...

Dar daugiau galimybių moterims patekti į IT sritį – prasideda „She Goes Tech“ vasaros sezonas

Verslas

2022.05.27

Autorius: bzn start

Temos: , .

Dar daugiau galimybių moterims patekti į IT sritį – prasideda „She Goes Tech“ vasaros sezonas

Maksims Jegorovs Asmeninio albumo nuotrauka

Siekdama padėti moterims susikurti tvirtą pagrindą tolesniems mokslams informacinių technologijų (IT) srityje ir joje vėliau siekti karjeros aukštumų, tarptautinė IT kompanija „Accenture“ kartu su organizacija „Women Go Tech“ pradeda „She Goes Tech“ programos vasaros sezoną. Šįkart IT sektoriaus subtilybių Lietuvoje iš viso nemokamai mokysis net 180 moterų.

Lietuvoje tik šių metų pradžioje startavusi „She Goes Tech“ programa pritaikyta bazinių informatikos žinių neturinčioms, bet analitiniu mąstymu pasižyminčioms, gerai anglų kalbą mokančioms ir, svarbiausia, pradėti karjerą IT srityje trokštančioms moterims. Kadangi užsiėmimai organizuojami šiokiadienių vakarais, joms suteikiama daugiau galimybių derinti kursus su darbine veikla ar kitais kursais.

„Ši mokymo programa ypač tinka moterims, norinčioms pakeisti savo gyvenimą – juk tai galimybė pradėti naują karjerą ir paaugti profesine prasme. Kad būsimoms programos dalyvėms būtų lengviau išsirinkti jų poreikius geriausiai atitinkančią mokymų kryptį, kviečiu jau birželio pirmąją prisijungti prie „Women Go Tech“ feisbuko paskyroje organizuojamo internetinio renginio. Jame savo patirtimi dalinsis ekspertai, mentoriai ir „She Goes Tech“ dalyvės“, – ragina „Women Go Tech“ programos direktorė Giedrė Šėmytė.

O rinktis tikrai yra iš ko. Dalyvauti „She Goes Tech“ programoje atrinktos ir postūmį keisti savo karjerą gavusios moterys galės mokytis „Java“, „JavaScript“, “.NET“ programavimo kalbų, daugiau sužinoti apie didžiuosius duomenis ar dalyvauti visai neseniai pristatytuose mokymuose apie „Python“ programavimo kalbą. Tai dar ne viskas – programos dalyvės galės semtis žinių apie „DevOps“ principus, debesų technologijas ir verslo valdymo sistemą „SAP Analytics“. Ankstesnių, nuo 2019 metų Latvijoje rengiamų „She Goes Tech“ programos sezonų patirtis atskleidė, kad įgyti IT įgūdžių dažniausiai nusprendžia jau darbinės patirties finansinių paslaugų ar vienoje iš gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos ir matematikos sričių turinčios moterys. Dažna jų yra baigusi ekonomikos studijas.

Svarbus noras tobulėti

„Technologijos sparčiai tobulėja ir suteikia naujų galimybių. Juk sektorius nuolat auga, yra stabilus, jame dirbantiems žmonėms sudaromos geros darbo sąlygos, galima dirbti nuotoliniu būdu iš bet kurios Lietuvos vietos ir lengviau suderinti profesinį bei asmeninį gyvenimus. Tad turbūt ne veltui pastaraisiais metais vis labiau domimasi karjeros galimybėmis IT sektoriuje. Tačiau reikia suprasti, kad darbas IT industrijoje yra įdomus ir nemonotoniškas, technologijos vystosi labai sparčiai, todėl reikia daug noro tobulėti, gebėti mokytis ir įgyti naujų žinių. Tai būtina išlaikyti visą gyvenimą, todėl pasibaigus šiam „She Goes Tech“ sezonui kviečiu iškart teikti paraiškas ir tolesniems mokymams „Accenture bootcamp“ programoje“, – jau dabar „She Goes Tech“ programos dalyves imtis sekančių žingsnių siekiant karjeros IT srityje motyvuoja „Accenture Baltics“ vadovas Maksims Jegorovs.

Dėl dalyvavimo „She Goes Tech“ programoje gautos paraiškos bus vertinamos palaipsniui, atsižvelgiant į šio sezono pradžios datą. Prieš prasidedant kursams kandidatės turės atlikti du testus, kad būtų patikrinti jų anglų kalbos ir analitinio mąstymo įgūdžiai. Taip pat bus atkreiptas dėmesys į kandidačių patirtį ir motyvaciją mokytis. Daugiau informacijos apie mokymus ir paraiškų teikimo terminus – programos internetinėje svetainėje.

„She Goes Tech“ programa startavo dar 2019 metais Latvijoje. Jais siekiama paskatinti moteris rinktis karjerą IT sektoriuje. Tai, panašu, pavyko. Ankstesnių programos sezonų dalyvių patirtis rodo, kad „She Goes Tech“ padėjo įgyti IT sektoriui reikalingų būtiniausių žinių, motyvavo siekti tolesnės karjeros ir paskatino dar labiau tobulinti savo įgūdžius. Be to, kai kurios programos dalyvės jau sėkmingai dirba IT industrijoje įvairiose tiek vietinėse, tiek tarptautinėse įmonėse, pavyzdžiui, „Accenture“.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.