...

„Practica Capital“ investuoja 0,5 mln. eurų į robotikos bendrovę „Rubedo sistemos“

Verslas

2016.11.17

Autorius: Veronika Bielinė

Temos: , .

„Practica Capital“ investuoja 0,5 mln. eurų į robotikos bendrovę „Rubedo sistemos“

UAB „Rubedo sistemos“ direktorius - Dainius Karkauskas. Asmeninio albumo nuotr.

Rizikos kapitalo įmonės „Practica Capital“ administruojami rizikos kapitalo fondai „Practica Seed Capital“ ir „Practica Venture Capital“ bendrai investuoja 0,5 mln. eurų į mobiliosios robotikos ir bepiločių misijų valdymo sprendimų bendrovę „Rubedo sistemos“ gaminiams tobulinti ir pardavimams finansuoti.

UAB „Rubedo sistemos“, mobiliosios robotikos sprendimų pradininkė Lietuvoje, atsižvelgdama į pasaulines robotikos tendencijas, siekia komercializuoti trimate mašinine rega ir dirbtiniu intelektu paremtą mobiliųjų bepiločių priemonių valdymo technologiją.

Žmones keis technologizuotos priemonės

Pats technologijos poreikis kilo iš aktualių kasdienių rūpesčių. „Matėme, kad žmonėms dažnai tenka dirbti rutininius, sunkius ar pavojingus darbus, pavyzdžiui, nuo ryto iki vakaro vairuoti grindis plaunantį siurblį oro uoste, rinkti šiukšles didelėse teritorijose, parkuose ar paplūdimyje, ieškoti minų ar išgabenti sužeistuosius iš mūšio lauko. Susidūrėme su problemomis ir kitose srityse, dirbdami su medicinos įstaigomis, matydavome, kad ligonius pervežti iš vieno skyriaus į kitą tenka seselėms, kurioms tai yra per sunku, tada jos ieško artimųjų, saugos tarnybų ar lankytojų pagalbos. Arba kviečia sanitarus padėti perstumti lovą su ligoniu. O kodėl ji negalėtų pati sekti? Tai mūsų mobiliojo prekybos vežimėlio dar viena inkarnacija! Ir taip toliau atradome begalę sričių, kurioms reikia to paties – autonominio mobilumo, t. y. gebėjimo be žmogaus pagalbos orientuotis ir naviguoti nežinomoje aplinkoje ar sekti paskui žmogų. Taip gimė bendresnio produkto idėja – bepiločių mobiliųjų transporto priemonių valdymo technologija (angl. Unmanned Missioning Core, UMC) ir akys šioms priemonėms orientuotis aplinkoje (angl. Computer Vision Module, CVM)“, –sumanymų užuomazgomis dalijasi UAB „Rubedo sistemos“ direktorius ir vienas iš akcininkų Dainius Karkauskas. Kuriami pagrindiniai įmonės gaminiai su plačiomis taikymo galimybėmis, kuriuos galės atlikti ne tik „Rubedo sistemos“, bet ir kitos robotikos sprendimų įmonės.

Kauno mokslo ir technologijų parke veikiančioje įmonėje „Rubedo sistemos“ dirba patyrę sistemų inžinerijos profesionalai robotikos, medicinos srityse. Tai Dainius Karkauskas, Henrikas Simonavičius, Gediminas Rymonis, Linas Vaitulevičius ir neseniai prie komandos prisijungęs jaunas, bet patyręs robotikos ekspertas Julius Gelšvartas, dirbęs Anglijoje ir Vokietijoje.

Investicijos padės neprarasti tempo

Komanda jau sukūrė ir medicinos prietaisų gamintojui „Elekta“ tiekia FDA reikalavimus atitinkantį sprendimą, diegiamą visame pasaulyje. Jos vystomas autonominių misijų valdymo sprendimas yra skirtas mobiliosioms bepilotėms priemonėms, kurios dominuoja tarp sparčiausiai augančių robotikos pritaikymo sričių nuo logistikos, apsaugos ir stebėjimo iki pagalbininkų žmonėms.

„Esame dėkingi „Practica Capital“ už parodytą pasitikėjimą finansuojant inovatyvių produktų vystymą ir pardavimus. Bepiločių robotizuotų misijų valdymo sprendimą pradėjome kurti dar 2013 metais. Esame investavę daug nuosavų ir ES struktūrinių fondų lėšų, pasiekėme gana aukštą technologinės brandos lygį. Per tą laiką susidomėjimas mobiliosios robotikos galimybėmis pramonėje ir paslaugų sektoriuje išaugo dešimteriopai. Nenorėdami prarasti sukaupto konkurencinio pranašumo, nusprendėme siekti papildomos finansinės investicijos. Tai mums padės greičiau ir agresyviau prisistatyti potencialiems klientams, sutrumpinti užsakymų įvykdymo laiką“, – teigia D. Karkauskas. Jis ir kiti įmonės akcininkai turi solidžią techninio ir administracinio darbo patirtį informacinių ir ryšių technologijų, medicinos ir logistikos sektoriuose tiek tarptautinėse įmonėse, tiek nuosavame versle.

„Džiaugiamės galėdami prisidėti prie bendrovės naujų robotikos sprendimų vystymo ir verslo plėtros“, – teigia „Practica Capital“ partneris Silvestras Tamutis (nuotr. kairėje).

Svarbu eiti kartu su rinkos ritmu

 

„Reziumė – mobilioji adaptyvi robotika yra lūžio taške, reikalingos ją įgyvendinti technologijos yra subrendusios, kainos krinta ir poreikis bei supratimas, kaip tai panaudoti, atsiradę.“

D. Karkauskas.

 

Įmonės „Rubedo sistemos“ komanda, prieš ieškodama investicijų ir suprasdama rinkos potencialą, dėjo daug pastangų, kad įsitikintų savo sukurtos technologijos paklausa. „Mes visaip dirbome, bet po truputį įsitikinome, kad geriausias būdas suprasti tikrus vartotojų poreikius yra bendradarbiauti su pačiais būsimo produkto ar sprendimo vartotojais. Dabar mes, prieš investuodami į produktą, susirandame bandomąjį klientą, kuris sutinka glaudžiai bendradarbiauti. Taip mes tampame labiau užtikrinti, kad esame teisingame kelyje ir nenuklysime į dausas. Dabartiniai mūsų klientai ar partneriai yra kariškiai, Lietuvos oro uostai, medicinos įstaigos“, – patirtimi dalijasi D. Karkauskas.

„Rinkos analizę atlikome, kurdami verslo planą 2015–2020 metams. Pagal verslo planą įvertinome rinkos augimo prognozes, atlikome rinkos segmentaciją ir konkurentų analizę. Reziumė – mobilioji adaptyvi robotika yra lūžio taške, reikalingos ją įgyvendinti technologijos yra subrendusios, kainos krinta ir poreikis bei supratimas, kaip tai panaudoti, atsiradę. Toliau kas pirmesnis ir labiau pasiruošęs, tuo daugiau šio pyrago gali atsiriekti. Kai pradėjome brandinti idėją, situacija buvo visai kita, dabar kur kas daugiau žaidėjų šioje srityje. Todėl ir ieškojome investuotojų, kad neprarastume tempo“, – apibendrina pašnekovas.

„Rubedo sistemos” produktai

252-1479368762-265369.jpg 252-1479368762-354119.jpg 252-1479368762-632030.jpg 252-1479368762-202400.jpg 252-1479368762-355818.jpg 252-1479368762-864882.png 252-1479368762-331295.jpg

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.