...

D. Bagdžiūnas: kelias į sėkmingą elektroninę ateitį – gerų specialistų ugdymas

Verslas

2015.05.31

Autorius: Marija Rudzevičiūtė

Temos: , .

D. Bagdžiūnas: kelias į sėkmingą elektroninę ateitį – gerų specialistų ugdymas

E. įrankių naudojimas verslo srityje priklauso nuo e. raštingumo kompetencijos Asmeninio albumo nuotrr.

„Elektroniniai sprendimai skverbiasi į verslo kasdienybę didžiuliu greičiu. Kokia nors forma juos naudoja kone visos organizacijos – nuo vieno žmogaus įmonės iki pasaulinių korporacijų“, – neišvengiamu e. įrankių atkeliavimu į bet kurį verslą įsitikinęs interneto sprendimų bendrovės „Gaumina“ direktorius Darius Bagdžiūnas.

Kuo naudojasi Lietuvos verslininkai?

Populiariausia verslo internetinių priemonių grupė Lietuvoje – programos „debesyje“. Ji apima visus įrankius, kuriuos anksčiau reikėjo įdiegti kompiuteryje, tinkle ar serveryje, o dabar galima pasiekti per internetą. Tai elektroninis paštas, biuro paketas, interneto statistika, buhalterija, susitikimų registravimas, CRM ir naujienlaiškių sistemos. Lietuvoje populiarūs ir skaitmeniniai reklamos įrankiai – žinučių transliavimas socialiniuose tinkluose ar reklamos pirkimo, reklaminių kampanijų valdymas.

 

Karščiausios startuolių kryptis: specialistų jungimo ir vertikalių agregavimo sprendimai

D.Bagdžiūnas

 

Kokios yra pasaulinės verslo e. įrankių tendencijos?

Įrankiai gaminami kiekvienoje kategorijoje ir beveik kiekvienam procesui. Norėčiau paminėti karščiausias startuolių kryptis: specialistų jungimo ir vertikalių agregavimo sprendimai.

Specialistų jungimo įrankiai leidžia jums konkretų darbą nusipirkti iš fizinio asmens bet kur pasaulyje. Jei konkrečiai, pavyzdžiui: „Clarity.fm“ (sieja pradedančius verslininkus ir investuotojus / patarėjus iš viso pasaulio), „Scienceexchange.com“ (sieja įmones ir mokslininkus), „Codementor.io“ (čia patyrę programuotojai padeda nepatyrusiems), „Videopixie.com“ (darbuojasi vaizdo montuotojai ir animatoriai), „Babelverse.com“ (teikia vertimų paslaugas), „Flightfox“ (agentai padeda rasti pigiausius skrydžius pagal sukurtą užduotį), „LawTrades.com“ (galima dirbti tiesiai su teisininkais, nesinaudojant jų biurais).

Vertikalių agregavimas – tai projektai, kurie sieja visą paklausą ir visą pasiūlą vienoje siauroje srityje. Čia galiu paminėti: „Eruditor.ru“ (sieja dėstytojus ir studentus), „Peecho.com“ (tarpininkas tarp spausdintojų ir spaustuvių), „Homejoy.com“ (sieja biurus, kuriems reikia valymo paslaugų, ir valymo įmones), „Taxibeat.com“ (sieja taksi pasiūlą ir paklausą). Tokių pavyzdžių yra labai daug iš kiekvienos srities.

Kaip verslui tinkamai įsisavinti elektronines naujoves?

E. įrankių naudojimas verslo srityje priklauso nuo e. raštingumo kompetencijos – domėjimosi IT naujovėmis, suvokimo, ką technologijos gali atnešti verslui, mažindamos išlaidas ir didindamos pajamas. Natūraliai jaunesnio amžiaus asmenims naujus dalykus priimti lengviau nei vyresniems, todėl vyresni vadovai turi arba, prisiminę jaunystę, atsiverti naujovėms, arba formuoti komandą, kurioje būtų asmenys, jau gana gerai išmanantys verslo specifiką, bet dar nepraradę gebėjimo priimti naujovių.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.