...

Nauji sprendimai verslui – kortelių skaitytuvus galės pamiršti

Verslas

2023.12.08

Autorius: Ugnė Mažonaitė

Temos: , , .

Nauji sprendimai verslui – kortelių skaitytuvus galės pamiršti

„Luminor“ el. prekybos skyriaus vadovas Justas Daujotas // Įmonės archyvo nuotr.

Tobulėjant naujausioms technologijoms finansinių atsiskaitymų priėmimas tampa dar sklandesnis, o tam reikalingų įrenginių kiekis mažėja. „Luminor“ bankas pristato „Luminor Phone POS“ sistemą, kurios veikimui užtenka tiesiog mobiliojo telefono – tai gali tapti alternatyva kortelių skaitytuvui ar papildoma priemone, paspartinančią darbo eigą. Toks sprendimas gali būti aktualus tiek smulkiajam, tiek didesniam verslui, kuriam kasdien tenka priimti klientų mokėjimus.

POS sistema ar POS terminalai (angl. point of sale) dažniausiai naudojami prekybos įmonėse arba paslaugų teikimo vietose, kad būtų atlikti pardavimai bei su jais susiję veiksmai ir gali veikti beveik kiekviename mobiliajame įrenginyje. Justo Daujoto, „Luminor“ Elektroninės prekybos skyriaus vadovo teigimu „Phone POS“ ypatingas tuo, kad šiam sprendimui nereikia papildomo specialaus įrenginio, pakanka turėti mobilų telefoną arba planšetę su „Android“ operacine sistema.“

Kaip veikia POS terminalai?

Naudojimasis POS sistema yra itin paprastas ir nesudėtingas, o veikimo principas yra beveik identiškai toks pat, kaip ir atsiskaitant įprastu kortelių skaitytuvu. „Mokėjimas vyksta įprastai, kaip ir paprastame skaitytuve. Vis dėl to, šiuo atveju naudojamas ne kortelių skaitytuvas (fizinis įrenginys), o programėlė. Pardavėjas turi atsidaryti programėlę, įvesti atsiskaitymo sumą, o klientui užtenka pridėti kortelę ir mokėjimas įvyksta. PIN kodas taip pat yra vedamas telefono ekrane padavus įrenginį klientui“ – kiekvieną naudojimosi POS sistema etapą pristato J. Daujotas.

Paskutinis žingsnis po atlikto apmokėjimo – kvito spausdinimas. Vis dažniau klientai atsisako spausdintos kvito kopijos, o prekybos centruose esančiose savitarnos kasose dar prieš atsiskaitymą neretai prašoma pažymėti savo pasirinkimą. Ekologišką bei praktišką sprendimą siūlo Luminor banko „Phone POS“ ir kvito taip pat nespausdina: „operacijos čekį klientas gali gauti QR kodo, kuris yra atvaizduojamas programėlėje, pagalba arba čekį pardavėjas gali išsiųsti elektroniniu paštu“ – teigia pašnekovas. 

Programėlė netrukus bus prieinama visų operacinių sistemų vartotojams 

Programėlę lengvai ir greitai galima atsisiųsti iš „Google Play“ parduotuvės, o įdiegus, jos valdymas taip pat nėra sudėtingas. Vartotojo sąsaja bei vizualiniai sprendimai, anot Justo Daujoto, pasirinkti tikslingai – „kurdami dizainą jį pritaikėme prie „Luminor IB“ programėlės, taigi klientams „Phone POS“ programėlė bus pažįstama“. Kalbant apie techninius reikalavimus, svarbu atkreipti dėmesį, kad šiuo metu POS sistemos veikimui reikalinga programėlė galima tik „Android“ operacinę sistemą (OS) palaikančiuose įrenginiuose, kuriuose yra įdiegta ne ankstesnė nei „Android 9“ versija.

Šiuo metu, naujoji „Phone POS“ sistema dar nėra suderinama su „Apple“ gaminamais išmaniaisiais įrenginiais,vis dėl to, tokių kliūčių turėtų nebelikti. „Mes visada stengiamės atsižvelgti į kliento poreikius ir ieškome geriausio sprendimo mūsų klientams. Šiuo metu pagrindinis iššūkis yra tai, kad „iOS Apple“ produkcijos vartotojams kol kas šis sprendimas nėra prieinamas. Tačiau tikimės, jog artimiausiu metu „Phone POS“ sprendimą galėsime pasiūlyti ir „iPhone“ naudotojams.“ – ateities planais dalijasi pašnekovas.

Galima išmėginti paslaugą nemokamai

Priimti naujus technologinius sprendimus iš anksto jų neišbandžius gali būti nedrąsu, o klausimų kartais kyla daugiau nei atsakymų. Šiuo metu Luminor bankas taiko iki Naujų metų galiojančią akciją ir suteikia galimybę „Phone POS“ paslaugą išmėginti nemokamai. Vėliau, nuo sausio 1-osios bus taikomas mokestis, tačiau tik už sėkmingai atliktas operacijas, o mėnesio ar kitoks abonentinis mokestis, taikomas nebus. „Tai reiškia, kad, jei prekybininkas paslauga nesinaudos, už ją mokėti nereikės. Nuo 2024‑01‑01 mokėjimo kortelių aptarnavimo mokestis – tik 0,02 EUR + 0,99 % mokėjimo sumos.“ – teigia J. Daujotas.

Unikalus sprendimas verslui

POS terminalai, tokie, kaip Luminor „Phone POS“, gali verslui suteikti pridėtinės vertės, žvelgiant tiek iš išorės vartotojų, tiek ir iš vidinės, darbuotojų perspektyvos. Naudojantis sistema, klientams yra suteikiama dar viena unikali galimybė atsiskaityti greitai, sklandžiai ir patogiai. Darbuotojai gali sklandžiai atlikti savo darbą ir koncentruotis į kitas jų dėmesio reikalaujančias veiklas, nes čia viskas labai greitai įvyksta. Inovacijų siekianti, norinti tobulėti ir į savalaikiškumą orientuota įmonė visuomet patraukia klientų bei potencialių verslo partnerių dėmesį.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.