...

Startuolis, užkariaujantis pasaulio finansų rinką

Verslas

2017.03.30

Autorius: Urtė Bujevičiūtė

Temos: , .

Startuolis, užkariaujantis pasaulio finansų rinką

„Welltrado“ įkūrėjas - Tomas Medeckis. Asmeninio albumo nuotr.

„Welltrado“ – vienintelis lietuviškas startuolis, patekęs į tarptautinius Estijos („Startup Wise Guys“) ir Singapūro („Startupbootcamp“) akceleratorius. Įspūdžiais dalijasi „Welltrado“ įkūrėjas kaunietis Tomas Medeckis (28).

Per pusantrų metų pakeitė veiklos kryptį

Sukurtas investuoti „Forex“ valiutų rinkoje, šiuo metu „Welltrado“ yra įrankis, leidžiantis palyginti tarpusavio skolinimosi platformas. Įkūrėjo teigimu, pasaulyje yra apie 1,5 tūkst. tarpusavio skolinimosi platformų ir dauguma jų nereguliuojamos. Vartotojas gali prarasti asmens duomenis ir investicijas. „Paprastai kalbant, esame portalas, platforma, kuri surenka visus statistinius duomenis į vieną vietą, randa rizikas ir pateikia vartotojui pagal jo investavimo profilį“, – pasakoja T. Medeckis. Tai vienintelis tokio tipo startuolis Lietuvoje.

Orientuojasi į pasaulio rinką

 

„Mūsų tikslas – sujungti visas pasaulio platformas į vieną vietą, jas sureitinguoti ir pateikti vartotojui.“

T. Medeckis.

 

Pašnekovo užmojai platūs. Verslininkas mano, kad Baltijos šalių startuolių rinka – jauna ir besivystanti. Be to, jis atkreipia dėmesį, kad tarpusavio skolinimosi platformos mūsų šalyje atsirado tik prieš trejus metus. „Welltrado“ tikslas yra pasauliniu mastu apžvelgti rinką. „Mūsų tikslas – sujungti visas pasaulio platformas į vieną vietą, jas sureitinguoti ir pateikti vartotojui“, – apibendrina T. Medeckis.

Mato perspektyvą tarpusavio skolinimo rinkoje

Projektas išskirtinis ir analogų neturi, tačiau yra trys grupės netiesioginių konkurentų: tai tinklaraščiai, forumai ir besikuriantys palyginimo portalai. Norėdamas būti sėkmingas, turi analizuoti ir pažinti konkurentus. „Jeigu nesi ištyręs rinkos ir nežinai panašių projektų arba netiesioginių konkurentų, kurie daro tą patį, manau, nelabai įsivaizduoji, ką darai“, – įsitikinęs pašnekovas.

Nepaisydamas augančios konkurencijos, jis tiki sėkme tarpusavio skolinimosi rinkoje. „Tarpusavio skolinimosi rinka dar jauna ir, jeigu šiuo metu jos vertė apie 26 mlrd. eurų, tikėtina, kad per artimiausius septynerius metus išaugs iki 867 mrld. eurų. Augančioje rinkoje garantuotai bus ne vienas konkurentas. Mūsų tikslas – sujungti visas platformas ir sureitinguoti“, – sako T. Medeckis.

Kaip konkurencinį pranašumą jis įvardija vartotojų atsiliepimus, nes statistiniai duomenys ne visada yra vienintelis pasirinkimo kriterijus. Platformos turi vienokių ar kitokių trūkumų, kuriuos pamato tik išbandę vartotojai. Kombinuotas reitingas, apimantis ir statistinius duomenis, ir vartotojų patirtį, sudaro tikslesnį vaizdą apie platformas.

Tikisi mentorystės ir finansavimo

T. Medeckis prasitaria, kad pateikė paraiškas į šešiasdešimt skirtingų akcerelatorių. Po sėkmingų atrankos etapų ir pokalbių su įmonėmis pavyko patekti į du. „Welltrado“ yra vieninteliai lietuviai, patekę į tokio tipo projektus. Juose jie turi galimybę pristatyti savo idėją ir gauti mentorystę. Pašnekovo teigimu, komandos tikisi dviejų dalykų: mentorystės ir finansavimo. „Vienas dalykas, dėl kurio pretenduojama patekti, yra mentorystė iš tam tikrų sričių profesionalų, sukūrusių ir išvysčiusių gerus verslus. Jaunam verslui verta išgirsti nuomonę, kitų patirtį. Taip pat visos įmonės tikisi gauti finansavimą. Projektas be finansavimo negali ilgai išgyventi“, – įsitikinęs startuolio įkūrėjas.

Galimybė greitai plėstis visame pasaulyje

Welltrado“ komandai tai pirmasis akceleratorius. Savo sėkmės priežastimi T. Medeckis įvardija galimybę verslą greitai išplėsti visame pasaulyje. „Mums nelabai reikalinga konkreti vieta, galime vystyti savo verslą iš Lietuvos, galime iš Singapūro, Amerikos ar kitos vietos ir gauti investuotojus iš bet kurios pasaulio vietos. Taigi labai lengva monetizuotis arba gana lengva gauti investicijų vėlesniuose etapuose“, – teigia verslininkas.

Pasirinko Talino akceleratorių

Akceleratorių taisyklės neleidžia tuo pačiu metu dalyvauti keliuose skirtinguose akceleratoriuose, todėl pašnekovas pasakoja pasirinkęs Taliną. Pirmiausia dėl patogios vietos ir dėl mentorių iš vystomų panašių finansinių projektų. T. Medeckis džiaugiasi įspūdingais mentoriais, ypač iš pasaulio lyderės „Google“. Akceleratorius taip pat padeda surinkti visą komandą bendram darbui. „Welltrado“ komanda tarptautinė: trys lietuviai, iš kurių vienas gyvena Danijoje, ir vaikinas iš Jungtinės Karalystės. Pašnekovas pasakoja, kad daugiausia tenka dirbti prisijungus internetu, tačiau akceleratoriaus metu komanda gali dirbti tiesiogiai. Tai padeda efektyviau atlikti darbą ir pasiekti geresnių rezultatų.

Linki žvelgti plačiau

T. Medeckis įsitikinęs, kad reikia žvelgti plačiau: „Baltijos šalių rinka yra besivystanti startuolių atžvilgiu, pas mus dar tik kuriasi startuolių ekosistema.“ Jaunam verslui jis siūlo ieškoti patirties, mentorystės ir investicijų tarptautiniu mastu, o savo sėkmingu pavyzdžiu įkvepia ir ragina nebijoti bandyti.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.