...

Interneto svetainių dizaino perspektyvos

Verslas

2015.07.09

Autorius: Kristina Augustinaitė

Temos: , .

Interneto svetainių dizaino perspektyvos

WEB dizaineris, projektų kūrėjas ir SEO projektų vadovas - Kastytis Bakanauskas. Asmeninio albumo nuotr.

Nors interneto svetainių dizainas vis labiau pritaikomas mobiliesiems įrenginiams, WEB dizaineris, projektų kūrėjas ir SEO projektų vadovas Kastytis Bakanauskas neabejoja, kad stacionarūs ir nešiojamieji kompiuteriai gyvuos dar ilgai, galbūt tik pakeis tam tikras savo formas, todėl, kuriant interneto svetainių dizaino sprendimus ir prognozuojant WEB dizaino ateitį, vertėtų tai turėti omenyje.

Klientų lūkesčiai

K. Bakanauskas atskleidžia, kad klientai dažniausiai nori paprastos ir švarios interneto svetainės – tai yra šių dienų standartas, kuriuo savo darbe vadovaujasi ir pats WEB dizaineris. Vis dėlto dar atsiranda klientų, norinčių kurti interneto svetaines, pritaikytas tik standartiniams įrenginiams ir neapimančias mobiliosios interneto svetainės versijos. „Tokiais atvejais tenka atsisakyti užsakymų, nes paprasčiausiai nematau perspektyvos, juk klientui vis tiek anksčiau ar vėliau prireiks susikurti mobiliąją versiją“, – teigia K. Bakanauskas. Pašnekovas pataria atkreipti dėmesį, kad „Google“ buvo viešai paskelbusi, jog mobiliesiems įrenginiams nepritaikytų interneto svetainių reitingai „Google“ paieškoje smuks.

„Norint, kad tokia interneto svetainė išliktų patraukli ir po dešimtmečio, patarčiau nenutolti nuo laiko patvirtintų sprendimų“

K. Bakanauskas


Iššūkiai WEB dizaino srityje

Vienu pagrindinių savo darbo iššūkių WEB dizaineris įvardija kliento įkalbėjimą pasirinkti dizaino sprendimą, kuris klientui būtų naudingesnis žvelgiant į ateitį. Pašnekovas įsitikinęs, kad klientai dažnai nesupranta, jog interneto svetainių kūrėjai svetainę mato ne tik kaip blizgantį popieriuką, bet įžvelgia ir jos veikimo mechanizmą, todėl vertėtų atsižvelgti ir pasitikėti specialistų patarimais. Interneto svetainių dizainui vis labiau prisitaikant prie mobiliųjų įrenginių, stacionariems ar nešiojamiesiems kompiuteriams skirtas WEB dizainas dažnai būna neišbaigtas, atrodo neskoningai arba gremėzdiškai. K. Bakanauskas siūlo nepamiršti, kad interneto svetainės tebėra dažniau lankomos per standartinius įrenginius, tad interneto svetainių dizainas pirmiausia turėtų būti tam pritaikytas.

Išliekamoji WEB dizaino vertė

WEB dizaineris K. Bakanauskas įsitikinęs, kad klasikinis interneto svetainės dizainas turi išliekamąją vertę lygiai taip pat kaip visais laikais vertinama klasikinė muzika. „Norint, kad tokia interneto svetainė išliktų patraukli ir po dešimtmečio, patarčiau nenutolti nuo laiko patvirtintų sprendimų“, – sako pašnekovas. Juk interneto tendencijos kinta labai greitai, o vadovaudamiesi kiekviena nauja mada nesuspėsime atnaujinti savo svetainės, tad galbūt reikėtų likti prie standartinių principų – stengtis, kad svetainė veiktų nepriekaištingai, būtų estetiška ir skoninga. Kūrybiškas WEB dizainas, pasak K. Bakanausko, yra toks, kuris priverčia klientą sugrįžti į tą svetainę dar bent kelis kartus, net jeigu klientas ten jau gavo visą reikiamą informaciją. Taigi novatoriškas interneto svetainės dizainas skatina sugrįžti ir dar kartą ja pasigrožėti.

Įkvėpimo šaltiniai

WEB dizaineris K. Bakanauskas teigia įkvėpimo besisemiantis iš įvairių šaltinių. Kūrybinių minčių kyla besidomint kitų dizainerių darbais, žiūrint filmus ar važinėjant dviračiu. Pašnekovas įsitikinęs, kad nereikia kiekvienam projektui ieškoti gilių idėjų, nes dažniausiai klientai tiesiog nori paprasto ir jiems suprantamo sprendimo, todėl WEB dizaineris daugiausia laiko skiria interneto svetainės kokybei, siekdamas užtikrinti, kad ji veiktų tinkamai ir būtų saugi. „Internetinis saugumas yra didžiausias prioritetas kuriant interneto dizainą,“ – tikina K. Bakanauskas.

Patarimas būsimiems WEB dizaineriams

Norintiesiems dirbti WEB dizaino srityje K. Bakanauskas pataria pirmiausia pradėti džiaugtis gyvenimu. Juk tik visiška minčių laisvė leis sukurti tai, kas bus miela pačiam dizaineriui ir jo klientams, o WEB dizaino kūrimas nebus tik darbas. „Lietuvoje be galo gera gyventi – čia tiek daug perspektyvų kurti, mokytis, tad reikia tik netingėti viską pasiimti, be to, užsiimti WEB dizainu ir kitomis IT sritimis čia yra puikios galimybės.“

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.