...

Siekti verslo sėkmės be streso

Verslas

2015.11.12

Autorius: Loreta Lileikienė

Temos: , .

Siekti verslo sėkmės be streso

„Dovanų asistentai“ įkūrėja - Eglė Valienė. Asmeninio archyvo nuotr.

Tokiu požiūriu vadovaujasi savo verslą prieš du mėnesius sukūrusi Eglė Valienė (29) iš Vilniaus. Apie savo siūlomas paslaugas ji skelbiasi interneto puslapyje www.dovanuasistentai.lt ir „Facebook“ paskyroje “Dovanų asistentai“. Ši veikla – sena jos svajonė, kurią ėmėsi įgyvendinti nupūtusi penkerių metų laiko dulkes. Moteris džiaugiasi darydama tai, kas miela jos širdžiai, ir galėdama palengvinti ieškančiųjų dovanų dalią.

Svajonių darbo pradžiai pakako 130 eurų – tiek prireikė interneto puslapiui programuoti. Tinklalapio dizainą, antspaudus, vizitines korteles ir visus reikalingus maketus E. Valienė kuria pati. Tikisi, kad išleisti pinigai atsipirks per keletą mėnesių.

Visada su menu

Pašnekovę nuo mokyklos laikų lydi kūrybiškumas. Utenos Dauniškio gimnazijoje ji mokėsi humanitarinių dalykų, taip pat lankė ir Utenos dailės mokyklą. „Širdyje visada esu su menu“, – tikina pašnekovė, nuo pat mažų dienų siejanti savo gyvenimą su menu, rankdarbiais, idėjomis.

„Dovanos ir stresas turi būti nesuderinami dalykai, nes dovanos turi teikti tik džiaugsmą. Jeigu aš jaučiu įtampą, tuomet ir klientams kils panika“

E. Valienė

Vilniaus dizaino kolegijoje įgijusi interjero dizaino bakalauro laipsnį, vėliau tęstines studijas Lietuvos edukologijos universitete baigusi E. Valienė dar studijuodama įsidarbino drabužių parduotuvėje. Moteris teigia, kad ši pirmoji darbo patirtis labai pravertė bendravimui tobulinti: „Aš mėgstu bendrauti, pažinau daug žmonių, iš kiekvienos situacijos mokiausi. Būtent bendravimas ir gebėjimas parduoti prekę ar paslaugą padeda ir dabar.“

Į stalčių nukišta idėja

Pašnekovė prisimena, kad vėliau, dirbant administracinį darbą vienoje statybų įmonėje, kaip ypač sudėtingą laikotarpį tekdavo išgyventi artėjančias šventes ar įvairias progas. „Kaskart tekdavo sukti galvą, ką čia padovanojus, kaip pasveikinus ir t. t. O dar kai galybė darbų ir papildomiems nelieka laiko – kankinantis jausmas… Norėjosi rasti tokius asistentus, kurie padėtų. Galbūt primintų šventes, pasiūlytų idėjų, nupirktų, supakuotų, pristatytų ir pasirūpintų visomis smulkmenomis greitai, operatyviai, iš širdies. Žodžiu, kaip sau“, – pasakoja E. Valienė. Šią mintį ji plėtojo suprasdama, kad, neturint laiko ir idėjų, labai sunku visiems, ne tik jai: „Atrodo, pasiūla didelė, o vaizduotės nėra. Taip ir slampinėjama nuo lentynos prie lentynos…“ Todėl prieš gerus penkerius metus kilusią idėją moteris užsirašė ant popieriaus, sudėliojo jos įgyvendinimo planus, vizijas ir nukišo giliai į stalčių su mintimi: „Palauks.“

Sena idėja pašnekovės mintyse atgijo, kai ji susilaukė vaikelio: „Supratau, kad mano idėja vis dėlto reikalinga ir kas, jeigu ne aš, tuo pasirūpins. Juk Lietuva turi turėti savo dovanų fėją!“

Vienintelė patarėja – pati sau

Apie savo ketinimus E. Valienė niekam, išskyrus savo vyrą ir programuotoją, nepasakojo. „Vienintelis ir geriausias patarėjas esu pati sau. Be abejo, vyro nuomonė labai svarbi: jis mane palaiko net tada, kai galbūt pats nėra užtikrintas dėl sėkmės, – sako ji. – Man svarbu daryti ir bandyti, o ne tik kalbėti. Žinoma, galėčiau ir nedaryti, nes gal nepasiseks. Bet jei nepasiseks pirmą, antrą ar net trečią kartą, ketvirtasis bus tikrai sėkmingas. Tereikia optimizmo ir kuo daugiau gerų, šiltų emocijų“, – įsitikinusi moteris.

Šimtaprocentinė saviraiška

Dovanų paslaugų teikėja E. Valienė be galo patenkinta tuo, ką daro, ir sako savo versle galinti atsiskleisti. „Esu maksimalistė ir visų galų meistrė. Man viskas be galo gražu, daug ką noriu išmokti, išbandyti ir padaryti. Ko nemoku, domiuosi ir mokausi. Norisi išnaudoti visas galimybes, nors jos ir neribotos. Todėl man savas verslas padeda puikiai atsiskleisti. Galiu siūti, piešti, rašyti, dažyti, karpyti, bendrauti, vairuoti, pirkti, o svarbiausia – matau galutinį rezultatą, kuris yra mano kūrinys. Tai dinamiškas darbas, kupinas iššūkių ir idėjų, kurios rutuliojasi tiesiog viena po kitos“, – apie širdžiai mielą kūrybinį darbą kalba pašnekovė.

Nepatiriant įtampos

E. Valienė spėja, kad daugumai pernelyg paprastai nuskambės jos ketinimai plėtoti verslą pagal planą „be streso“, bet toks jos siekis. „Dovanos ir stresas turi būti nesuderinami dalykai, nes dovanos turi teikti tik džiaugsmą. Jeigu aš jaučiu įtampą, tuomet ir klientams kils panika, – šypsosi moteris. – Viską darau iš širdies ir su dideliu atsidavimu. Kiekviena proga ar dovana man iššūkis, kuriam esu pasiruošusi.“


Šiuo metu „Dovanų asistentai“ reklamuojasi, dalijasi informacija „Facebook“ paskyroje, taip pat ruošia pasiūlymus įmonėms, dalyvauja parodose, platina skrajutes, noriai bendradarbiauja ir reklamuoja kitus, apie save skleidžia žinią per draugus ir jau turi pirmuosius užsakymus. Be to, planuojama papildyti komandą nauja nare iš Kauno.

Pašnekovės teigimu, didelis jos verslo pranašumas yra tai, kad tokių paslaugų rinkoje daugiau niekas nesiūlo: „Dovanų idėjų turi visi prekybininkai, bet jų įgyvendinimu užsiima ne visi. O čia puiki niša. Dovanų ruošėjai tikrai ne vienam palengvina šventes. Klientui nereikia pirkti begalės dovanų vyniojimo popieriaus, kaspinėlių, klijų, ieškoti, kas dovanas supakuos ar pristatys, lakstyti po parduotuves iki išsekimo. Vienas skambutis ir mes viską padarome pagal kiekvieno poreikius: primename apie šventes, perkame dovanas, siūlome idėjų visoms progoms, komplektuojame dovanų rinkinius, maketuojame, gaminame ir dekoruojame, taip pat pakuojame ir pristatome ar siunčiame. Patogu gyvenantiesiems ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje“, – su užsidegimu savo verslo pranašumus vardija E. Valienė.

„Daugumai dar sunku patikėti savo rūpesčius kitiems. Lyg ir neapčiuopia naudos, nes tarsi puikiai susitvarko patys. Tačiau dažniausiai paskutinę savaitę prieš šventes neišvengia neapgalvotų pirkinių, streso, bėgiojimo po parduotuves ir eilių jose… Bet tikiu, ateis diena, kai žmonės, užuot švaistę savo brangų laiką paieškoms, patikės šį darbą tiems, kurie jį atliks su dideliu džiaugsmu, perleis savo rūpesčius mums“, – šviesią savo verslo ateitį mato pašnekovė.

Mokosi kasdien

Sukdamasi savo įkurtame versle, E. Valienė sakosi didelių klaidų nepatyrusi, o mokosi kasdien. „Tiesiog reikia neskubėti, apgalvoti. Esu impulsyvi, tad tai ir yra sunkiausia“, – apie save kalba moteris. Visus kitus ji kviestų sekti jos pavyzdžiu – nustumti viską į šalį ir imtis savos veiklos. „Nors skambės ir šabloniškai, bet gal ne iškart, gal iš lėto, tačiau kasdien padarykite tai, kas jus priartins prie svajonės. Išties nereikia milijonų tam, kad pradėtum daryti tai, ką nori, ką mėgsti ar gebi. Tinkamas laikas niekada neateis, jei dvejosite ir nepabandysite. Aš taip pat kupina abejonių, kartais nežinomybės. Tada sustoju, pamąstau, apsidairau, pailsiu ir tos mintys ateina. Galimybė daryti tai, ką mėgsti ir moki, atneša sėkmę ir laimę“, – patirtimi dalijasi pradedančioji verslininkė.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.