...

Sukūrė iniciatyvą sklandžiam ugdymui nuotoliniu būdu

Verslas

2020.03.29

Autorius: Veronika Bielinytė

Temos: , , .

Sukūrė iniciatyvą sklandžiam ugdymui nuotoliniu būdu

Asociatyvinė nuotr. Pexels.com nuotr.

Kol švietimo bendruomenė ieško geriausių įrankių ugdymui nuotoliniu būdu, beveik 35 tūkst. Lietuvos moksleivių lieka į šį procesą neįtraukti, nes neturi tam reikalingų priemonių. Šią problemą ėmėsi spręsti hakatono „HackTheCrisis“ programoje susivieniję technologijų entuziastai. „Treatwell“ produkto vadovo Žilvino Lešinsko idėją įgyvendinusi komanda per savaitgalį sukūrė platformą, kuri padės kompiuteriais aprūpinti moksleivius, kurie karantino metu neturi galimybės mokytis nuotoliniu būdu. 

Jau dabar įvairios technologijų sektoriaus organizacijos yra kviečiamos užpildyti registracijos formą svetainėje www.mokyklanamuose.lt ir dovanoti apdulkėjusią nenaudojamą įrangą. Iš verslo partnerių gautas registracijas formas apdoros Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, kuri pagal turimus mokyklų poreikių duomenis paskirstys surinktą įrangą tiems, kam jos labiausiai reikia.

Vienas iš platformos „Mokykla namuose” kūrėjų Žilvinas Lešinskas teigia, kad mūsų yra pakankamai nenaudojamų kompiuterių, kuriuos dabar pats metas prikelti naujam gyvenimui.

„Įvedus karantiną, dešimtadalio pažeidžiamiausių moksleivių ugdymas praktiškai sustojo. Negalime žaisti kauliukais su jų ateitimi, todėl kviečiame verslą ir gyventojus dovanoti šiems vaikams savo senus kompiuterius. Užuot rinkę dulkes, jie suteiks pažeidžiamiausiems vaikams žinias”, – sako Ž. Lešinskas.

Gausus partnerių tinklas

Projekto partneriais jau tapo Ekonomikos ir inovacijų ministerija, Vilniaus miesto savivaldybė, Lietuvos Junior Achievement, „Laisvės media group“, „Herbertus“. Taip pat „Inventi“, „Treatwell“, „Telesoftas”, „Tesonet” ir dešimtys kitų IT sektoriaus įmonių. Projekto įgyvendintojai taip pat jau sulaukė dvidešimties kompiuterių iš kūrybinių technologijų akademijos „bit&Bite“.

„Šiuo metu esame įkvėpti vieningo tikslo – sumažinti susidariusią atskirtį ir suteikti galimybę mokytis namuose kiekvienam moksleiviui. Socialiai atsakingas verslas dabar turi puikią galimybę prisidėti savo resursais ir suteikti galimybę mokytis ir tobulėti būnant namuose visiems Lietuvos moksleiviams“ – teigia projekto idėjos autorius Žilvinas Lešinskas.

Projektą „Mokykla namuose“ įgyvendina daugiau nei 10 asmenų komanda sudaryta iš skirtingų organizacijų narių ir mentorių, tarp jų: Ornela Vasiliauskaitė, Milda Januškaitė, Dominykas Brezgys, Erika Maslauskaitė, Dovilė Juozapavičiūtė, Greta Aleknavičiūtė, Martynas Orkinas, Gediminas Kalnutis, Andželika Rusteikienė ir Žilvinas Lešinskas. Visa komanda dirba neatlygintinai ir savanoriškai.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.