...

Microsoft naujovės: pakeitus temos spalvą telefone, pasikeis ir vartotojo kompiuteriuose

Verslas

2014.04.04

Autorius: Povilas Sabaliauskas

Temos: , .

Microsoft naujovės:  pakeitus temos spalvą telefone, pasikeis ir vartotojo kompiuteriuose

Prie įrankių juostos nuo šiol galima pridėti nuorodas į „Windows Store“ programėles Organizatorių nuotr.

Balandžio 8- ąją Microsoft sustabdys jau legendinės operacinės sistemos Windows XP palaikymą. Kitaip tariant, XP jau visai netrukus taps istorija. Deja, bet tos širdžiai mielos melodijos, kuri pasigirsdavo įsijungus kompiuterį, jau labai greitai galėsime pasiklausyti nebent įsijungę Youtube’ą. XP operacinė užleidžia pozicijas Windows 7 ir ,visų svarbiausia, naujausiajai Windows 8.

Liks tik nostalgiški atsiminimai

Šiandien XP galime drąsiai vadinti sėkmingiausia Microsoft operacine sistema. Į pasaulį ji buvo paleista dar 2001-aisiais, o, žinia, trylika metų informacinėse technologijose yra labai ilgas laikas. Tuo metu viskas buvo kitaip – nemaža dalis žmonių neturėjo prieigos prie interneto, kompiuteris dar nebuvo tapęs kiekvieno mūsų neatskiriama gyvenimo dalimi. „Windows XP“atitiko 2001-aisiais metais buvusius vartotojų poreikius, tačiau net ir geriausieji sensta.

Tam, kad suprastumėme kaip per XP gyvavimo metus pasikeitė pasaulis, IT ir mes, Microsoft atstovai pateikia ne vieną šiandien itin linksmai atrodantį pavyzdį. Tada, kai XP pasirodė kompiuteriuose, tik 2,5% Lietuvos gyventojų namuose turėjo internetą. Tik 7,5% žmonių apskritai reguliariai naudojosi internetu. Aštuonios iš dešimties įmonių net negalvojo apie savo internetinio puslapio sukūrimą. Kas dešimta net nelabai žinojo, kas yra tie internetiniai puslapiai ir su kuo tai valgoma. “Word Art’as” buvo aukšto lygio grafinis dizainas. Vietoj “Google” lietuviai naudodavosi tokiomis paieškos sistemomis kaip “Seklys” ar “Altavista”. Dalinimasis didesniais failais buvo įmanomas nebent kompaktinių diskų pagalba. Galų gale, pats prisijungimas prie interneto būdavo gana komplikuotas procesas. Tam reikėdavo telefono ir gero ryšio signalo. Jo ne visada pavykdavo sulaukti. O net ir tie, kurie namuose turėjo internetą juo dažniausiai naudodavosi vakarais, nes tada jis paprasčiausiai būdavo pigesnis.

Šiandien visa tai atrodo šiek tiek komiškai. Tačiau prieš gerus dešimt metų, tai buvo daugybės žmonių kasdienybė.

Juda skirtingų prietaisų sinergijos link

Atsisveikinant su XP buvo pažvelgta ir į ateitį. Microsoft pristatė ir atnaujintas ir dar labiau tarpusavyje suvienytas operacines sistemas „Windows 8.1“ ir „Windows Phone 8.1“. Windows 8 nuolat tobulinamas, jam kuriami papildymai. Visos naujos savybės nuolat testuojamos ir sukaupus reikiamą paketą vienu kartu įdiegiama. Daugiausiai naujojo paketo naujovių yra skirta tiems, kurie dažniausiai dirba su klaviatūra ir pele. Žinia, iki šiol Windows 8 vartotojai kaip tik dažniausiai ir skųsdavosi tuo, kad sistema labiau kurta darbui su planšetiniais kompiuteriais. Panašu, kad su atnaujinimais bandoma šiek tiek sugrįžti atgal. Vartotojai nuo šiol visas reikalingas opcijas galės paprasčiau pasiekti klaviatūros ir pelės pagalba. Pavyzdžiui, įsijungus programėlę ir užvedus pelę į ekrano viršų, atsiras sumažinimo ir uždarymo parinktys, o nuvedus į apačią, pasirodys visiems puikiai pažįstama veiksmų juosta. Taip pat galima pasirinkti, kad kompiuteris iškart užsikrautų į įprastą darbastalį, o paieškos, kompiuterio išjungimo ir nustatymų parinktys tapo lengviau prieinamos tiesiai iš pradžios ekrano. Prie įrankių juostos nuo šiol galima pridėti nuorodas į „Windows Store“ programėles.

Visgi labiausiai atkreiptinas dėmesys į didėjančią Microsoft prietaisų sinergiją. Atnaujinimai buvo pristatyti ir “Windows Phone” sistemai. Po jų telefonas ir kompiuteris taps dar stipriau susietas. Pavyzdžiui, pakeitus „Windows Phone 8.1“ temos spalvą telefone, ji automatiškai pasikeis ir vartotojo kompiuteriuose. Be to, automatiškai sinchronizuosis bevielio interneto slaptažodžiai, o „Internet Explorer 11“ mobiliajame telefone leis matyti puslapius, kurie buvo atidaryti kompiuteryje. Atnaujinta „Windows Phone 8.1suteikia ir daugiau galimybių telefoną pritaikyti savo poreikiams. Operacinės sistema turi patobulintą pradžios ekraną. Dabar vartotojai gali pridėti trečią vidutinio dydžio plytelę ant visų dydžių ekranų, keisti darbastalio fono atvaizdą. Taip pat atsirado ir veiksmų centras, leidžiantis greitai pasiekti reikalingiausius nustatymus bei pamatyti programėlių pranešimus.

„Windows 8.1 Update“ bus pradėtas platinti per „Windows Update“ balandžio 8 dieną. Turintys „Windows 8“ jį galės atsisiųsti per „Windows Store. „Windows Phone 8.1“ nemokamai įsidiegti irgu bus galima artimiausiu metu.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.