...

Kauno startuoliai apdovanoti už pasiekimus pasaulinėje inovacijų rinkoje

Verslas

2022.12.05

Autorius: bzn start

Temos: , .

Kauno startuoliai apdovanoti už pasiekimus pasaulinėje inovacijų rinkoje

Skaičiuojama, kad Lietuvoje veikiančių startuolių vertė per pastaruosius kelerius metus išaugo bene 17 kartų, įmonių skaičius augo net 40 procentų. Tuo metu Kaunas garsėja ne tik tradicinės pramonės įvairove, besiplėtojančiu inžinerijos sektoriumi, bet ir augančiu dėmesiu kosmoso technologijoms, medicinos inovacijomis ir biotechnologijomis. Kokios naujovės užkariauja ne tik šalies, bet ir užsienio inovacijoms imlias rinkas Kauno inovacijų bendruomenė susitiko ketvirtadienį vykusiuose Tech-Park Kaunas ir asociacijos „Santakos slėnis“ bei agentūros Kaunas IN Startuolių apdovanojimuose. 

Šie metai išskirtiniai ir Kaune įsikūrusiai „Nord Security“ komandai, kurios produktas „Nord VPN“ tapo antruoju šalies verslo vienaragiu. 2021-aisiais metų marketingo ir rinkodaros vadove išrinkta „Nord Security“ Toma Sabaliauskienė renginyje apžvelgė esminius faktorius, padedančius tarptautinėje technologinių inovacijų rinkoje. 

„Nors prie sėkmės prisideda daug faktorių, išskirčiau keletą esminių dalykų. Kas liečia strateginius dalykus, tai globalus mąstymas. Anglų kalba neriboja būti Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV), Jungtinės Karalystės (JK), Australijos ar Kanados rinkose. Kalbant apie marketingą, mūsų verslo tikslas ir buvo marketingo tikslas. Labai daug dalykų apskaičiuojami, grįsti matematika. Ir, žinoma, svarbu yra žmonės, talentai“, pasakojo T. Sabaliauskienė.

Nugalėtojus, didžiausią proveržį šiemet atlikusias komandas išrinko šalies startuolių ekosistemos atstovai, investuotojai, o publikos simpatiją viešame balsavime rinko vieno didžiausių naujienų portalų skaitytojai. Pastaruoju tapo medicinos technologijų startuolis „Turimeda“, kuriantis dirbtinio intelekto algoritmus, skirtus žmogaus aortos ligų diagnostikai, registravimui ir priežiūrai.

Apdovanojimai skirtingose srityse

Socialinių medijų simpatijas pelnė Kauno Technologijos Universiteto Startup Space startuolio „Our Pocket Hero“ komanda, sukūrusi kasdienius drabužius cukriniu diabetu sergantiems vaikams. Tai pirmieji viršutiniai drabužiai pasaulyje, leidžiantys patogiai dėvėti insulino pompą. „Mano startuolis gimė iš poreikio, kai mano draugės berniukas susirgo cukriniu diabetu. Mes neradome jam pritaikytų drabužių. Šiandien yra daugiau nei 200 vaikų iš 26 skirtingų šalių besidžiaugiančių šiais drabužėliais“, kalbėjo „Our Pocket Hero“ startuolį įkūrusi Simona Koncytė.

Metų biotechnologinių sprendimų išrinktas Vytauto Didžiojo Universiteto mokslininkų „Amber Charge“ komanda sukūrė pirmąją elektrinių impulsų generavimo sistemą, galinčią vykdyti selektyvią elektroporaciją. Tokios savybės leidžia dešimtis ar net šimtus kartų padidinti vaistų efektyvumą.

Pramogų technologijų kūrėjai „TutoTOONS“ apdovanoti už sparčiausią metų augimą. Žaidimų studija išleido daugiau nei 300 mobiliųjų žaidimų vaikams. Jie leidžia ne tik pramogauti, bet ir suteikia vaikams emocinio raštingumo ugdymo, bendravimo ar kasdienių pareigų žinių.

Metų sveikatos technologijų sprendimo titulą pelnęs „PIOAS“ komandos išmanusis įrenginys palengvina nuotolinį bendravimą su gydytoju ir leidžia užtikrinti saugesnę aplinką Covid-19 pacientui sveikti. Ateityje prietaisą medikai planuoja taikyti gydydami ir itin paplitusį plaučių vėžį.

Renginys subūrė agentūros Kaunas IN, SAMSUNG Lietuva, asociacijos „Santakos slėnis“ narius: Tech-Park Kaunas, Kauno technologijos universitetu, Lietuvos sveikatos mokslų universitetu, Vytauto Didžiojo universitetu ir Lietuvos energetikos institutu. Šį rudenį pokyčiai įvyko ir Kauno startuolių ekosistemoje Kauno mokslo ir technologijų parkas tapo Tech-Park Kaunas inovatorių bendruomene. 

„Dirbame su kūrėjais ir mokslininkais, kurie brėžia ateities technologijų tendencijas. Kaunas yra puiki startuolio pradžios platforma. Čia veikia du svarbiausi faktoriai startuolių galia ir Kauno dvasia, šie du komponentai padeda išaugti ir gyventi“, sako Tech-Park Kaunas direktorius Paulius Nezabitauskas.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.