...

Perspektyviausių verslo rinkų laukia itin inovatyvūs sprendimai

Verslas

2018.08.06

Autorius: Juliana Miliut

Temos: , .

Perspektyviausių verslo rinkų laukia itin inovatyvūs sprendimai

Živilė Baubonienė. Asmeninio archyvo nuotr.

Retas kuris verslininkas nenorėtų gebėti numatyti ateities perspektyvas, siekdamas sukurti sėkmingą verslą. „BZN start“ įkūrėjos Živilės Baubonienės teigimu, perspektyviausias rinkas diktuoja besikeičianti aplinka ir vartotojų poreikis inovatyviems sprendimams, kurie padės laimėti laiko, suteiks daugiau laisvės, atvers galimybes užsidirbti, gyventi ir atrodyti sveikai bei žvaliai.

Nelaimių išvengimas

Gamtos nelaimių ir žmogaus sukeltų ekstremalių situacijų, teroristų išpuolių srautas padidino paslaugų paklausą ir paskatino šios srities startuolių finansavimą. „Bus kuriama daug sprendimų, kurie padėtų išvengti nelaimių, potvynių, žūčių, nusikaltimų. Netolimoje ateityje atsiras daviklių, kurie įspės apie pavojų keliančius asmenis, reaguodami į tokius žmogaus jausmus ir emocijas kaip adrenalinas ar pyktis. Taip pat bus sukurti evakuaciniai, telefonu iškviečiami balionai dronai su atsargomis, kurie bus atsparūs gamtos stichijoms, ar skraidantys dronai, kurie atpažins žmones ir reaguos į pagalbos šauksmą, pagriebs kaip vanagai, įmes į kapsulę ir nuskraidins į saugią vietą“, – prognozuoja Ž. Baubonienė.

Nuomonės formuotojų agentai

Vis labiau klestės nuomonės formuotojų rinka. Agentai atstovaus socialinės žiniasklaidos žvaigždėms ir padės paversti „Instagram“ paskyras gyvybingomis. Pasak ekspertės, reklama taps vis nuoširdesnė ir nuomonės formuotojai daug prie to prisidės. Juk iki šiol, remiantis atliktais tyrimais, didžiausios konversijos sulaukianti reklama yra iš lūpų į lūpas. Be to, tokia reklama leidžia labai aiškiai pasiekti tai, ko tau iš tikrųjų reikia, ir efektyviai leisti pinigus. Individualizuota, kūrybiška ir gyvenimo būdu perteikta reklama dedasi aiškius pamatus.

Išmanusis sportas

Ž. Baubonienės teigimu, vertėtų išskirti ir tokią perspektyvią sritį kaip laisvalaikis: „Laisvalaikis vis labiau apims netradicinius, kitokius sporto metodus. Sporto klubo samprata jau dabar gerokai keičiasi ir dar keisis – galbūt atsiras kambarių, į kuriuos patekti bus įmanoma už tam tikrą mokestį, o iš jų ištrūkti tik įveikus savo normatyvą, arba išmanieji įrenginiai leis akimirksniu išmatuoti sveikatos būklę, nustatyti asmeninius negalavimus ir tuoj pat sudarys asmeninę programą. Viskas bus individualizuota, nors sportas vyks grupėmis. Nuvykus į bet kurią pasaulio vietą, bus pateikta alternatyvioji sporto programa, kuri įvertins esamą infrastruktūrą, galimybes ir viską akimirksniu sudėlios.“

Mokymai

Taip pat ekspertė išskiria mokymų rinką. Ji prognozuoja šios rinkos augimą, remdamasi tuo, kad žmonės ieškos ir rinksis įvairiausius būdus įgyti naujų žinių, padedančių užsidirbti daugiau pinigų, tobulėti, auginti asmenybę ir pelnyti pripažinimą.

„Žinių įgijimas ir pasiūla vis labiau individualizuosis, atsižvelgiant į tai, kokios žinios jau turimos. Ir visa tai vyks naudojantis išmaniaisiais testais – bus apskaičiuojamas potencialas, t. y. kiek naujos žinios galėtų šiuo metu konvertuotis į teikiamas komercines paslaugas ir ko reikės joms gilinti, siekiant tapti asu savo srityje“, – dalijasi pašnekovė.

Vis daugiau mokymų vyks nuotoliniu būdu, o pasitelkus išmanius mobiliuosius sprendimus, bus galima dalyvauti diskusijose, pokalbiuose ar atlikti darbą grupėmis, nors visi dalyviai bus išsimėtę po visą pasaulį.

Grožio technologijos ir sveikatinimas

 

„Žmonės visada norės išlikti jauni ir gražūs, todėl visi sprendimai, kurie padės jaunėti, lieknėti ir atrodyti gerai, atvers pasaulio rinkas.“

Ž. Baubonienė.

 

Dalis investuotojų žada nemažą grožio technologijų rinkos augimą, nes technologijų ir grožio verslo integracija sukelia naujų, novatoriškų produktų bangą. Šioms prognozėms pritaria ir „BZN start“ įkūrėja: „Viena perspektyviausių rinkų – grožio pramonė. Žmonės visada norės išlikti jauni ir gražūs, todėl visi sprendimai, kurie padės jaunėti, lieknėti ir atrodyti gerai, atvers pasaulio rinkas.“

Dronų transportas

Susisiekimo srityje atsiras unikalių verslo modelių ir formatų. „Dronai taksi ir apskritai oro transportas taps kasdienybe. Klausimas tik toks, kada bus sukurtos oro eismo taisyklės ir saugumas. Vairuotojų neliks, o tokį eismą valdys valstybės įgaliotiniai ir patys dronai greičio vystyti negalės. Šitaip išvengsime daug nelaimių, nebeliks greičio viršijimo ir kitų pažeidimų, kurie dažnai baigiasi fatališkai, o algoritmas tiesiogiai apskaičiuos srautą ir pravažumą. Taip pat miestai, turintys prieigą prie vandens, turės vandens ekotransporto dronus, kurie žiemą virs rogutėmis. Pasisakau už daugiau laisvės viskam – svarbiausia taisyklės, užtikrinančios saugumą“, – dėsto Ž. Baubonienė.

Ekspertai

Dr. Živilė Glaveckaitė

Dr. Živilė Glaveckaitė

„bzn start” įkūrėja, vadovė. / UAB „Glaveckaitė Media”

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.