...

Nutarė sukurti vaikų pavėžėjimo platformą

Verslas

2023.06.20

Autorius: bzn start

Temos: .

Nutarė sukurti vaikų pavėžėjimo platformą

Ieva Kazlauskaitė // Įmonės archyvo nuotr.

Kiek džiaugsmo tėvams suteikia vaikų vežimas į mokyklas, būrelius ir namo? Daugelis greičiausiai yra girdėję liūdnai ištartą frazę, kad tėvai šalia savo pilnu etatu dirbamo darbo, dar papildomai dirba ir „taksistais“. Todėl Lietuvos startuolis „KiDrive“ nutarė sukurti vaikų pavėžėjimo platformą, kuri, pasak įmonės atstovų, padėtų tėvams sutaupyti iki kelių valandų per dieną bei sumažintų patiriamą stresą kamščiuose. 

„Vaikų pavėžėjimo problema kasdien darosi vis aktualesnė, nes laikas darosi mums vis brangesnis, o kamščiai didmiesčiuose, ypač Vilniuje, didėja. Kalbėjomės su tėveliais, analizavome, koks yra jų santykis su vaikų vežimu į mokyklą ir pamatėme, kad tai jiems sukelia daug streso, užstringama spūstyse, pavėluojama į darbus arba vaikai į mokyklas nuvežami gerokai per anksti, ir tada pamokose jie snaudžia. Tie tėvai, kurie veža vaikus į mokyklą ir iš jos, taip pat į būrelius, per dieną tokioms kelionėms gali praleisti net iki 2 val. Todėl nutarėme, jog būtina ieškoti sprendimų“, – sako „KiDrive“ įkūrėja Ieva Kazlauskaitė. 

Veža tėvai ar veža vairuotojai

Pašnekovė sako, kad sprendimas galėtų būti arba vaikų pavėžėjimo paslauga, kai vieni kitų vaikus paveža netoliese gyvenantys tėvai, arba tai turėtų būti kruopščiai atrinkti vairuotojai, kuriuos būtų galima išsikviesti per programėlę.

„Mūsų variantas A – vaikų pavėžėjimo platforma, kai vieni kitų vaikus paveža tos pačios mokyklos tėveliai, gyvenantys netoliese. Tėveliams reikės užsiregistruoti platformoje, ir mes padėsime jiems rasti vieni kitus ir susiorganizuoti keliones. Variantas B – vaikų pavėžėjimo platforma, kai vaikus paveža kruopščiai atrinkti profesionalūs vairuotojai. Kiekviena mokykla turės sau dedikuotus vairuotojus, o tėveliams reikės užsiregistruoti programėlėje ir užsakyti pavėžėjimą. Norime, kad tėveliai patys pasakytų, koks variantas geresnis, nes programėlė kuriama jiems, tad kviečiame balsuoti už tinkamesnį variantą kidrive.me – užtruksit 3 sekundes ir prisidėsit prie lengvesnių tėvų rytų ir popiečių“, – kalba verslininkė.

Tvari alternatyva

2020 m. JUDU (SĮ Susisiekimo paslaugos) atliktas Vilniaus miesto mokyklų tyrimas parodė, kad 44% moksleivių į mokyklas atvyksta automobiliu kaip keleivis. Įmonės atstovė, Judumo ekspertė Karolina Macienė, sako, kad tikrai yra būdų, padėsiančių ne tik sumažinti automobilių skaičių mieste, bet ir padidinti tvaresnių kelionių pasirinkimą. 

„Atliktas tyrimas parodė, kiek daug moksleivių į mokyklas atvyksta kaip keleiviai. Žinoma, tai nebūtinai yra problema, bet stebint automobilių srautus ir iššūkius, su kuriais susiduria ne tik tėvai, bet ir vaikai,  norime paskatinti moksleivius ir jų tėvus pagalvoti apie tvaresnius keliavimo būdus, pavyzdžiui, dviračius, paspirtukus, viešąjį transportą, o jeigu yra galimybė – keliauti pėsčiomis. Paslauga, kurią siūlo „KiDrive“ irgi yra apibrėžiama kaip viena iš tvaresnių alternatyvų, nes tėveliai viename automobilyje gali vežti daugiau vaikų, taip pat šis pasirinkimas skatintų bendruomeniškumą ir naujų draugysčių atsiradimą“, – sako K. Macienė.

Skaitmeninių transformacijų ekspertas, Agile treneris bei aktyvus Lietuvos tėvų bendruomenės narys Arūnas Penkaitis pritaria, kad įgyvendinus vaikų pavėžėjimo idėją sumažėtų ir kamščių mieste, ir išmetamo CO2 kiekis:

„Kiekvienas iš mūsų siekiame būti draugiški aplinkai, bet tuo pačiu kiekvieną dieną veždami savo vaikus į mokyklą, į būrelius ar parsiveždami juos namo stovime automobilių kamščiuose. Neabejotina, kad startuolio „KiDrive“ puoselėjama vaikų pavėžėjimo idėja pasitelkiant patikimus vairuotojus ar apjungiant tėvų bendruomenę tiek prisidės prie tvarumo skatinimo, tiek išspręs vaikų pavėžėjimo kylančius iššūkius“, – dalinasi pašnekovas.

Vaikų pavėžėjimo platformos yra gana populiarios JAV, kai kurias programėles galima atsisiųsti ir Europoje, tačiau kol kas šiame žemyne dar nebuvo plačiai naudojamos tokio tipo aplikacijos. „KiDrive“ įkūrėja sako, kad tinkamai išvystyta paslauga būtų reikšminga pagalba ne tik Lietuvos, bet ir Europos tėvams.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.