Papildytos realybės akiniai – jau netolima ateitis?
2012.07.04
Temos: Technologijos, Vadyba.
Paskutinę šių metų birželio savaitę technologijų entuziastai galėjo iš arčiau susipažinti su ateities akiniais, mat kompanija „Google“ per technologijų kūrėjų konferenciją San Fransiske pristatė naująją įrangą – papildytos realybės „Google“ akinius (angl. „Google Glass“).
Gandai apie išmaniuosius ateities akinius sklandė gana ilgai, be to, kompanija buvo pristačiusi akinių koncepciją apibrėžiantį trumpametražį filmuką.
Tai patvirtino kalbas, jog „Google X“ laboratorijoje iš tiesų vykdomas projektas „Project Glass“, o laboratorijose kuriami papildytos tikrovės akiniai.
Taigi šių metų programuotojų konferencijos „Google I/O“ dalyviai buvo vieni pirmųjų, galėjusių išbandyti produktą. Oficialiai šis projektas pristatytas tik 2012 m. balandį, nors prie jo dirbama jau daugiau nei trejus metus. Konferencijos dalyviams suteiktas išskirtinis šansas būti pirmiesiems vartotojams, įsigijusiems šį įrenginį. Šiuo metu akinių kaina siekia 1,5 tūkst. dolerių (4,1 tūkst. Lt), tik jų pristatymo į namus teks palūkėti dar metelius. Na, o apie masinę gamybą „Google“ kalba labai atsargiai. Anot jų, visuomenei produkto teks dar palūkėti, tačiau ir kaina atitinkamai turėtų būti mažesnė.
Konferencijos metu pademonstruotos kelios akinių funkcijos, pavyzdžiui, vaizdo kameros funkcija, leidžianti perduoti vaizdą realaus laiko režimu. Akiniuose yra vidinė atmintis, kurioje gali būti saugomos įmontuota kamera padarytos nuotraukos. Dabar testuojami akiniai įkrauti veikia 6 valandas, tačiau bendrovė tikisi jų veikimo laiką pailginti, kad vartotojai su jais galėtų praleisti visą dieną.
„Google Glass“ ekranas įrengtas šiek tiek virš akių, kad akiniai neatitrauktų žmogaus nuo pagrindinės veiklos. Akiniai valdomi balso komandomis, į kurias reaguoja ant akinių rėmelio įtaisyti sensoriai. Kitos įrangos funkcijos, tokios kaip galimybė naudotis internetu, žemėlapiais, navigacija, sužinoti oro sąlygas, skambinti draugams, nebuvo pademonstruotos, nes dar tobulinamos.
Tiesa, visai neseniai paaiškėjo, jog japonų kompanija „Brother“ papildytos realybės akiniais susidomėjo ir pradėjo kurti anksčiau, tad jų pirmieji produktai „AirScouter“ pasirodys jau šią vasarą. Prognozuojama, jog akinių kaina sieks apie 2,5 tūkst. dolerių (~6,1 tūkst. Lt). Norint keistis duomenimis „AirScouter“ per USB jungtį prijungiamas prie kompiuterio, įrenginys palaiko VoIP telefoniją ir vaizdo skambučius.
Beje, pačius akinius vartotojai vertina labai dviprasmiškai. Vieni tikina, jog nebeliks jokio privatumo, o kartais ir spontaniškumo galimybės, kitiems tai – seniai lauktas pagalbininkas. Taip pat pasigirsta nuomonių, jog tai utopija, idėja, kuriai kultūriškai bus sunku prasiskinti kelią pas masinį vartotoją. Kaip bus – parodys ateitis, o ką jūs manote apie papildytos realybės akinius?
Organizuojate renginį?
Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.