Pasaulis be gyvenimo aprašymų
2022.02.28
Temos: Darbuotojai, Finansai, Startuolis, Verslo pradžia.
Įprastas gyvenimo aprašymo formatas gyvuoja jau daugiau nei 500 metų. „NO-CV“ įkūrėjas ir vystytojas Gediminas Vilčiauskas mano, kad atėjo laikas keistis ir atsisveikinti su Leonardo da Vinci laikus menančiais gyvenimo aprašymais. Jis siūlo naudotis demokratiška programėle „NO-CV“, kurioje nesvarbu vyras tu ar moteris, jaunas ar senas, svarbiausia – ką sugebi ir kokių kompetencijų turi.
Įkvėpė geriausias draugas
Vilčiauskas buvo įkūręs informacinių technologijų įmonę. Sritis, kurioje dirbo, – renginių techninė priežiūra. Dėl tokios darbo specifikos tekdavo dirbti vakarais, savaitgaliais, naktimis, o tai lėmė didelę darbuotojų kaitą. Gediminas rinkdavosi darbuotojus pats ir su laiku pastebėjo, kad IT specialistai nemėgsta rašyti gyvenimo aprašymų, o ir pats vadovas nemėgo jų skaityti. Vis svarstydavo, ar galėtų būti kažkoks įrankis, kuris palengvintų šį darbuotojų atrankos procesą. Taip ir gimė įdarbinimo programėlės idėja.
Pradėjus kurti programėlę „NO-CV“, verslininko įkvėpėju tapo jo geriausias draugas, niekaip negalėjęs prisiversti parašyti savo gyvenimo aprašymo ir nuolat atidėliojęs šią veiklą. Visa tai truko net metus. Todėl, bandant suprasti galimą programėlės vartotojų segmentą ir išsiaiškinti jų poreikius, draugas tapo potencialiu programėlės vartotojo pavyzdžiu.
Prie „NO-CV“ sėkmingo starto prisidėjo verslo angelai
Kai programėlės sumanytojas kūrė savo pirmąją įmonę, skolinosi pinigų iš tėvų ir giminių. Šiuo metu turime visai kitokias galimybes. „Prie „NO-CV“ atsiradimo ir sėkmingo starto daug prisidėjo verslo angelų tinklas „LitBan“, kuriam vadovauja labai aktyvus žmogus Justinas Pašys“, – pasakoja verslininkas. Kas mėnesį ši asociacija organizuoja sesijas, kurių metu potencialiems investuotojams galima pristatyti savo idėjas. Tai nepaprastai patogus ir efektyvus būdas, nes vienu metu apie produktą galima papasakoti kelioms dešimtims žmonių. „Jeigu reikėtų juos visus apeiti po vieną, tikriausiai dar ir šiandien tebevaikščiočiau, o „NO-CV“ būtų tik dar viena neįgyvendinta idėja“, – tikina Gediminas.
Pristačius idėja, įvyko didžiausias proveržis – programėlė „NO-CV“ pritraukė apie pusę milijono investicijų.
Atrenka algoritmai
Kuriant programėlę „NO-CV“, išsikeltas tikslas – padaryti pasaulį tvaresnį. Tai vyksta taupant popierių ir žmonių laiką. Taip pat paisoma lygybės nuostatų, nes programėlės vartotojai nėra skirstomi pagal lytį, amžių ar kitas kategorijas. Algoritmai yra nešališki, jiems svarbiausia kandidato darbo patirtis, gebėjimai ir kompetencijos.
Darbo ieškančiam asmeniui užsiregistruoti trunka tik minutę. Atsisiuntus nemokamą programėlę „NO-CV“, varnelių žymėjimo principu užpildomas profilis. Kol asmuo nekandidatuoja į jokią darbo vietą, jo profilis lieka anonimiškas.
Įmonėms siūlomas prenumeratos modelis su fiksuotu mokesčiu, kuris leidžia įkelti neribotą skelbimų skaičių. Darbdavys, užpildęs darbo skelbimą, turi sudaryti klausimyną, pagal kurio atsakymus algoritmai išfiltruoja ir atrenka labiausiai tinkamus kandidatus. Programėlėje integruota žinučių rašymo sistema, todėl, norint susisiekti su kandidatais, galima tai padaryti iš karto ir tiesiogiai. „Ir, svarbiausia, kandidatams nereikia rašyti CV, o darbdaviams – jų skaityti. Visas darbo paieškos procesas užtrunka žymiai trumpiau“, – pasakoja verslininkas.
Įmonės struktūra be hierarchijos
Įdarbinimo rinkoje labai didelė konkurencija. Prieš įgyvendindamas šią idėją, Gediminas tikėjosi, kad bus lengviau: „Pasakysiu labai atvirai – maniau, kad bus lengviau. Įdarbinimo rinkoje tikrai labai didelė konkurencija, bet kartu tai ir motyvuoja.“ Didžiausi šios įmonės konkurentai – didieji darbo skelbimų portalai, turintys kelių dešimčių metų patirtį, jų vardai puikiai žinomi. „Jiems lengviau, nes daugumai sistema pažįstama, galima sakyti, veikia suformuotas darbo paieškos, pateikiant CV, įprotis“, – mano programėlės autorius. Bet būtent šios įmonės tikslas ir yra keisti tokius įpročius. Šiuo metu sekasi visai neblogai. Kas savaitę vartotojų skaičius auga tūkstančiais ir dabar idėja jau patikėjo apie 800 įmonių.
Gediminas ne tik garsiai kalba apie įpročių pokyčius, bet tai ir įgyvendina savo paties įmonės vidinėje politikoje. Komandą sudaro 15 žmonių, kurie buvo rasti naudojant būtent programėlę „NO-CV“. Įmonės struktūra plokščia, ji neturi hierarchijos ir biuro. „Per karantiną išmokome dirbti nuotoliniu būdu, naudojame įvairius komunikuoti tarpusavyje ir planuoti darbus padedančius įrankius, tokius kaip: „Slack“, „Trello“, „ClickUp“ ir kt. Džiaugiuosi, kad darbas vyksta tikrai sklandžiai“, – pasakoja pašnekovas.
Tikslai – pritraukti strateginį investuotoją pasaulinei plėtrai
Jau dabar iš įmonių ir vartotojų atsiliepimų jaučiama, kad ši idėja reikalinga ir pasiteisino. „Yra buvę situacijų, kai žmogus darbo pasiūlymą gavo vos užsiregistravęs. Mano paties žmona, kai ieškojo darbuotojų, visiškai pasitikėjo algoritmais ir pakvietė prisijungti prie komandos tris geriausiai įvertintus kandidatus – jais džiaugiasi iki šiol“, – atskleidžia savo įspūdžius Gediminas.
Nors per metus pritraukė pusę milijono investicijų, įmonė kol kas dar nekalba apie verslo atsipirkimą, nes jų tikslas – augti, auginti apyvartą ir plėsti komandą. O vienas svarbiausių ir ambicingiausių tikslų – pritraukti strateginį investuotoją pasaulinei plėtrai. Beje, visai neseniai Gediminas su komanda peržiūrėjo savo misiją ir ją išgrynino iki trijų žodžių – „Pasaulis be CV“.
„Ir, žinoma, pakeisti istoriją, kad dar Leonardo da Vinci laikus menantis įprastas gyvenimo aprašymo formatas liktų tik muziejuose ir istorijos vadovėliuose“, – savo tikslus atskleidžia G. Vilčiauskas.
Organizuojate renginį?
Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.