...

Startuolis pasiūlė sprendimą, kur palikti gyvūną atostogaujant

Verslas

2019.08.13

Autorius: Dovilė Joneliūnienė

Temos: , .

Startuolis pasiūlė sprendimą, kur palikti gyvūną atostogaujant

Kristina Bartkutė ir Gintarė Rukaitė Iš asmeninio albumo

Dilema, dėl kurios ne vienam iš mūsų tenka sukti galvą ir prašyti pagalbos artimųjų ar kaimynų – kur palikti mylimą gyvūną išvykstant į kelionę dienai ar net kelioms savaitėms? Naujas lietuvių startuolis pasiūlė paprastą, bet genialų sprendimą – platformą „Pet my Pet“, sujungiančią gyvūnų šeimininkus ir potencialias keturkojų aukles.

Lietuviškuoju gyvūnų „Uberiu“ vadinama platforma jau dabar vienija daugiau nei 350 didžiausių Lietuvos miestų gyventojų, norinčių į savo namus bei draugiją keletui dienų priimti augintinį. Platformoje „Pet my Pet“ gali registruotis visi žmonės, turintys galimybę ir norintys laikinai pagloboti gyvūną, kol jo šeimininkai keliauja, o keturkojų savininkams pakanka vos kelių minučių, kad surastų, kur saugiai palikti savo numylėtinį. Naujojo startuolio verslo modelis primena visame pasaulyje žinomus „Airbnb“ bei „Uber“ ar panašius dalinimosi ekonomikos startuolius, bet yra pritaikytas naujai ir dar neatrastai rinkai.

 

„Tai galimybė šeimininkui jaustis ramiai, o gyvūnui patogiai.“

G. Rukaitė

 

Verslo idėją subrandino asmeniniai iššūkiai

Telekomunikacijų srityje dirbančios startuolio bendraįkūrėjos Kristina Bartkutė ir Gintarė Rukaitė puoselėtą verslo idėją įgyvendino ne tik iš meilės gyvūnams, bet ir norėdamos išspręsti vieną aktualiausių problemų, su kuria susiduria visi norintieji išvykti, tačiau neturintys, kur ir kam palikti augintinio.

„Mes pačios susidūrėme su šiuo iššūkiu. Aš turiu katiną, deja, mano šeimos nariai negali jo prižiūrėti, nes yra alergiški. Žinoma, gyvūnų viešbučiai yra tam tikra alternatyva, tačiau jų sąlygos neatrodo tinkamos mylimam augintiniui. Dėl šių priežasčių pradėjome ieškoti alternatyvų – palikti gyvūnus pas žmones, kurie juos myli ir nori pasaugoti savo namuose“, – pasakoja K. Bartkutė.

G. Rukaitė papildo kolegę pabrėždama, kad platforma yra skirta žmonėms, ieškantiems pagalbos ir galintiems ją suteikti, prižiūrėti augintinį ir iš to šiek tiek užsidirbti.

Įvertino potencialą ir pačios išbandė auklės vaidmenį

Prieš įgyvendindamos verslo idėją merginos prašė ir pažįstamų žmonių įvertinimo. Sulaukusios didelio kolegų, draugų susidomėjimo bei poreikio, jau pavasarį Lietuvos rinkai pasiūlė naują paslaugą. „Žinoma, ir mes pačios išbandėme auklės vaidmenį, prižiūrėjome šuniukus, kurie puikiai sutarė ir su mūsų augintiniais“, – patirtimi dalijasi K. Bartkutė.

Pašnekovių teigimu, dažniausiai augintinių šeimininkams kyla klausimas, ar gyvūnai bus saugūs. „Kiekvienas platformoje užsiregistruojantis asmuo palieka aprašymą apie save. Dažniausiai prisistatymas būna išsamus, jame nurodoma, ar žmogus, norintis saugoti gyvūną, turi šioje srityje patirties. Svarbus ir amžiaus kriterijus, gyvūną prižiūrėti gali tik pilnamečiai. Gyvūnų šeimininkai, prieš palikdami augintinį, dažnai susitinka su žmogumi, pabendrauja, įvertina, kaip gyvūnas reaguoja į būsimą auklę. Džiaugiamės, kad iki šiol besinaudojusiųjų paslauga patirtis tik teigiama. Šiuo metu paslaugą teikiame Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje“, – vardija G. Rukaitė.

Jau sulaukė pirmųjų investicijų

Aktualią problemą sprendžiantis startuolis sulaukė ir investuotojų dėmesio – rizikos kapitalo fondo „Nextury Ventures“ investicijos, šiuo metu kalbamasi dar su vienu investuotoju. Sumos kol kas neatskleidžiamos, tačiau fondo atstovai komentuoja, kad jos siekia šešiaženklį skaičių.

„Labai tikime dalinimosi ekonomika, jau esame investavę į kelis panašaus verslo modelio startuolius kitose srityse. Aš turiu augintinį ir puikiai žinau, kad iškyla problemų, kai planuojant keliones tenka mąstyti, kur jį palikti ir kaip užtikrinti saugumą. Manau, gyvūno apgyvendinimas jaukioje namų aplinkoje yra daug geriau nei tradicinis geležinis šunų viešbučio poros kvadratinių metrų narvas. Tai galimybė šeimininkui jaustis ramiai, o gyvūnui patogiai“, – sako rizikos kapitalo fondo vadovas, verslininkas Ilja Laurs.

Vienas artimiausių startuolio tikslų yra išmanioji programėlė, suteiksianti galimybę greitai ir patogiai rasti auklę augintiniui. Ateityje šią paslaugą planuojama pristatyti ir kitose Europos šalyse.

Pet my Pet

537-1565647015-138332.jpg

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.