...

Lietuvos startuolis pristato pirmąjį pasaulyje bevariklį magnetinį trintuvą

Verslas

2022.09.16

Autorius: Raminta Žalkauskaitė

Temos: , .

Lietuvos startuolis pristato pirmąjį pasaulyje bevariklį magnetinį trintuvą

Adomas Trakšelis Asmeninio albumo nuotrauka

„Millo air“ įkūrėjas Adomas Trakšelis pasakoja, kad idėja sukurti tokį trintuvą kilo iš nusivylimo, kurį patiria beveik visi gaminantys kokteilius: „Nuo tada, kai buvo išrasti trintuvai, jie mažai pasikeitė – vis dar yra triukšmingi, netvarkingi ir sunkiai plaunami. Dėl to netenkame galimybės greitai ir sveikai pavalgyti, o noro pagerinti mitybą atsisakome dėl laiko ir patogumo stokos. Norėjau sukurti trintuvą, kuris būtų patogus ir lengvai naudojamas“, – apie savo inovaciją sako jis.

„Millo air“ yra 2016 m. įsteigtas Lietuvos startuolis. Įmonė 2017 m. „Kickstarter“ svetainėje pristatė savo pirmąjį trintuvą „Millo one“, kuris iš karto tapo hitu. Žiniasklaidą nustebino tai, kad mažos šalies pradedančioji įmonė sugebėjo pasiekti tai, ko kiti anksčiau nesugebėjo. „Millo“ teigia laimėjusi daugybę dizaino apdovanojimų ir net atkreipusi didžiausios technologijų pramonės milžinės „Philips“ dėmesį. Įspūdingiausia, kad jis gavo „Amazon“ apdovanojimą už vieną iš 20 geriausių 2021 m. inovacijų.

„Millo Appliances“ yra maisto technologijų bendrovė, kurios misija – įkvėpti pasaulio bendruomenę rinktis sveikesnę ir tvaresnę mitybą, kuriant naujoviškus sprendimus kaip paprastai ir maloniai gaminti maistą. Įmonė „Millo Appliances“ pritraukė daugiau nei 2,5 mln. eurų investicijų iš verslo angelų, rizikos kapitalo ir Europos fondų.

Įkvėptas besisukančio žaislo

„Millo air“ varomas revoliucine magnetine oro pavara. Dėl stulbinančios 450 W didžiausios galios ir vokiečių sukurtų ašmenų per kelias sekundes lengvai sutrina ledą, riešutus ar net viso dydžio morką. Itin lengvas (3 kg), visiškai tylus (tik 65 dBA) ir atsparus vandeniui „Millo air“ yra geriausias nešiojamasis trintuvas.

„Kaip bebūtų keista, įkvėpimo sukurti „Millo“ gavau stebėdamas, kaip mano mažoji dukra žaidžia su besisukančiu žaislu. Mane taip sužavėjo, kad lėlė buvo varoma ne varikliu, o sukosi magnetu, kad iš to ir gimė „Millo“ idėja“, – pasakoja Adomas Trakšelis.

Naudojant „Millo“ oro trintuvą tereikia į puodelį įdėti mėgstamų ingredientų, pasirinkti nustatytą trynimo režimą ir mažiau nei per minutę turėti šilkinio švelnumo gėrimą. Tada greitai nuplauti atviro profilio trintuvo dangtelį po čiaupu ir vėl naudoti.

Naujasis „Millo air“ – belaidis magnetinis trintuvas, kuris sklandžiai įkraunamas ant specialiai sukurto automatinio sieninio įkrovimo kablio. Jį galima lengvai pritvirtinti prie sienos per kelias minutes, todėl galima pasigaminti kokteilių kada panorėjus.

Revoliucinė technologija

Svarbiausia naujojo „Millo“ trintuvo ypatybė – magnetinė oro pavara, kurią įkūrėjai praminė MAD. Tai patentuota technologija, kurią Adomas išrado prieš kelerius metus, kai kūrė jų pirmąjį gaminį „Millo One“. Įkūrėjas sako, kad ji iš naujo apibrėžia pačią trintuvo veikimo esmę. „Millo air“ varomas galingo magnetinio lauko generatoriumi, todėl nėra fizinio ryšio tarp trintuvo pagrindo ir jo dangčio. Dėl šios revoliucinės technologijos dabar trintuvą galima naudoti anksčiau neįsivaizduojamose vietose – biure, sporto salėje, paplūdimyje ar net kalnuose.

„Millo“ trintuvas yra pirmasis gaminys demonstruojantis MAD technologijos galimybes ir didžiulius privalumus, o trynimas yra vienas sunkiausių darbų – visa kita yra paprasta.

Ambicingi planai

„Millo“ oro trintuvas yra pirmasis magnetinės oro pavaros inovacijos pritaikymas virtuvėje. Įmonė šią technologiją laiko pirmuoju žingsniu link universalios tvarios virtuvės, kurioje viena pavara gali būti naudojama daugeliui prietaisų. Per ateinančius metus „Millo“ tikisi išleisti daug priedų, kurie visi bus suderinami su tuo pačiu pagrindu ir galiausiai šią technologiją integruoti į standartinę namų indukcinę viryklę. Įmonė jau dirba su kavos malimo mašinėlė, tikisi sukurti maisto smulkintuvą, kūdikių maisto trintuvą, sulčiaspaudę ir dar daug kitų gaminių.

Adomo tikslas – paversti „Millo“ pradiniu tašku, nuo kurio būtų galima iš naujo apmąstyti technologijų ir mitybos santykį ir žmonėms visame pasaulyje padėti gyventi sveikiau.

„Atnaujinti virtuvės pramonę ir iš esmės sumažinti elektronikos atliekų kiekį gaminant 10 kartų mažiau prietaisų. Mūsų misija – įtvirtinti magnetinę oro pavarą kaip naują tvarios virtuvės standartą – namų virtuvei užtenka vienos magnetinės pavaros, kad būtų galima maitinti visus suktis reikalingus prietaisus“, – sako Adomas Trakšelis.

 

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.