...

Startuolis pritraukė daugiau nei 2 mln. JAV dolerių investiciją

Verslas

2019.09.12

Autorius: Ieva Kniukštienė

Temos: , , .

Startuolis pritraukė daugiau nei 2 mln. JAV dolerių investiciją

Startuolio komanda. Iš kairės: Dragos Dunica - CDO ir bendraįkūrėjas, Skirmantas Januškas - CEO ir bendraįkūrėjas ir Patrick Barile - COO Iš asmeninio albumo

Kaune įkurtas lietuvių startuolis „DappRadar“ pritraukė 2,33 mln. JAV dolerių investiciją. Startuolis sukūrė decentralizuotų programėlių platinimo ir analizės platformą, skirtą „blockchain“ technologijai.

Skirs tyrimams

Solidi investicija gauta iš pasaulinės interneto grupės, vienos didžiausių technologijų investuotojų pasaulyje, įmonės „Naspers“. Investiciją skyrė šios įmonės padalinys „Naspers Verntures“, kuris veikia drauge su „Blockchain.com“ ir „Angel Invest Berlin“.

Startuolio vadovas Skirmantas Januškas sako, kad investicija bus skiriama tyrimams ir plėtrai: „DappRadar“ daugiausia investuos į mokslinius tyrimus ir plėtrą, kurdama naujas funkcijas, kad padėtų verslui išplėsti savo paslaugas ir pasiekti kitą augimo etapą. Per trumpą laiką nuo „DappRadar“ įkūrimo matėme, kad technologija greitai subręsta, o jos komercinės perspektyvos yra aiškesnės. Turėdami „Naspers Ventures“ tarptautinių žinių vartotojams ir „Blockchain.com“ pramonės žinių, mes turime puikias galimybes panaudoti šį impulsą plėsti savo verslą toliau.“

Dirba su „DAPs“

Startuolio veiklos sritis – decentralizuotų programėlių priežiūra ir analizė. „DAPs“ yra programos, veikiančios vienalyčių kompiuterių tinkluose, o ne centralizuotuose kompiuteriuose ar serveriuose. Jų kodas paprastai yra atvirojo kodo, o pagrindinę funkciją vykdo atvirojo kodo intelektualiosios sutartys, diegiamos „blockchain“. Dėl pritaikytos technologijos decentralizuotos programos duomenys yra skaidrūs ir negali būti sugadinami, todėl bendruomenei suteikiamas leidimas kurti šiose programose.

Startuolio „DappRadar“ misija – stebėti ir filtruoti „DAPs“ programėlių duomenis, pašalinti suklastotą ar nereikšmingą informaciją, o kartu pateikti rinkos informaciją, programėlių reitingavimą ir kitas naudingas įžvalgas. Stebima, kiek aktyvių vartotojų apsilankė programėlėje, koks jų aktyvumas, sekamas žetonų (angl. token) skaičius ir operacijų aktyvumas. Sukūrę šią sistemą, „DappRadar“ tapo ne tik analizės įrankiu, bet ir decentralizuotų programėlių atspirties tašku. Čia ateina ir tie, kurie startavo su savo programėle ir nori pritraukti daugiau vartotojų, didinti sklaidą apie save. „DappRadar“ tapo savotiška decentralizuotų programėlių duomenų baze.

Šiuo metu startuolis seka daugiau nei 2,5 tūkst. decentralizacijos principu veikiančių programėlių.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.