...

Pirmasis „ne“ iš banko nesustabdė noro verslauti

Verslas

2015.10.25

Autorius: Gintaras Gimžauskas

Temos: , , .

Pirmasis „ne“ iš banko nesustabdė noro verslauti

Geros savijautos studijos „Figura INN“ įkūrėja - Dalia Kuktienė. BFL/Vyginto Skaraičio nuotr.

Vilnietė Dalia Kuktienė (42), 18 metų laimingai santuokoje gyvenanti moteris ir šaunių dvynukių mama, sako, kad jai labai nepatinka lietuvių sąmonėje susiformavusi dirbtinė takoskyra tarp šalies sostinės ir kitų miestų. Įsitikinimas, kad žmonės turėtų labiau vertinti mažesnius miestus, ir per 100 km nuo Vilniaus nutolusioje Utenoje atrasta laisva verslo niša paskatino pašnekovę įgyvendinti seniai puoselėtą svajonę.

Verslo idėja užklupo netikėtoje vietoje

„Turiu prekybos mokyklos diplomą, tačiau labiau už formalųjį išsilavinimą vertinu patirtį. Prieš įkurdama verslą dirbau įvairiose įmonėse. Man pasisekė, kad vadovai skatino darbuotojus skaityti, dalyvauti seminaruose ir tobulėti. Taip elgiuosi ir dabar, nes man viskas įdomu: „Facebook“ galimybės, naujausios rinkodaros tendencijos, darbuotojų motyvavimas, sveikos gyvensenos naujienos ir kt.“, – pasakoja UAB „Grožio alėja“, kuriai priklauso geros savijautos studija „Figura INN“ Utenoje bei masažo salonas seminarų ir poilsio centre „Dubingiai“, įkūrėja.

D. Kuktienė apie savo verslą svajojo nuolatos. Ji žavėjosi tam jau pasiryžusiais draugais, atidžiai stebėjo, kaip jiems sekasi, ir laukė tinkamos progos bei geros idėjos. Pagaliau imtis kurti savo verslą paskatino tarsi iš dangaus nukritusi mintis, užklupusi ją specialiais aparatais atliekamos limfodrenažinio masažo procedūros metu.

„Jau antrąją procedūrų savaitę pradėjau domėtis galimybe plėtoti tokią paslaugą savarankiškai. Tuo metu, kai nutariau imtis verslo, nei Utenoje, nei šalia jos esančiuose miestuose nieko panašaus nebuvo“

D. Kuktienė

„Jis man taip patiko, kad norėjosi apie tai pasakoti kiekvienam sutiktajam. Jau antrąją procedūrų savaitę pradėjau domėtis galimybe plėtoti tokią paslaugą savarankiškai. Tuo metu, kai nutariau imtis verslo, nei Utenoje, nei šalia jos esančiuose miestuose nieko panašaus nebuvo. Nors Vilniuje limfodrenažinio masažo studijų buvo gausu. Tai ir lėmė pasirinkimą plėtoti įmonės veiklą ne sostinėje“, – aiškina pašnekovė, 2013 m. paskelbta versliausia Utenos moterimi.

Sunkiausia rasti žmonių, kurie dirbtų su meile

D. Kuktienės įkurtos įmonės tikslas – dovanoti gerą savijautą kiekvienam lankytojui: ar tai būtų ištirpę antsvorio kilogramai, ar geresnė miego kokybė, ar galimybė skirti laiko tik sau. Pasak verslininkės, kad ir kas tai būtų, laikas, skiriamas sau, net jei tai tik valanda, turi ne paskubomis bėgti, o ramiai eiti.

„Tik tuomet galima tikrai atsipalaiduoti ir pagerinti savijautą“, – tvirtina moteris ir priduria, kad sunkiausia užduotis, su kuria ji susidūrė kurdama atokvėpiui tinkamą studijos atmosferą, buvo darbuotojų, kurie dirbtų su meile, paieška. Būtent jie, anot pašnekovės, yra vienas pagrindinių dalykų, padedančių pateisinti ir viršyti klientų lūkesčius.

Kitas itin svarbus aspektas, į kurį turėjo atsižvelgti studijos įkūrėja, buvo tinkamos patalpos. Gera vieta mieste padeda pritraukti klientų srautą, o tai ypač svarbu grožio paslaugų versle. Nors nebuvo lengva, su šia užduotimi D. Kuktienė taip pat susidorojo – „Figura INN“ klientus priima Utenos centrinėje dalyje įkurtame salone.

Ne tik vadovauja, bet ir susitinka su klientais

Pašnekovės įkurtoje studijoje, kurios dauguma lankytojų yra moterys, dirba gerai savo sritį išmanančių specialistų komanda, tačiau net kelis kartus per savaitę ten pluša ir pati verslininkė. Ji sako, kad taip elgiasi dėl dviejų priežasčių: nes nuoširdžiai tiki tuo, ką daro, ir labiau džiaugiasi klientais, kai mato jų spindinčias akis ir gerokai dažniau girdi ne klausimą, kiek kainuoja, o padėką: „Ačiū, buvo puiku!“

D. Kuktienei tai padeda ne tik stiprinti įkurtą verslą, bet ir skatina imtis jo plėtros. Įkvėpta sėkmės, klientų atsiliepimų ir padrąsinta šeimos, neseniai ji atidarė masažo saloną seminarų ir poilsio centre „Dubingiai“.

Galbūt atsiras manančiųjų, jog toks žingsnis yra per daug oportunistinis, tačiau pati verslininkė tikina, kad viskas priklauso nuo žmogaus asmeninės nuostatos ir požiūrio į gyvenimą. Būtent dėl to moteris tikina, kad verslo kelyje jai lengviausia buvo tikėti savimi ir savo verslo idėja.

„Nuostata, kad viskas bus gerai, vedė pirmyn ir nesustabdė net sulaukus pirmojo „ne“ iš banko, kai bandžiau gauti paskolą verslui“, – pabrėžia Dalia Kuktienė, kuriai svarbiausia turėti patikimų draugų, nes būtent jie, o ne solidi sąskaita banke prireikus atskuba į pagalbą.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.