...

„Purfect“ sumanytojas: „Startuoti reikia kuo anksčiau“

Verslas

2017.05.24

Autorius: Kristina Augustinaitė

Temos: , , , .

„Purfect“ sumanytojas: „Startuoti reikia kuo anksčiau“

„Purfect“ įkūrėjai - Agnė Semenovičiūtė, Eimantas Kasperiūnas, Artūras Bulota, Eglė Šertvyčūtė, Vidmantas Staniūnas. Dainiaus Ščiukos nuotr.

Ilgą laiką dirbdami reklamos srityje, administruodami projektus, o vėliau susitikę bendradarbiavimo erdvėje „Talent Garden Kaunas“, kauniečiai Eglė Šertvyčūtė (29), Artūras Bulota (30), Vidmantas Staniūnas (29) ir Eimantas Kasperiūnas (22) suprato, kad laiko valdymo problema, nors šiuo metu sukurta daugiau nei 10 tūkst. programinės įrangos kaip paslaugos (SaaS) tipo produktų, vis dar neišspręsta. Iššūkius ir galimybes kuriant laiko planavimo įrankį „Purfect“ aptarėme su šio produkto sumanytoju – „Talent Garden Kaunas“ įkūrėju A. Bulota.

Praktinių žinių svarba kuriant savo verslą

„Norėjome patys pereiti visus etapus, sukurti aiškų įrankį nuo idėjos iki galutinio produkto ir viską daryti savo jėgomis“, – pasakoja A. Bulota. Vėliau „Purfect“ komanda planavo surasti investuotoją ir tęsti projektą jau turėdama paruoštą stiprią bazę. Pašnekovas džiaugiasi, kad dar produkto idėjos etape bendrovė „Telia“ sutiko tapti programėlės platintoja ir tai tapo didele paskata kuo greičiau turėti pirmąją produkto versiją v.1.0. Kita vertus, „Purfect“ komanda aktyviai užsiima mentoryste, dirba su jaunu verslu, tad kiekvienas šios patirties, atliekant kūrėjo vaidmenį, etapas tapo neįkainojamas. Pasak pašnekovo, siekiant dalytis turimomis žiniomis, labai svarbu, kad jos būtų praktinės, o ne vien tik teoriniai pasvarstymai.

Pardavimai – sėkmės garantas

„Aplinkiniai mus pasitiko skeptiškai ir tai visiškai normalu. Konkurencija yra nepaprastai didelė, o „SaaS“ produkto sėkmė visiškai priklauso nuo pardavimų!“ – atvirauja „Purfect“ sumanytojas. Pasak pašnekovo, reikia suprasti, kad produkto funkcijos, dizainas ar pasitelktos naujausios technologijos šiais pertekliaus laikais yra tik antras svarbiausias kriterijus siekiant sėkmės, nes pirmiausia turi būti geras pardavėjas.

 

„Statistiškai bet kokia naujai bandoma mobilioji programėlė neišgyvena ilgiau kaip dvi savaites, todėl mes lygiagrečiai tobuliname pardavimo procesą, dirbdami su paties produkto vystymu.“

A. Bulota.

 

Pasak A. Bulotos, laiko planavimo įrankio „Purfect“ kūrimo buvo imtasi turint pačių įvairiausių tikslų ir žinant, kad ne viskas vyks pagal planą, bei susitaikius su tokiomis žaidimo taisyklėmis. „Nuo pat pradžių supratome, kad mūsų niša ir klientas yra tas verslo atstovas, kuris yra mažiau susijęs su IT sritimi. Tai žmogus, jaučiantis poreikį valdyti komandos laiką ar procesus, tačiau nenorintis į tai investuoti“, – sako „Purfect“ sumanytojas.

Jo teigimu, gana didelė problema – visų „SaaS“ įrankių naudojimo tęstinumas. „Statistiškai bet kokia naujai bandoma mobilioji programėlė neišgyvena ilgiau kaip dvi savaites, todėl mes lygiagrečiai tobuliname pardavimo procesą, dirbdami su paties produkto vystymu. Mokomės perprasti vadinamuosius „butelio kakliukus“ pardavimo procese ir įmonių vidinės tvarkos niuansuose“, – dėsto A. Bulota.

Išmoktos verslo pamokos

Kalbėdamas apie svarbiausias išmoktas verslo pamokas kuriant laiko planavimo įrankį „Purfect“, A. Bulota pabrėžia, kad pirmieji 100 klientų yra svarbiausias rodiklis, o pirmas uždirbtas euras po bandomojo mėnesio yra dar svarbesnis. Pasak pašnekovo, startuoti su gaminiu reikia kuo anksčiau, nesivaikant technologijų, o juo labiau vyraujančių tendencijų.

„Purfect“ sumanytojas įsitikinęs, kad produkto idėjos išpildymas ilgainiui gali keistis, taip pat ir produkto idėja. „Iki šios dienos „Purfect“ pritraukė 20 tūkst. eurų siekiančią investiciją iš Kauno miesto savivaldybės programos „Kauno startuoliai“. Savo lėšomis dengiame darbuotojų išlaikymo sąnaudas daugiau nei metus“, – atskleidžia verslininkas. Pasak A. Bulotos, dabartinis „Purfect“ komandos tikslas yra išlaikyti save, todėl aktyviai to siekiama.

Patarimai startuoliams

„Purfect“ sumanytojas įsitikinęs, kad nereikėtų idealizuoti idėjų ir siekti tobulybės ankstyvuose produkto įgyvendinimo etapuose. „Labai svarbu, kad procesas, kuriame atsiduriate, skatintų mokytis, tobulėti ir pamažu duotų atsakymus. O svarbiausia – atminkite, kad esame žmonės, dirbame su žmonėmis, todėl apsupkite save pačiais geriausiais! Ir katė komandoje visuomet padeda“, – priduria pašnekovas.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.