...

Visos startuolių finansavimo galimybės – vienoje vietoje

Verslas

2021.10.13

Autorius: bzn start

Temos: , .

Visos startuolių finansavimo galimybės – vienoje vietoje

R. Rudokienė Asmeninio albumo nuotr.

Nors šiuo metu netrūksta verslo finansavimo galimybių, tačiau finansinių lėšų trūkumas inovatyvaus verslo vystymui – viena pagrindinių viso pasaulio startuolių problemų. Tai neaplenkia ir Lietuvos. Siekiant padėti atrasti finansavimo galimybes ir visą reikiamą informaciją finansavimo klausimais, „Startup Lithuania“ sukūrė interaktyvią platformą „Funding Guide“. Ji skirta padėti inovatyvių verslų kūrėjams atrasti jiems tinkamas lėšų pritraukimo galimybes.

„Kaip rodo „Startup Lithuania“ 2020 m. pabaigoje atliktos reprezentatyvios Lietuvos startuolių apklausos duomenys, net 39 proc. šalies startuolių susiduria su finansinių lėšų trūkumu. Tai itin apsunkina jų verslo vystymąsi. Konsultuojant startuolius pastebime, kad dažniausiai užduodami klausimai taipogi susiję su verslo finansavimu. Pirmą kartą kuriantiems inovatyvius verslus asmenims trūksta žinių apie investicijų pritraukimą, rizikos kapitalo fondų lūkesčius ar koks finansų pritraukimo būdas jiems tinkamiausias pagal verslo vystymo stadiją. Būtent todėl ir sukūrėme finansavimo gidą. Tikimės, kad ši platforma prisidės prie dar spartesnio startuolių augimo ir jų inovatyvų verslą perkels į kitą lygį“, – teigia Roberta Rudokienė, VšĮ „Versli Lietuva“ startuolių ekosistemos plėtros padalinio „Startup Lithuania“ vadovė.

Patogus valdymas

Interaktyvioje virtualioje platformoje startuoliai galės išsigryninti, kuriomis finansavimo galimybėmis jie gali pasinaudoti. Taip pat atrasti šiuo metu jiems pateiktus pasiūlymus ar priemones. Startuolių kūrėjai šioje platformoje turės galimybę nuolat pasitikrinti kokias finansavimo galimybes jiems siūlo akseleratoriai, verslo angelai, rizikos kapitalo fondo dalyviai, atrasti valstybės paramą ir pasiūlymus bei kitas startuolių ekosistemos dalyvių viešai skelbiamas galimybes gauti lėšų. Platformą galima rasti svetainėje: www.startuplithuania.com

Gytenis Galkis, akseleravimo fondo „70V“ partneris tiki, kad „Funding Guide“ kurs didelę vertę startuoliams. Tai, anot G. Galkio, padės jiems susigaudyti painiame kelyje.

„Kartu su visa „70V“ komanda labai džiaugiamės „Startup Lithuania“ iniciatyva sukurti interaktyvų startuolių finansavimo gidą. Vis daugiau žmonių domisi nuosavo verslo steigimu. Jie turi puikių įžvalgų ir idėjų, kaip pagerinti pasaulį, Lietuvos vyriausybė prisideda prie to sparčiai gerindama verslo vystymo aplinką bei kurdama puikias finansavimo galimybes vystantiems verslą Lietuvoje. Tačiau tikime, kad yra labai lengva pasiklysti tarp visų priemonių ir organizacijų suteikiančių paramą Turėti viską vienoje interaktyvioje svetainėje yra be galo patogu”, – sako Gytenis Galkis.

Jam antrina ir Rokas Pečiulaitis, rizikos kapitalo fondo „Contrarian Ventures” vykdantys partneris. Jis teigia, kad „Funding Guide“ palengvins startuolių kelionę kuriant verslą. Anot jo, daugelis jų vis dar susiduria su finansinių lėšų pritraukimo sunkumais.

„Džiugu, kad „Startup Lithuania” startavo su šia iniciatyva ir tikiu, kad ji bus itin aktuali ankstyvosios stadijos startuoliams. Žinoma, internetinėje erdvėje informacijos apie finansavimą yra pateikta gausiai, tačiau tinkamą informaciją atsirinkti reikia daug laiko, todėl tokie pagalbiniai įrankiai, kaip finansavimo gidas bus puiki priemonė jaunam verslui. Visgi, patys matome, kokių sunkumų patiria startuoliai ir kad jiems tokios pagalbos reikia”, – tikina Rokas Pečiulaitis.

Ekspertai

Roberta Rudokienė

Roberta Rudokienė

Vadovė / „Startup Lithuania“

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.