...

Svarbiausi 2017 m. įvykiai Lietuvos startuolių ir investuotojų aplinkoje

Verslas

2017.12.27

Autorius: Kristina Augustinaitė

Temos: , .

Svarbiausi 2017 m. įvykiai Lietuvos startuolių ir investuotojų aplinkoje

Rokas Tamošiūnas. BFL/Vyginto Skaraičio nuotr.

Apžvelgdamas svarbiausius įvykius, įvykusius startuolių ir investuotojų bendruomenėje per 2017-uosius, „Open Circle Capital“ partneris Rokas Tamošiūnas džiaugiasi startavusiais trimis naujais vidaus fondais: „Open Circle Capital“, „Lietuvos energijos“ paramos fondu ir Valstybiniu koinvestavimo fondu. Pašnekovas atkreipia dėmesį į šiemet vykusius ir besitęsiančius investavimo konkursus, didėjantį startuolių kapitalą ir didesnį verslo angelų bei fondų skaičių.

Investuotojų ir startuolių santykių keitėjai

Pasak R. Tamošiūno, valstybė vykdo nuoseklią programą ir sėkmingai laikosi savo principų bei užsibrėžtų investavimo etapų įgyvendinimo, todėl planuojama, kad kitąmet prisijungs dar bent trys nauji investavimo fondai.

Open Circle Capital“ partneris atskleidžia, kad kitąmet šis fondas siekia visu tempu investuoti startuolių bendruomenėje. Planuojama, kad rizikos kapitalo fondas „Open Circle Capital“ sudarys nemažai sandorių su startuoliais ir taps aktyviu startuolių ir investuotojų santykių formuotoju. „Tikimės tapti investuotojų ir startuolių santykių keitėjais. Sieksime, kad bendradarbiavimas taptų skaidresnis ir efektyvesnis“, – sako R. Tamošiūnas. Jis tikisi prisidėti prie pokyčių, padėsiančių keisti ankstyvosios stadijos investavimo aplinką.

Patirties svarba

 

„Startuoliams linkiu drąsos ir sėkmės įeinat į didžiausias pasaulio rinkas ir randant klientų, kuriais galima didžiuotis“

R. Tamošiūnas.

 

Pašnekovas atkreipia dėmesį, kad pagrindiniai vidaus investavimo fondai startuolių bendruomenei tapo prieinami tik nuo šio rudens, todėl tai atsispindi nedideliame sudarytų sandorių ir suteiktų investicijų skaičiuje. Pasak R. Tamošiūno, nors „Open Circle Capital“ startui prireikė didelio pasiruošimo, pradėti darbai klostėsi sklandžiai. „Open Circle Capital“ partneris džiaugiasi gerėjančiomis sąlygomis – augančia šalies ekonomika ir vartojimo lygiu.

Fondo „Open Circle Capital“ partneris tikina, kad startuolių bendruomenėje išryškėja vis daugiau žmonių, turinčių ilgalaikės darbo su startuoliais patirties. Daugėja startuolių steigėjų, pritraukusių investicijų ar netgi pardavusių savo sukurtus verslus. Mažiau patirties turinčių startuolių steigėjams R. Tamošiūnas patarė mokytis iš labiau patyrusiųjų, kurių startuolių aplinkoje jau yra apstu. „Baigėsi tie laikai, kai jaunatvišku entuziazmu ir energingumu galėdavai įtikinti aplinką, dabar labai reikia patirties“, – teigia jis.

Pasak pašnekovo, svarbu pradėti vertinti startuolius ne tik pagal jų pritrauktų investicijų kiekį, bet ir pagal jų generuojamas pajamas. „Startuoliams linkiu drąsos ir sėkmės įeinat į didžiausias pasaulio rinkas ir randant klientų, kuriais galima didžiuotis“, – sako R. Tamošiūnas.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.