityje, atsirado įvertinus tai, kad moterų vadovių, tarp gyvybės mokslų srityje veikiančių įmonių Lietuvoje, yra mažiau nei 3 proc., nors bendroje statistikoje atsispindi, jog sektorius įdarbina daugiau moterų (57 proc.), nei vyrų (43 proc.).

„Išanalizavę skaičius, kurie rodo, kad biotechnologijų kryptį karjeroje dažniau renkasi moterys, tačiau verslo vystyme didžiąja dalimi dalyvauja vyrai, nusprendėme imtis iniciatyvos ir pasitelkiant motyvuojančius pavydžius iš Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV), paraginti Lietuvos moteris siekti lyderystės ne tik laboratoriniuose projektuose, bet ir verslo kūrime“, – teigia A. Vaitkevičienė.

Dalinsis įkvepiančiomis istorijomis

Prie „Women in Biotech 2020“ platformos šiemet prisijungė JAV gyvybės mokslų sektoriaus lyderės, kurios, virtualių pranešimų metu, lietuvių auditorijai pateiks keturias įkvepiančias istorijas, kaip moterų lyderystė veikia tokiose pasaulinėse korporacijose kaip „Thermo Fisher Scientific“; koks moterų vaidmuo pritraukiant investicijas bei įveiklinant mokslo ir verslo bendradarbiavimą; kaip biotechnologijų sferoje kuriami startuoliai ir kaip jie funkcionuoja, taip pat, kaip gyvybės mokslų sektoriuje veikia nevyriausybinės organizacijos.

Dėl pasaulį kaustančios COVID-19 pandemijos, visi pranešimai bus skaitomi gyvu laiku internetinėje erdvėje, tačiau žiūrovams bus suteikta galimybė dalyvauti diskusijose su pranešėjomis, užduodant klausimus specialioje renginio paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“.

Renginių ciklas yra nekomercinis ir nemokamas, tačiau registracija – būtina.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.