...

Atidarytas unikalus socialinių inovacijų mokslinių laboratorijų pastatas

Verslas

2015.09.30

Autorius: Kristina Augustinaitė

Temos: .

Atidarytas unikalus socialinių inovacijų mokslinių laboratorijų pastatas

Atidarytas unikalus socialinių inovacijų mokslinių laboratorijų pastatas. Vydūno Gelumbausko nuotr.

Tikimasi, kad neseniai duris atvėręs naujasis Mykolo Romerio universiteto (MRU) laboratorijų tinklas taps unikaliais socialinių inovacijų namais, kur bus skatinamas glaudus mokslo ir verslo bendradarbiavimas bei realus mokslinių tyrimų pritaikymas visuomenės problemoms spręsti. Jame įrengta 19 modernių laboratorijų, apimančių skirtingas mokslo sritis, o naujojo keturių aukštų MRU LAB pastato bendras plotas – daugiau kaip 3 tūkst. kv. metrų. Pirmame aukšte įrengtos viešosios erdvės studentams, akademinei bendruomenei, socialiniams partneriams su atviromis grupiniam darbui ir idėjoms kurti pritaikytomis erdvėmis, mobiliomis darbo vietomis, dviem auditorijomis (80 ir 30 vietų), skirtomis susitikimams, pristatymams ir konferencijoms.

Kūrybiškumas padės spręsti socialines problemas

Pasak MRU mokslo ir tarptautinių ryšių prorektorės, socialinių inovacijų laboratorijų tinklo MRU LAB iniciatorės dr. Ingos Žalėnienės, vienas svarbiausių MRU LAB tikslų – glaudus mokslo, verslo ir valdžios institucijų bendradarbiavimas, veiksmingas įvairių socialinių mokslinių tyrimų rezultatų pritaikymas visuomenės problemoms spręsti. „Gyvename bendradarbiavimo epochoje ir tik kartu spręsdami problemas galime įveikti svarbiausius šiuolaikinės visuomenės iššūkius“, – teigia pašnekovė.

 

„Universitetinė aplinka yra puiki erdvė novatoriškiems sumanymams, tačiau būtinas universiteto atvirumas naujovėms ir realūs veiksmai, tokie kaip verslo įtraukimas į paskaitas ir tyrimų centrus“

Dr. I. Žalėnienė

 

Dr. I. Žalėnienė įsitikinusi, kad technologijos padeda išspręsti socialines problemas, tačiau kas nors turi šias problemas įvardyti, atlikti mokslinius tyrimus ir pasiūlyti tinkamus sprendimus. Tai gali padaryti tik socialiai atsakingas, kūrybingas ir išsilavinęs žmogus. Todėl humanitarinių, socialinių mokslų svarba dabar kaip niekad didelė, o sinergija su technologiniais mokslais tik padeda sėkmingiau susidoroti su pasauliniais iššūkiais.

Tokiam požiūriui pritaria ir viena šio tinklo partnerių, „BZN start“ įkūrėja Živilė Baubonienė, teigianti, kad aktyvi ir sėkminga sinergija tarp mokslo ir verslo gali būti užtikrinta tik tuomet, kai mokslo institucijos kartu su verslu imasi spręsti problemas, įtraukdamos universiteto bendruomenę ir pateikdamos novatoriškus sprendimus, idėjas, kurias verslas padėtų komercializuoti. „Universitetinė aplinka yra puiki erdvė novatoriškiems sumanymams, tačiau būtinas universiteto atvirumas naujovėms ir realūs veiksmai, tokie kaip verslo įtraukimas į paskaitas ir tyrimų centrus“, – tikina pašnekovė.

Mokslo ir verslo bendradarbiavimas

Ž. Baubonienė pabrėžia, kad MRU LAB projektas išskirtinis ir unikalus savo ambicingais planais plėtojant sinergiją tarp mokslo ir verslo, taip pat plėtojant tarptautinius projektus ir dalijantis gerąja praktika su tarptautiniais partneriais. Priklausydamas Azijos ir Europos socialinių technologijų konsorciumui (SOCTECH), jungiančiam net septynias šalis, tokias kaip Pietų Korėja, Japonija, Italija, Kroatija, Švedija, Didžioji Britanija ir Kinija, MRU turi puikias tarptautines galimybes ir pasauliniam požiūriui atskleisti.

Sėkmė ateis, kai tenkins realius ūkio poreikius

MRU LAB intelektinės nuosavybės laboratorijai vadovaujantis prof. dr. Mindaugas Kiškis tvirtina, kad inovacijos yra silpniausia Lietuvos ekonomikos grandis. „Mūsų atlikti tyrimai rodo, kad tik apie 15 proc. lietuviškų išradimų yra realiai panaudojami novatoriškiems produktams ir paslaugoms. Tai reiškia, kad net 85 proc. inovacijų ir su jomis susijusio intelektinio potencialo (žmonių) nepanaudojama taip, kaip galėtų, – sako MRU LAB intelektinės nuosavybės laboratorijos vadovas. – MRU LAB sulauks sėkmės tada, kai bus atsigręžta į realius ūkio poreikius, paklausą ir tai, ko išties reikia verslui ir visuomenei. Tai yra pamatinis MRU LAB principas ir labai tikiuosi, kad jį pavyks įgyvendinti.“

Svarbu suprasti, ką ir kodėl darote

Pasak prof dr. M. Kiškio, mokslas yra vienas, o jo skirstymas į technologinius, socialinius ir kitokius mokslus daugeliu atvejų yra sintetinis. Juk visų laikų didžiausias Vakarų civilizacijos mokslininkas, Aristotelis, tyrė ir gamtą, ir visuomenę, spėjo atomų egzistavimą ir aiškino valstybės organizacijos principus. Dauguma didžiųjų mokslininkų buvo tokie pat universalūs. Pašnekovas mini vieną garsiausių JAV fizikų Richardą Feynmaną, dirbusį kvantinės mechanikos, biologijos, edukologijos ir net muzikos srityse. Dauguma socialinių mokslų, kaip ir technologiniai, gyvybės ar gamtos mokslai, naudoja tą patį metodą – statistinę analizę. MRU LAB intelektinės nuosavybės laboratorijos vadovas įsitikinęs, kad gyvenime ir versle svarbiausia, kad žmogus suprastų, ką daro, kokie jo darbo rezultatai ir kaip juos įvertinti. „Manau, kad visiškai nesvarbu, ką žmogus studijuoja, o svarbu, kad jis išsiugdytų objektyviais duomenimis (rezultatais) pagrįstą darbo etiką ir norą nuolat mokytis. Profesiją visuomet galima gana lengvai pakeisti, tačiau minėtų dalykų – ne“, – tvirtina pašnekovas.

MRU LAB

189-1443604436-376416.jpg 189-1443604436-723675.jpg 189-1443604436-599116.jpg 189-1443604436-829603.jpg 189-1443604436-799249.jpg

Ekspertai

Dr. Živilė Glaveckaitė

Dr. Živilė Glaveckaitė

„bzn start” įkūrėja, vadovė. / UAB „Glaveckaitė Media”

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.