...

Paaiškėjo šešios inovatyviausios mažmeninės prekybos hakatono idėjos

Verslas

2023.06.28

Autorius: bzn start

Temos: .

Paaiškėjo šešios inovatyviausios mažmeninės prekybos hakatono idėjos

Hakatono laimėtojai Organizatorių nuotr.

Šį mėnesį sėkmingai užbaigtas pirmasis mažmeninės prekybos hakatonas „Rimi Open Innovation“. Norą dalyvauti hakatone pateikė  net 52 dalyviai iš 15 skirtingų pasaulio šalių, kurie panoro dalyvauti startuolių trasoje. Po trijų dienų intensyvaus darbo „Rimi“ būstinėje Rygoje ir kruopštaus vertinimo atrikti šeši startuoliai bandomiesiems projektams, atvertas kelias inovacijoms ir bendradarbiavimui mažmeninės prekybos srityje.

Tarp laimėtojų ir lietuvių projektas

Iš visų gautų paraiškų buvo atrinkti 22 dalyviai, kurie turėjo galimybę pabendrauti su „Rimi“ atstovais ir pristatyti savo  bandomųjų projektų pasiūlymus. Iš šios grupės dalyvių „Rimi“ sudaryta komisija atrinko šešis projektus, kurie pradės bandomuosius darbus, kuriems viso planuojama skirti iki 200 000 eurų. Pinigai bus skirti dalyvių siūlomų produktų ar paslaugų testavimui. Laimėtojais tapo startuoliai „Traxlo“ (Lietuva), „Envelope“ (Estija), „LiTech“ (Estija), „goodbag“ (Austrija), „Footprints AI“ (Rumunija), „Revo Food“ (Austrija).

Spręs aktualias problemas prekybininkams ir vartotojams

Traxlo (Lietuva) sumanė mažmeninės prekybos užduočių vykdymo prekyvietę, pritraukiančią vietinius darbuotojus, kad optimizuotų bakalėjos parduotuves. Envelope (Estija) pasiūlė priemonę, kuri padeda mažmenininkams išlaikyti savo produktus sandėlyje realiuoju laiku teikiant lentynų apžvalgas ir pažangias ataskaitas naudojant kompiuterinę viziją. Dar vienas estų startuolis LiTech (Estija) pristatė duomenų kokybės valdymo įrankį, kuris yra lengvai naudojamas, automatizuotas ir saugi duomenų kokybės valdymo platforma. Tuo tarpu austrai su startuoliu „goodbag“ pademonstravo platformą, kuri  sujungia mažmenininkus su jų klientais ir padeda pirkėjams priimti tvarius sprendimus pasitelkiant žaidimų patirtį.  O už tvarų elgesį ir pirkimą juos  apdovanoja . Rumunų stratuolio Footprints AI  pristatyta idėja yra viena pažangiausių dirbtiniu intelektu valdomų daugiakanalių mažmeninės prekybos medijų platformų visame pasaulyje. Revo Food (Austrija)  startuolis, pasiūlė jūros gėrybes, pagamintas 100% iš augalų, siekiant pakeisti žuvies produktų vartojimo būdą.

Nuo energijos taupymo iki maisto švaistymo mažinimo 

Dar 20 startuolių dalyvavo internetinėje greitojo pristatymo sesijoje su „Rimi Future Business Board“ nariais. Vertintojų pripažinimą pelnė įmonė „Dabas Trauks“ (www.chum.lv), kuri pasiūlė sprendimą – vienkartinių indų iš avižų kūrimą. Šiai komandai bus suteikta „Rimi” mentorystė ir finansavimas, kad galėtų toliau plėtoti savo novatorišką sprendimą.

Taip pat „Rimi“ hakatono „Hackers track“ laimėtojais tapo „Peak Save“ (Latvija), gavusi 3000 Eur, bilietus į konferenciją „TechChill 2024“ ir galimybę tolesniam bendradarbiavimui su „Rimi Baltic“. Startuolis sukūrė pažangiausią energijos optimizavimo sistemą, sukurtą specialiai maisto prekių parduotuvių šaldikliams. Antroji vieta ir 1500 EUR apdovanojimas atiteko „Help’a’bit“ (Estija), sukūrusiai būdą, kaip pagerinti maisto aukojimą maisto bankams, suteikiant jiems galimybę prašyti tikslių prekių, kurių trūksta. Na, o trečioji vieta ir 500 EUR apdovanojimas  atiteko startuoliui „Food Fellas“ (Estija). Pastarieji atrado būdą, kaip suaktyvinti ir padidinti beveik pasibaigusio galiojimo prekių pirkimo procesą.

Iš viso į hakatono „Hackers track“ užsiregistravo daugiau nei 120 asmenų, o komandas subūrė 54 asmenys, tad šią kelionę pradėjo net 20 komandų. Keturias komandas subūrė ir  „Rimi“ darbuotojai, pabrėždami įmonės įsipareigojimą skatinti vidines inovacijas.

Inovacijos – vienas svarbių „Rimi“ prioritetų 

„Mūsų tikslas atliepti klientų lūkesčius. Dvidešimt pirmajame amžiuje be inovacijų pagalbos tai vargiai įmanoma. Praėjusiais metais „Rimi Lietuva“ bendra investicijų į naujoves suma siekė kiek daugiau nei 7 mln. eurų. Tad mums naujovės itin svarbu. Keli metai iš eilės labai didelį dėmesį skiriame veiklos efektyvumo ir darbuotojų produktyvumo didinimui. Peržiūrime procesus, organizacines struktūras parduotuvėse. Investuojame į sistemas ir įrankius, kurie padėtų geriau ir teisingiau planuoti darbo valandas parduotuvėse, prekių judėjimą, užsakymus, likučius.  Praėjusiais metais visuose mūsų prekybos centruose buvo pabaigta diegti LEAN darbo sistema, skatinanti pačius darbuotojus ieškoti ir siūlyti būdų dar geriau aptarnauti pirkėjus ir optimizuoti savo veiklą“ – pasakoja „Rimi Lietuva“ generalinis direktorius.

„Rimi Lietuva“ generalinis direktorius Vaidas Lukoševičius

„Rimi Lietuva“ generalinis direktorius Vaidas Lukoševičius

 

Be to, 2022 metais buvo įgyvendinta šimtai didesnių ar mažesnių sprendimų, kurie padėjo taupyti elektros suvartojimą – įdiegti automatiniai valdikliai, sumažinti šaldomos įrangos kiekiai prekybos centruose, optimizuotas prekybos salių apšvietimas, išjungti pertekliniai parkavimo aikštelių apšvietimai, iškabų apšvietimas nakties metu ir t.t. Pradėtas apšvietimo modernizavimo projektas ir dešimtyje mūsų didžiausių parduotuvių keičiamas apšvietimas į ekonomiškesnį ir tvaresnį. „Tad hakatono metu pristatytos inovacijų entuziastų idėjos itin aktualios mums. Tik jų pagalba galime koja kojon žingsniuoti su naujausiomis mažmeninės prekybos tendencijomis, kurios, kas yra svarbiausia, mūsų klientams padeda apsipirkti greičiau ir patogiau“, – mintimis dalinasi V. Lukoševičius.

Hakatono laimėtojai

6499792f55414 6499792fe71b6 6499792fc4160 6499792ed176b 649979306aca5

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.