...

‏Studentų sukurta programėlė, padeda pažaboti savo išlaidas

Verslas

2015.06.19

Autorius: ‏BZN start

Temos: , .

‏Studentų sukurta programėlė, padeda pažaboti savo išlaidas

Asmeninius finansus padėsiančios valdyti programėlės „Studento biudžetas“ kūrėjai. Asmeninio albumo nuotr.

Vilniaus kolegijos studentai sukūrė asmeninius finansus padėsiančią valdyti programėlę „Studento biudžetas“. Programėlė prieinama visiems, naudojantiems Windows operacinę sistemą savo telefone. Ją galima įsigyti ir naudotis nemokamai. Ateities planuose – ir programėlės versijos kitoms platformoms.

‏Naudojantis studentų sukurtu įrankiu bus galima lengvai stebėti, fiksuoti ir analizuoti patiriamas išlaidas bei gaunamas pajamas. Programėlės naudotojai taip pat matys, kokioms kategorijoms išleidžiama daugiausiai, bus galimybė peržiūrėti visų įrašų istoriją bei mėnesio statistiką. Naujasis įrankis taip pat padės sutaupyti svajonėms bei visuomet primins apie save, jei kartais būtų pamiršta įvesti naujus duomenis.

‏„Šis projektas – tai pavyzdys kaip fakultetai turėtų bendradarbiauti su įmonėmis, suteikdami galimybę studentams teorines žinias pritaikyti praktikoje, mokytis, tobulėti ir atverti didesnes tolimesnės karjeros galimybes“

dr. M. Liogys

‏Studentų apklausos duomenimis, dažno studento mėnesinės pajamos siekia nuo 115 iki 230 eurų. Didžioji dalis gaunamų pajamų pasiskirsto po tokias išlaidų kategorijas kaip maisto, būsto nuomos, pramogų, aprangos, transporto ir žalingų įpročių. Taip pat pastebėta, kad maistui dažnai yra skiriama kone tiek pat, kiek ir pramogoms ar žalingiems įpročiams – dažniausiai iki 60 eurų kiekvienai kategorijai. Tuo tarpu kone kas antro studento siekiamybė – per mėnesį sutaupyti iki 87 eurų.

Anot programėlės kūrėjų, dalyvavimas projekte visai komandai suteikė visapusišką naudą: „Iš pradžių dalyvavome paskatinti piniginės premijos laimėjusiai komandai, tačiau netrukome įsijausti į kūrybinį procesą ir mus pagavo azartas. Kurdami programėlę įgavome daug naujų žinių, turėjome puikią galimybę realizuoti savo pačių idėjas ir tobulinti programavimo įgūdžius, pritaikydami teorines žinias praktikoje. Bet svarbiausia – šis projektas mus išmokė dirbti komandoje“, – teigia laimėjusios studentų komandos atstovas Marius Bareiša.

‏„Šis projektas – tai pavyzdys kaip fakultetai turėtų bendradarbiauti su įmonėmis, suteikdami galimybę studentams teorines žinias pritaikyti praktikoje, mokytis, tobulėti ir atverti didesnes tolimesnės karjeros galimybes“, – kalba Vilniaus kolegijos Elektronikos ir informatikos katedros vedėjas doc. dr. Mindaugas Liogys.

‏Anot kolegijos atstovo, projektas „Studento biudžetas“ aktualus ir įdomus tuo, kad sujungia teoriją su gyvenimiška patirtimi. Tikimasi, kad studentų sukurta programėlė padės jaunimui sėkmingai planuoti kasdienes išlaidas, stebėti savo biudžetą, tokiu būdu sutaupyti bei lavinti finansų valdymo įgūdžius.

„Studento biudžetas“

179-1434623887-576020.jpg 179-1434623887-875340.jpg 179-1434623887-997255.jpg

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.