...

„StartupHighway“ atvėrė vartus į Silicio slėnį

Verslas

2014.01.13

Autorius: Karolina Kondratjevaitė

Temos: .

„StartupHighway“ atvėrė vartus į Silicio slėnį

„StartupHighway“ atvėrė vartus į Silicio slėnį flickr.com nuotr.

Atsisveikinęs su Lietuvos „startupams“ itin sėkmingais 2013 metais didžiausias Baltijos šalyse verslo akceleratorius „StartupHighway“ nesnaudžia: neįpusėjus sausiui pristatyta nauja, ketvirtoji, naujo verslo skatinimo programa. Šiais metais su vienu geriausių pasaulyje universitetų „UC Berkeley“ (JAV, Silicio slėnis) užmezgus partnerystę akceleratoriaus dalyviai gaus net tik patyrusių mentorių konsultacijų ir finansinę pagalbą – geriausieji savo verslą toliau galės kurti prestižiniame inkubatoriuje „Skydeck“, įsikūrusiame šalia „UC Berkeley“.

Verslininkų meka

Į geriausių JAV universitetų dešimtuką patenkantis „UC Berkeley“, įsikūręs Kalifornijos valstijoje, šalia verslininkų meka vadinamo Silicio slėnio, yra vienas pamatinių šio regiono sėkmės akmenų.

„Šiame universitete mokėsi nemažai pasaulinio garso verslininkų ir mokslininkų – tarp jų net 29 Nobelio premijos laureatai ir tokie verslininkai kaip „Apple“ įkūrėjas ir neseniai Lietuvoje lankęsis Steve‘as Wozniakas, „Google“ vadovas Erikas Schmidtas“, – vardija „StartupHighway“ vadovas Rokas Tamošiūnas ir pasidžiaugia, kad naujoji programa „Skydeck“ inkubatorių leis pasiekti ir lietuviams.

„Kiekvienais metais akceleratoriaus dalyviams siūlome vis stipresnę programą. Šių metų programa – geriausias ir kokybiškiausias mūsų darbo rezultatas“, – įsitikinęs R. Tamošiūnas. „StartupHighway“ vadovas teigia, kad sprendimas susitelkti į verslo kūrimą po programos, visų pirma žvelgiant į JAV rinką, turėtų atnešti gerų rezultatų.

JAV ambasadorė Lietuvoje Deborah A. McCarthy teigė besižavinti Lietuvoje įgyvendinamomis informacinių technologijų, biotechnologijų bei lazerinių technologijų idėjomis. „Norėčiau, kad Lietuvos verslininkai žinotų, jog Jungtinės Amerikos Valstijos yra atviros verslui ir yra ta vieta, kur galima investuoti, išbandyti ir pateikti rinkai naujas idėjas“, – sakė ambasadorė.

Žvilgsnis į naujas rinkas

Galimybę pusę metų gyventi ir dirbti „Skydeck“ inkubatoriuje „StartupHighway“ finansuoja kartu su Lietuvoje jau penkiolika metų veikiančiu rizikos kapitalo fondu „BaltCap“, kuris nuo veiklos pradžios 1995 m. jau investavo net 190 mln. eurų į daugiau nei 60 įmonių.

„BaltCap“ investicijų direktorius Kornelijus Čelutka džiaugiasi sėkmingomis praėjusių metų investicijomis (pvz., 2013 m. „BaltCap“ investavo į tarptautinės sėkmės sulaukusią paskutinės minutės renginių bilietų platinimo mobiliąją programėlę „Yplan“) ir negaili pagyrų naujai „StartupHighway“ iniciatyvai: „Skydeck“ inkubatorius atveria puikias galimybes sukurti inovacijomis paremtą verslą, pasisemti patirties ir patarimų iš jus dominančios srities pasaulio lyderių, padidina šansus toliau pritraukti investicijų iš JAV“, – sako studijas „UC Berkeley“ baigęs K. Čelukta.

„BaltCap“ investicijų direktorius teigia, kad vakarinėje pakrantėje įsikūręs universitetas, nors ir toli nuo Europos, yra patogus norint pasiekti Azijos rinkas: „Tai išskirtinė ir labai tikslinė galimybė jau šiame etape prisidėti prie galimai pasaulinio lygio sėkmės istorijų.“

Daugiau informacijos apie programą, kaip aplikuoti (tai padaryti galite DABAR), ir kitas detales galima rasite adresu http://www.StartupHighway.com/

Ekspertai

Kornelijus Čelutka

Kornelijus Čelutka

Partneris / „BaltCap"

Rokas Tamošiūnas

Rokas Tamošiūnas

Partneris / Rizikos kapitalo fondas „Open Circle Capital“

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.