...

Startuolis „BeScouted“ – patikima modelių paieškos platforma

Verslas

2015.09.28

Autorius: Julija Kurilaitė

Temos: .

Startuolis „BeScouted“ – patikima modelių paieškos platforma

Sistemos „BeScouted“ įkūrėjas - Deividas Leilionas. Asmeninio archyvo nuotr.

Iš Šilalės kilęs Deividas Leilionas puikiai atsimena, kada jam gimė mintis sukurti „BeScouted“ – sistemą, kurioje gali registruotis fotografai, modeliai, vizažistai bei kiti grožio ir mados pramonės atstovai iš visų pasaulio kampelių. Prieš kelerius metus keliaudamas po Indonezijai priklausančią Balio salą, pašnekovas nusprendė įgyvendinti profesionalios fotosesijos idėją, tačiau neturėjo tam reikalingų išteklių ir pažinčių. „Indonezijoje ieškojau modelių, kurie norėtų dalyvauti fotosesijoje, tačiau neradau, o pažįstamų ten neturėjau. Tad kažkaip natūraliai kilo mintis sukurti pagalbinį įrankį, nes iki tol buvusios platformos nebuvo patogios“, – atskleidžia startuolio įkūrėjas.

Atrado probleminę nišą

„Jei matai problemą, imi ją ir sprendi“, – užtikrintai kalba D. Leilionas. Grįžęs iš kelionės ir papasakojęs apie savo idėją draugams ir šeimai, jis sulaukė palaikymo. „Kai grįžęs savo idėją pristačiau žmonėms, žinantiems šios srities problematiką, sulaukiau didelio palaikymo“, – pasakoja pašnekovas. Vilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokykloje magistrantūros studijas baigęs startuolio įkūrėjas kurį laiką dirbo finansų analitiku, tačiau vėliau nusprendė dirbti sau ir atidarė kelias drabužių parduotuves. „Po krizės Lietuvoje parduotuves teko uždaryti, tačiau tai išėjo tik į naudą, nes prekybos verslas nebuvo tai, ką norėjau daryti visą gyvenimą“, – tikina D. Leilionas.

„Tu ateini, atsidarai savo projektą po dienos ir matai: nori dalyvauti 15 modelių, trys fotografai. Peržiūri jų anketas ir patikusias patvirtini“

D. Leilionas

Atsiradus daugiau laisvo laiko, verslininkas pradėjo fotografuoti. Prieš trejus metus keliems mėnesiams išvykęs į Indoneziją negalvojo, kad į Lietuvą grįš subrandinęs naują ir iki tol alternatyvų neturėjusią idėją. „Indonezijoje ieškodamas modelių ėjau į įvairius tinklalapius, atsirinkinėjau, kiekvienam jų rašiau atskirai. Tai užima daug laiko, kurį šiaip jau gali išnaudoti ne sėdėdamas prie kompiuterio, o gulėdamas paplūdimyje“, – šypsosi jis.

Modeliais gali būti visi

Gali susidaryti klaidingas įspūdis, kad startuolis „BeScouted“ tiesiogiai susijęs su modelių agentūromis. „Su jomis mes nekonkuruojame. Modelių agentūros turi savo klientų ratą, agentus ir ten vyksta kiek kiti procesai. Be to, agentūros paprastai dirba su gana apibrėžto tipažo modeliais priklausomai nuo rinkos, o mes žiūrime plačiau“ – pasakoja pašnekovas“, – pasakoja pašnekovas. Startuolio veikimo principas gana paprastas – įdedi savo sukurtą projektą ir jį aprašai. „Pavyzdžiui, žmogus įkūrė drabužių parduotuvę ir norėdamas ją pareklamuoti ieško modelių, galinčių dėvėti jo prekiaujamais drabužiais, tačiau pažįstamų fotografų ir modelių jis neturi. Būtent dėl to jis registruojasi mūsų startuolyje“, – aiškina D. Leilionas.

Visi reikalingi duomenys vienoje vietoje

Pašnekovas pasakoja, kad naudojantis jo sukurta sistema, galima rasti vienoje ar kitoje vietoje dirbančius ar gyvenančius modelius, fotografus bei kitų profesijų atstovus ir iš karto pasiūlyti jiems savo idėją. „Tu ateini, atsidarai savo projektą po dienos ir matai: nori dalyvauti 15 modelių, trys fotografai. Peržiūri jų anketas ir patikusias patvirtini. Viso proceso kol kas dar nenoriu atskleisti, nes jis tikrai keisis, – pasakoja D. Leilionas ir priduria:

– Išduosiu mažą paslaptį – kiek vėliau mūsų sistema automatiškai išfiltruos žmones, atitinkančius tavo paiešką. Taip atsiras galimybė pačiam parašyti tavo kriterijus atitinkančiam modeliui, nelaukiant, kol jis prisijungs į projektą.“

BeScouted“ sistema šiek tiek primena „Facebook“ grupes, kuriose žmonės ieško panašių dalykų, tačiau, kaip teigia pašnekovas, jis yra patikimesnis ir ateityje atsiras galimybė įvertinti konkretų žmogų (fotografą, modelį, vizažistą ir pan.), taip siekiant įgyti didesnį klientų pasitikėjimą. „Man niekada nepatiko dalykai, kurie yra pasikartojantys. Man patinka ieškoti kažko naujo, imti problemą ir ją spręsti. „BeScouted“ – pasaulinis projektas ir planų jam augti yra begalė“, – pasakoja startuolio įkūrėjas. Kalbėdamas apie startuolio lankytojus, verslininkas pasakoja: „Mes šiame etape dar neinvestuojame į marketingą ir koncentruojamės į pačio produkto kūrimą, bet šiuo šiuo metu turim arti 4 000 narių kurie susirinko visiškai organiškai.“

Sėkmės receptas

Su šia paieškos sistema pašnekovas dalyvavo konferencijoje „Login“. „Per ketverius metus buvome pirmieji, kurie šios konferencijos metu gavo investiciją.“ D. Leilionas skirsto paslaugų tiekėjus į dvi grupes: agentūras ir laisvai samdomus darbuotojus. Į pastaruosius ir sutelktas startuolio dėmesys. Verslininkas mano, kad reikia suteikti jiems galimybę pasireikšti, nes tarp jų yra išties nemažai talentingų, tačiau nežinomų žmonių.

Pokalbio pabaigoje D. Leilionas jauniesiems verslininkams linki: „Verslininko gyslelė – charakterio bruožas. Raskite problemą, kuri yra, ir ją spręskite. Jei ji pakankamai didelė, jūsų verslas tikrai pasiseks. Stebuklų niekur nėra, reikia tiesiog dirbti.“

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.